تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴
کد مطلب : ۳۰۷۰۱۸

تقلب آشکار در مقاله‌سازی برای رئیس یکی از دانشگاه‌های مرکز استان

۲۶
۰
کبنا ؛ متن زیر توسط جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشگاهیان برای این سایت خبری ارسال شده است که صرفاً برای اطلاع رسانی و اصلاح امور منتشر می‌شود.

** در دو سال منتهی به ریاست تنها ۳ مقاله سطح پایین، در دوران کوتاه ریاست دانشگاه ۱۵ مقاله مشارکتی-سفارشی!!
تاکید خاصی همواره در کلام بزرگان بر ارزش‌های دینی و معنوی وجود دارد زیربنای اقداماتی است که جهت حفظ مقام و ارزش انسان‌ها در نظرگرفته شده است. بطور کلی در میان علوم مختلف به اخلاق پزشکی به طور عام توجه خاصی شده است که به جایگاه و نقش پر اهمیت و انسانی آن بر می‌گردد. امّا بی توجهی به اخلاق در سایر علوم آسیب‌های زیربنائی و عمیق تری را از مورد پیشین وارد می‌نماید. از طرفی دانشگاه، جایگاه علم و حقیقت جویی، تحقیق و پژوهش ناب و واقعی است و پژوهش‌های نتیجه از پیش معلوم و آلوده به انواع دخل و تصرف، گزارش‌های ناصحیح و دستکاری شده، زد و بندهای دوستانه، نان قرض دادن‌های متأسفانه مرسوم، ضربات جبران ناپذیری به جایگاه کلی دانشگاه، محقق و اخلاق پژوهشی وارد می‌کند بالاخص اگر فراگیر شده و عمومیت تحقیق و پژوهش یک کشور را در برگیرد.
آیا به نتایج پژوهش‌هایی که مبانی اخلاقی را نادیده می‌گیرند در حوزه‌های پزشکی، صنعتی، علوم انسانی و ... می‌توان دل بست؟ آیا با این نتایج می‌شود داروئی در کام کسی ریخت؟ آیا سوق دادن پژوهش به سمت صرفاً چاپ مقاله هدر دادن سرمایه‌های مالی و انسانی کشور نیست؟ و آیا...
در همین راستا به عنوان قشر جوان و فهیم جامعه که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستیم، شمه ای از شیوه‌های پژوهش یکی از رؤسای دانشگاه‌های استان را که خود می‌بایست پاسدار و دیدبان اخلاق در پژوهش باشد و یار و یاور وی در امور مختلف دانشگاه از جمله پژوهش را جهت آگاهی بخشی و قضاوت‌های احتمالی طرح می‌نماییم. بخشی از این روش‌ها مشتمل است بر: گروگان گیری علمی دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی و جلوگیری از فارغ التحصیلی برای چاپ چندین مقاله بیشتر و رسیدن به ارتقاء مرتبه بالاتر، عناوین مشابه پایان نامه‌های مشترک، علیرغم متفاوت بودن رشته‌های تخصصی و مشابهت با پایان نامه‌های رشته‌های کاملاً متفاوت دیگر که یار و یاور وی در آن‌ها نقش راهنما یا مشاور مشترک را دارد! آیا مشابهت این عناوین پایان نامه ای حکایت از نقش محوری یک تخصص را ندارد؟. سرنوشت علمی ما دانشجویان نگون بخت با رشته‌های مختلف چه می‌شود؟ آیا این اتفاق، همان مقاله سفارشی و احیاناً سوءاستفاده‌های مالی بر بستر پژوهش نمی‌باشد؟ آری، سرویس دادن به دانشجویان دانشگاه‌ها دیگر به همان کیفیت بالا توسط بازوی راست رئیس با امکانات دانشگاه رئیس و دریافت مشکوک هزینه‌ها مؤید این سوءاستفاده‌های مالی و مقاله ای است.
نوع دیگری از این انحراف از پژوهش‌های ناب آقای رئیس، طراحی و اجراء انواع تخلفات مانند چاپ کتاب مشکوک، داوری کتاب و پرونده صوری و دستوری، فشار بر کمیسیون‌های تصمیم گیرنده، استفاده از مقالات چاپ شده توسط جناب ماشین چاپ مقاله یعنی همان دوست و یاور مذکور و فشار معاونین وی در جریان پرونده ارتقاء مرتبه است. موضوعی که می‌بایست صد در صد علمی و بدون هر گونه اعمال فشاری بررسی و مورد تأیید قرار گیرد.
رئیس دانشگاه به عنوان رهبر و هدایت کننده امور آموزشی، پژوهشی و... می‌بایست یک الگوی کاملی از کلیه صفات نیک در محیط دانشگاه باشد. رئیس عزیز در دو سال منتهی به ریاست، ۳ مقاله غیر ISI سطح پایین چاپ نمود ولی فقط در مدت ریاست خود ۱۵ مقاله در مجلات معتبر ISI با مشارکت دوست و همراه معروف خود به چاپ رسانید!!!!!! سؤال این است که در این مدّت ایشان ریاست می‌کرد یا تحقیق؟ آیا این موضوع تبانی آشکار در مقاله سازی برای رئیس را نشان نمی‌دهد به ویژه که منتظر چاپ و جمع آوری مقاله برای تکمیل پرونده ارتقاء خود بوده است. به راستی اگر توان علمی و تحقیقاتی در این حد داشته چرا تقریباً در ۹ سال ما قبل ریاست که مسئولیت نداشت این چنین ندرخشید و این نبوغ را آشکار ننمود. بله واقعیت تلخ این است که اسم ایشان کاملاً صوری در لیست نویسندگان درج شده است. البتّه باید یادآوری نمود که این خوش خدمتی جناب یار و یاور بی پاسخ نماند و همانگونه که در سطور بعد می‌آید ایشان از نعمات ریاست آقای رئیس به وفور استفاده برد.
یار عزیز اینچنین بی اخلاقی‌های پژوهشی که در مورد رئیس انجام داده و با کمال تأسف رئیس مجموعه را به کج راه کشانده، در مورد خیلی از افراد دیگر از جمله معاون و مدیران دور و بر رئیس انجام داده و می‌دهد. علت نیز عواملی مانند: رانت پژوهشی، تقویت سوابق پژوهشی دوستان و همفکران و ارتقاء مرتبه آن‌ها،... است. پیشنهاد می‌شود با یک جستجوی ساده تعداد افراد غیر دانشجو در مقالات ایشان را پیدا کنید تا اثبات شود این دانشمند چه بلای بر سر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان و اطراف آورده است.
به پاس این همه لطف و تلاش در جهت بالا بردن سطح کمّی رزومه‌های علمی پژوهشی رئیس و تیم محفل ایشان توسط فرد مذکور که البتّه خود وی عضو اصلی محفل است، مدیریت دانشگاه انواع و اقسام امتیازات و رانت‌ها و پرداخت‌های مالی برای این ماشین چاپ مقاله را فراهم نمود که وجود و ایجاد این امتیازات نیز ترویج بی اخلاقی در حوزه پژوهش و تحقیقات دانشگاهی است. در مجالی دیگر اگر فرصتی باشد به تشریح ابعاد این انحرافات و کج روی‌ها در حوزه پژوهش پرداخته خواهد شد. البته ایشان در حمایت بی پروا از رئیس ما دانشجویان را به انواع کارها مجبور می‌نماید.
ایشان به علت حمایت رئیس و احساس امنیت خاطر، بیشتر وقت کلاس را به تعریف و تمجید از خود گذرانده و همچنین انجام کارهای شخصی خود را از ما مطالبه می‌کند. این استاد! به قدری مغرور شده که فریب موقعیت علمی و خیالی خود ساخته را خورده و خود را در کلاس‌های درس علامه و جامع الشرایط اعلام می‌کند و ادعا می‌نماید من در کلیه علوم همانندی ندارم. به نظر می‌رسد تا دیر نشده باید جلوی این انحرافات را گرفت واخلاق و منش صحیح پژوهشی را به دانشگاه مذکور برگرداند تا دانشجویان بعدی بیش از این الوده نشوند. به امید روزی دانشگاه از وجود این «خود علامه پندار» رهایی یابد.
 
جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی
نام شما

آدرس ايميل شما

استاد دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
رئیس محترم از گروه م..هستند
مکانیک سیالات
Iran, Islamic Republic of
بنویسید کدوم دانشگاه؟
ناشناس م ج
Canada
هرکسی خود گوید که عالمم بدان که نادان است . ولی کاش اشاره ای به نام دانشگاه میشد .
لودابی
United States
متاسفانه دانشگاه فلسفه وجودی خودشو در استان ما از دست داده و صرفا شده بنگاه کاریابی برای اشخاص و. انتظار بیشتر از اینم نمیشه داشت.
حسن احمدی
Iran, Islamic Republic of
در جواب کدوم دانشگاه بایتی بگم منظور دانشگاه..
سفلی
Iran, Islamic Republic of
این . بره روانپزشک
این اگر سواد بارش بود که دانشگاههای تهران راش میدادن و قبولش داشتن
فکر کرده عصر.ان با اینترنت پرونده همه در میاد
دانشجوها همین نامه را با مستندات بصورت ناشناس برای نهادهای حراست وزارت علوم کمیسیون اموزش مجلس و حراست شدرای عالی انقلاب فرهنگی بفرستن
سفلی
Iran, Islamic Republic of
یک سایتی هست به نام رصد تقلب علمی برای اونم بفرستین چاپ میکنه

برای سایت الف یا سایت دیده بان عدال دکتر توکلی هم بفرستید پیگیری میکنه
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
رئیس محترم دو ماشین چاپ دیگر هم دارند به نامهای ..که فقط در فضای مجازی و خبری اقدام به.
سیول
وای بر ما ..خدا به داد فرزندان ما برسد بعد از چهل سال با اهداف امام و شهدا چه کرده ایم
کارمند
Iran, Islamic Republic of
. رئیس دانشگاه .
Iran, Islamic Republic of
آخی وبخت علم
طاهر
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم منظور..است.
رهگذر
Germany
متاسفم از چنین رسانه ای که بدون توجه به رسالت رسانه ای خویش به خود اجازه می دهد هر مطلبی بدون سند و دلیل در این فضا انتشار یابد. ایا مسولیت شما فقط صرفا انتشار هر مطلبی است ؟ جنبه های اخلاقی و حقوقی تعرض به حقوق شخصی و جایگاه افراد نباید توسط رسانه نادیده گرفته شود. بدون سند و مدرک. چگونه بخودتان. اجازه می دهید جایگاه و شان نخبگان علمی استان را با این شیوه تخریب کنید
مهندسی شینی
Iran, Islamic Republic of
استخدام.ی ،مقاله .،خدا به داد.ما برسه
Iran, Islamic Republic of
وقتی مال .. از دیگران چه انتظاری دارید
همشهری
Germany
دانشگاه..منظور ایشان هستند
شهروند ک.ب.
Iran, Islamic Republic of
واقعا این رئیس دانشگاه چقدر باید. تا اخراج شود... چقدر ت.، چقدر . و چقدر استخدام خانوادگی... اقای استاندار
ابراهیم
دانشمند ههههههههه
رامین
آخ سی دانشمند
محمد حق شناس
Iran, Islamic Republic of
به نام خالق توانا و پیام رسانان حق شناس و حق گو

تهمت: آفت اخـلاقی، اجتماعی و سلاح برنده‌ای است که دشمنان حق و تجاوزگران به حریم انسانیت در طول تاریخ و خاصه در راستای تاریخ ادیان الهی علیه پیامبران و امامان معصوم(ع) و طـلایه‌داران هدایت بشریت آن‌را بارها به‌کار گرفته و با این حربه تاکنون ضربه‌های کوبنده‌ای هم بر پیکره انسانیت وارد آورده‌اند.

حیف این استان که به جای بالیدن به چنین نخبگانی در صدد بردن ابروی آن هاست.
متاسفم که به خاطر نامه ی هدف دار برخی افراد غیر علمی که توان چاپ حتی یه مقاله ی سطح پایین را ندارند دنبال بی ابرو کردن فردی هستند که توی جهان و ایران سرامدن.
متاسفم برای مدیر سایت که دست اویز یه جریان پست و .شده که به دنبال کاهش محبوبیت بچه های این استان می باشد.

با یه سرچ ساده می توان فهمید که چه کسانی نامه را نوشتند کسانی که عرضه چاپ کردن یه مقاله را ندارند. کسانی که توانایی راهنمایی یه دانشجوی لیسانس را هم ندارند و کسانی که رفتار.زشت شان در همان دانشگاه زبان زد خاص و عام می باشد.
چرا دانشجویان بیچاره را حربه جاه طلبی خودتان قرار می دهید. مشخص است که هیچ دانشجویی نگارندهی چنین نامه ی زشت و.ی نیست. دانشجویانی که اسم شان بالای این نامه هستش. در میان پیرمردان بی دانش و.ق ان دانشگاه ارزوی کار کردن با این استاد جوان را دارند.
بارهم متاسفم برای ادم های پشت پرده این نامه، مرد باشید از زبان خودتان بنویسد و دانشجویان بیچاره را دست اویز خودتون قرار ندهید.

بارالله همه ی ما را به راه رست هدایت کن.
پیام صادقی
Iran, Islamic Republic of
شما چطور تهمتی رو که اثبات نشده باور میکنید؟
چرا هر کس هر چیزی برای شما فرستاد، شما نشر میدید؟
به خدا و آخرت و آبرو و حداقل انسانیت اعتقاد دارید؟؟؟؟
دخو
Iran, Islamic Republic of
تخریب شخصیت علمی برجسته استان و مدیران یک نوع خودزنی محض می باشد.هر کس که کار پژوهشی و علمی انجام داده است می داند که موفقیت شانسی نیست.به جای تخریب چهره یکدیگر برای فراهم کردت فضای رقابت سالم در استان کاری کنید.به جای این نوع سخنان نسنجیده و بچگانه روحیه رقابت و پژوهش را در استان ترویج دهید نه تخریب چهره یکدیگر.قشر دانشگاهی تلاش و زحمت و پشتکار را می بیند و می سنجدنه صحبت های جناحی و مغرضانه.
رز
Iran, Islamic Republic of
برای مدیر مسول سایت متاسم حاقل یه زحمتی میکشیدید اول خودتون تحقیق میکردید بعد این اراجیف و تو سایت مسخرتون میذاشتید
رز
Iran, Islamic Republic of
برای مدیر مسول سایت متاسم حداقل یه زحمتی میکشیدید اول خودتون تحقیق میکردید بعد این اقدام به نشر میکردید
اعصاب نیارم
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر سایت کبنانیوز. دورود. مثل همیشه گل کاشتی. دست جناب .ظاهرا داره رو میشه...حذف رنگ. آخ و .
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
متاسم برای مدیر سایت. حداقل یه تحقیقی میکردید بعد این یاوه گوییها رو میزدید تو سایت مسخرتون
لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

شب گذشته لادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون ایران که با ظاهری بدون حجاب در یکی از ...
رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور اروگوئه‌ای بازی ایران و اسپانیا در مواجهه با بازیکنان دو تیم خبرساز ...
جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

سردار حیدر عباس زاده، رئیس پلیس استان خوزستان با تایید این خبر گفت: در پی اعلام خبری ...