تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : ۳۰۸۵۳۰

در مدارس فوتبال کهگیلویه و بویراحمد چه می‌گذرد؟ / مادران یاسوجی چرا شاکی هستند/ ماجرای آدم‌های فاسد چیست؟

۶
۰
کبنا ؛
نشست معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس هیات فوتبال استان و رؤسای هیات‌های فوتبال شهرستان‌ها و مناطق مختلف در محل اداره ورزش و جوانان بویراحمد برگزار شد.

در این نشست که حول محورهای مختلف بود احمد حکمتی معاون ورزش و جوانان استان در خصوص وضعیت مدارس فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد نکاتی را مطرح کرد.

 
این مسؤول با بیان اینکه امروز باید برای اداره ورزش و جوانان و همچنین برای هیات فوتبال استان بیش از مسابقات لیگ و سایر موارد، مدارس فوتبال اهمیت داشته باشد اظهار کرد: در زمان مدیریت پرویز موسوی سه نامه در خصوص وضعیت مدارس فوتبال استان به هیات فوتبال نوشتم که اسامی مدارس مجوزدار را برای ما بفرستند.

حکمتی با انتقاد از وضعیت مدارس فوتبال استان گفت: باید ببینیم که ساختار صدور مجوزها چیست و به چه صورت است چرا که در آیین‌نامه تاسیس مدارس فوتبال به صراحت گفته شده آیا از باشگاه مربوطه و یا از کمیسیون ماده ۵ این مجوز عبور کرده یا نه.

وی افزود: آدم‌هایی گاهاً برای مدارس فوتبال و مجوز اقدام می‌کنند که بعضا سن و سالشان در حد همان کارآموز است! و یا این که مسائل اخلاقی را به هیچ وجه رعایت نمی‌کنند!.

معاون ورزش و جوانان استان افزود: مادرانی به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند که دیگر اجازه نمی‌دهند فرزندانشان به مدارس فوتبال مراجعه کنند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با اداره اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی هماهنگ کرده‌ایم که دست افراد فاسد را از فوتبال کوتاه کنیم و همچنین دست کسانی که هیچ تجربه‌ای در فوتبال ندارند و می‌خواهند با فوتبال درآمدزایی کنند باید از فوتبال کوتاه شود.

حکمتی افزود: باید حتی تمام آن مدارسی که مجوزدار هستند را دوباره مورد بررسی قرار داد و یک بار دیگر استعلام لازم را بگیرند تا کسانی که صلاحیت ندارند از مدارس فوتبال حذف شوند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواستیم مواردی را که در مدارس فوتبال رخ داده به عرصه رسانه‌ها بکشانیم و به اطلاع مردم برسانیم سنگ روی سنگ بند نمی‌شد.

معاون ورزش و جوانان استان در ادامه گفت: در تابستان گذشته حدود ۱۲ هزار نفر در مدارس فوتبال استان ما شرکت کرده‌اند، باید پرسید آیا همه آن‌ها بیمه بوده‌اند؟ و اگر مصدوم می‌شدند چه کسی پاسخگوی آن‌ می‌بود.؟افشاریان برند فوتبال کهگیلویه و بویراحمد است
در این نشست احمد حکمتی معاون ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از زحما‌ت و تلاش‌های ۹ ساله سید پرویز موسوی رئیس سابق هیات فوتبال استان اظهار کرد: او از مفاخر فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد است.
این مسؤول در ورزش و جوانان استان با بیان این که در طول چند سال گذشته شرایط خوبی در فوتبال نداشتیم افزود: شاید یکی از دلایل این مشکلات کم انگیزگی در هیات‌ها و یا تعامل کم با ورزش و جوانان استان بود.
وی در ادامه اظهارات خود در جمع رؤسای هیات‌های فوتبال شهرستان‌ها و مناطق استان افزود: جایگاه فوتبال در کشور و در دنیا به این صورت است که ۷۰ درصد ورزش را فوتبال و ۳۰ درصد بقیه متعلق به سایر رشته‌های ورزشی است که نشان دهنده اهمیت فوتبال است.
معاون ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در هیات فوتبال استان خیلی‌ها آمدند و دوست داشتند کار کنند اما اسمی را که فدراسیون دوست داشت کار کند خداداد افشاریان بود.
حکمتی گفت: هر چند فدراسیون روی افشاریان اتفاق نظر داشت اما می‌چرخیدند تا اوضاع را به درستی تحلیل و تفسیر کنند.
وی به ۲۰ بار سفر و ارتباط خود با کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: در این چند ماه که پیگیر کار افشاریان بودم تازه فهمیدم که دو وزارتخانه ورزش در کشور داریم یکی خود وزارت ورزش و دیگری فدراسیون فوتبال و در این چند مدت باز هم فهمیدم که وقت ملاقات با سلطانی‌فر وزیر ورزش بسیار آسان‌تر از وقت ملاقات با تاج رئیس فدراسیون فوتبال است.
این مسؤول در ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: فدراسوین فوتبال ابتدا خداداد افشاریان را برای خود خطری می‌دید اما در ادامه به این نتیجه رسیدند که او با فدراسیون موازی کاری نمی‌کند و با آن‌ها هماهنگ است.
حکمتی از افشاریان به عنوان مهره‌ای برای فوتبال استان یاد کرد و گفت: افتخاری برای ماست که مهره‌ای در استان بتواند حتی فدراسیون را به چالش بکشاند.
وی گفت: هر کسی که سطح بالایی دارد با چالش بیشتری روبروست برخی افراد که می‌خواستند با افشاریان مقابله کنند از او به عنوان غیر بومی و نورآبادی یاد می‌کردند.
حکمتی به ۲۰ برنامه ۹۰ که افشاریان در آن شرکت کرده اشاره کرد و گفت: در این ۲۰ برنامه هیچ گاه افشاریان نگفت نورآبادی هستم بلکه همیشه خود را یاسوجی معرفی می‌کرد لذا همه باید در استان از این ظرفیت استفاده کنند.
وی با بیان برخی ظرفیت‌های بالای خداداد افشاریان در فوتبال استان و در سطح ملی گفت: به یاد دارم که روزی مسؤولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران که به مشکلی در زمینه دروازه‌بان برخورده بودند و باید تا ساعت ۷ صبح دروازه‌بانی را برای حضور در تیم خود به فدراسیون فوتبال معرفی کنند با ما تماس گرفتند و هر چه کردیم نتوانستیم فدراسیون را متقاعد کنیم که مشکل این تیم را حل کند ولی افشاریان توانست و او می‌تواند حق فوتبال استان را از کشور بگیرد.
این مسؤول با بیان این که اگر یک تقابل ۵۰ به ۵۰ با فوتبال سایر استان‌ها داشته باشیم شک ندارم که افشاریان می تواند حق استان ما را بگیرد افزود: کسی که خودش برندی در فوتبال است لازم نیست که با استاندار و نماینده راه بیفتد و بخواهد حق فوتبال استان را از فدراسیون بگیرد چرا که خودش بهتر از همه با فدراسوین ارتباط دارد.
وی با تاکید بر این که نباید افشاریان را قصاص قبل از جنایت کنیم افزود: اگر افشاریان خوب جواب نداد آن وقت همه برای برکناری وی تلاش می‌کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام
جناب اقای حکمتی این قانون گریزی ها و بی قانونی ها از حوزه خود جنابعالی منشاء میگیره
همشهری
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا کار خوبی است حقیقتن بنده به عنوان یک شهروند به خاط همین ترسها نمی گذارم فرزندم در این کلاسها شرکت کند هیچ اعتباری نیست ؟؟//به داد نوجوانها وجوانها برسید .
فوتبال
Iran, Islamic Republic of
مدرسه فوتبال اون هم تو یاسوج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا بی خیال طوری در مورد ورزش حرف میزنه انگار تو هر رشته ورزشی بیست بازیکن و ورزشکار تو تیم ملی داریم . تا میره تو برنامه .خییییییییاللللللللللللللللل
Iran, Islamic Republic of
خداییاید مهشون را جمع کرد
ورزشکار
. برندی ککا
دوست دار ورزش
Iran, Islamic Republic of
کاش به اندازه حرف. عمل میکردیم
آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...