تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۱
کد مطلب : ۳۰۶۸۸۴

پاسخ «مهدی‌پور» به ابهامات در خصوص استخدام در پتروشیمی گچساران؛ یاسوجی و دهدشتی بیشتر به‌کار گرفته شده است / استخدام در ادارات گچساران شفاف‌سازی شود

۱۰
۰
کبنا ؛ 
نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گچساران با حضور فرماندار، فرمانده سپاه مقاومت ناحیه بسیج و روسای ادارات در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد.
در این نشست بیژن مهدی پور رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران، اظهار کرد: از جمله وظایف اصلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را می‎توان تشکیل تعاونی و انجام امورات مشاوره و کمک‌های مرتبط، صیانت از نیروی کار، تنظیم روابط کار و تنظیم بازار کار برشمرد.
وی با اشاره به برطرف نمودن موانع اشتغال در شهرستان، افزود: تأثیری که مدیران ارشد شهرستان اعم از فرماندار، امام جمعه، بخشدار و شهردار با توجه به ارتباط خود با مسئولین بالادست می‎توانند در رفع این معضل داشته باشند و به طور قطع رئیس اداره کار نمی‌تواند داشته باشد، بنابراین در این راستا همت و تلاش همه مسئوولان شهرستان مورد نیاز است.
مهدی‌پور در خصوص وضعیت اشتغالزایی موجود در شهرستان با بیان اینکه اشتغال یعنی توسعه و رونق صنایع و متولی صنعت هم سرمایه‌گذار است، تصریح کرد: تا سرمایه‌گذاری به شهرستان نیاید اشتغالزایی ایجاد نخواهد شد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران در ادامه با اشاره به معضل بیکاری در این شهرستان و استخدامی هایی که در پتروشیمی گچساران اتفاق افتاده است، تصریح کرد: نحوه جذب نیرو در دستگاها به خصوص در پتروشیمی گچساران که متاسفانه روال قبلی بر آن حاکم است و این موضوع موجب ناراحتی افراد بیکار با مدارک تحصیلی عالیه شده است.
وی با بیان اینکه در سه ماه اخیر مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زیاد بوده است، افزود: بیمارستان تازه تاسیس بی‌بی حکیمه به آنها اعلام شده است که جنسیت را به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شود و جذب نیروها از فیلتر این اداره عبور کند.
مهدی پور ادامه داد: متاسفانه بیش از دوماه از این مکاتبات با بیمارستان تازه تاسیس بی بی حکیمه می گذرد و تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی در ادامه با اشاره به افزایش کارگران افغانی در گچساران گفت: بکارگیری کارگر افغانی معضلی دیگر برای کارگران فصلی این شهرستان شده است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران ادامه داد: پرداخت نکردن حق بیمه و حقوق پایین این کارگران موجب شده که پیمانکاران از این افراد در ساخت و ساز و کارهای عمرانی استفاده کنند که این خود نیز خلاف قانون است.
مهدی پور گفت: واگذاری برخی از پروژه‌های پیمانی به افراد غیربومی در این شهرستان یکی دیگر از معضلات است که موجب شده آمار بیکاری در این شهرستان افزایش بیابد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران با اشاره به پیمانکاران غیربومی که در این شهرستان مشغول به کار می شوند عنوان کرد: این افراد نیروهای خود را از جای دیگر تامین می‌کنند و تنها فقط از یک نیروی گچسارانی استفاده خواهند کرد.
مهدی پور با انتقاد از اینکه می‌گویند پیمانکاران دهدشت و بویراحمد جز بومی گچساران هستند، بیان کرد: اگر پروژه در گچساران است این حق فرزندان این شهرستان است.
وی در ادامه با اشاره به استخدامی در پتروشیمی گچساران عنوان کرد: آماری که از افراد به کار گرفته شده در پتروشیمی گچساران به دست آمده بسیاری از این افراد دهدشتی و یاسوجی هستند.
مهدی پور در ادامه اظهار کرد: به بسیاری از دستگاه دولتی اعلام شده که در بکارگیری افراد از نیروی کاروز استفاده شود.
وی ادامه داد: امسال تعداد ۶۱۱ نفر در گچساران از سوی کمیته امداد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و صندوق کار آفرینی امید مشغول شدند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران افزود: امسال به تعداد ۶۰۸ نفر تسهیلات اشتغالزایی به جوانان جویای کار این شهرستان تسهیلات پرداخت شده است که از این مجموع تعداد ۳۲۰ فقره از سوی کمیته امداد، ۱۴۲ فقره از سوی صنعت، معدن و تجارت، ۷۸ فقره از سوی جهاد کشاورزی و ۶۸ مورد از سوی صندوق کار آفرینی امید پرداخت شده است.
وی با اشاره به طرح کاروزی در گچساران اظهار کرد: تعداد یک هزار و ۸۶ نفر در طرح کارورزی گچساران ثبت نام کرده ‌اند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران ادامه داد: تعداد ۸۵ کارگاه پذیرنده کاروزی در این شهرستان ثبت نام کرده که از این تعداد ۵ مورد از این کارگاه عقد قرار داد را انجام داده‌اند.
در راستای ایجاد اشتغال ۲۱۰ میلیارد تومان در طرح برنامه اشتغال فراگیر به استان کهگیلویه وبویراحمد تعریف شده است که این تسهیلات به صورت یارانه ای برای ۶ هزار و ۵۸۱ نفر اشتغال تعریف خواهد شد.
در قالب این طرح از شهرستان گچساران سه پرونده از سوی میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی به استان معرفی شده است.
مهدی پور در ادامه با اشاره به ایجاد اشتغال در روستاها بیان کرد: در زمینه ایجاد اشتغال روستایی مبلغ ۱۰۷ میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد برای طرح های روستایی تسهیلات تعریف شده است که در این زمینه ۴۸ پرونده از سوی جهاد کشاورزی شهرستان به استان معرفی گشته است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه گچساران افزود: امسال تعداد ۴۰ نفر برای مشاغل خانگی معرفی شده که به ۲۰ نفر تسهیلات ۵ میلیون تومانی پرداخت شد.
روند استخدامی‌ها در ادارات و نهادها دولتی گچساران باید برای مردم شفاف سازی شود
در این نشست سرهنگ علی اصغر نورایی نسب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران با اشاره به معضلات بیکاری در شهرستان گچساران اظهار کرد: برای جلوگیری از افزایش بیکاری در شهرستان باید استخدامی‌های این شهرستان به صورت قانونی و شفاف اجرا شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران ادامه داد: بسیاری از شهروندان گچسارانی خواهان شفاف سازی استخدامی‌هایی که در این شهرستان صورت گرفته است، هستند.
نورایی نسب در ادامه با اشاره به دستگاه‌های دولتی در این شهرستان گفت: باید تلاش شود تا استخدامی‌های نیروها در دستگاه‌های دولتی به صورت قانونی و شفاف انجام گیرد.
وی افزود: باید روند جذب نیرو و استخدامی در پروژه‌ها و نهادهای مختلف در این شهرستان مورد بررسی قرار بگیرد.
نورایی با بیان اینکه شفاف سازی در زمینه بکارگیری نیرو در نهادها و یا سازمان‌ها باید روند قانونی داشته باشد، عنوان کرد: برخی از افراد بیکار و یا اخراجی مدعی آن هستند که در بکارگیری نیروی جدید حق آنها اجحاف شده است و این موضوع باید برای این افراد و دیگر شهروندان گچسارانی شفاف سازی شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران خاطرنشان کرد: مردم از معضل بیکاری رنج می‌برند و خواهان شفاف سازی روند استخدامی‌ها و قانونی بودن این افراد در پروژه‌ها، نهادها و سازمان‌ها هستند.(فارس)
نام شما

آدرس ايميل شما

گچساران
Iran, Islamic Republic of
وقتی گچساران .ان بشه همینم میشه فقط ..ی شده
گچساران
Romania
درود بر شرفت آقای مهدی پور شجاعانه واقعیتها رگفتین ولی متاسفانه کو گوش شنوا یه دست هم که صدا نداره
گچساران
Iran, Islamic Republic of
دست شما درد نکنه آقای مهدی پور حرف دل مردم زدی هرچی میگن ازغیر مومی استفاده نکنید فایده نداره
عزیزی
Iran, Islamic Republic of
با این اوصاف گچسارانی های مقیم یاسوج و دهدشت باید هر جه..
وحید کریمی
سلام واقعا ادم غصه میخوره تو قرن ۲۱ هنوز مدیران استانی گرمسیر و سردسیر میکنن..مدیر عزیز خوبه اون افرادی که تو یاسوج سر کار دولتی هستن و بچه گچساران رو بهت معرفی کنم ..میخای جنگ درست کنی
کارمند شبکه بهداشت
Iran, Islamic Republic of
در بیمارستان بی بی حکیمه بدنبال اعلام نیاز نیرو نباشید !!!

چون به اندازه لازم خودشون نیرو در گناوه لری دارند !!!!!!

رئیس بیمارستان هم که هیچ وقت در محل کارش حضور ندارد !!!!!!!!!!!!!
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
شهری که فر. .نیروی انتظامی.گردشگری........ دهدشت وبقیه از شهرستان باشت هستند وضعیت جوانانش روشن هست .
س.ف
United States
از اول تشکیل استانهای قومیتی چهارمحال و کهگیلویه بویراحمد اشتباه بود و باید اولی در اصفهان می ماند و دومی در همان فارس ببینید چه تفرقه و درگیری درون قومیتی و طایفه ای دارید هر شهر شما ساز خودش را می زند و هر مسیول و کارمندی برای خودش خانسالاری مسکند حرف مرکز استان را هم کسی پشیزی ارزش قایل نیست


از طرفی سبب خیر هم شد چون واقعا چهارمحال و بختیاری قومیتگرا در اصفهان می ماند کلی تنش روانی در اصفهان داشتیم همین الانش که مدیران و پرسنل چهارمحالی که سر سهمیه اشتباه بومی استخدا اصفهان شدند بشدت قومیتگرا و ضد اصفهان عمل میکنند

بخاطر همین اصفهان بیدار شده و جلوی اینها می ایستد و خواستار خروج مدیران و پرسنل چهارمحالی هستیم منابع ابی ما هم که در تشکیل غیر ضروری این استان از اصفهان جدا شد باید برگردد قومیت ملاک مرز سیاسی نیست
گرمسیر
Iran, Islamic Republic of
پتروشیمی رو امدادی کرده ..هر چی سابقه دارند داخلش مشغولند.اقای تاجگردون رای ما گچسارانی ها به این طوایف ختم نمی شود.شک نکنید با این افکار و امیدی که تبلیغات بسته اید مرد.د.به خود بیایید که میرشکال مردم صداقت می خواهند..
واقع گرا
Iran, Islamic Republic of
دوستان متاسفانه اکثر استخدام‌ها یا بکارگیری از طریق استان انجام میشه شما ببینید حتی معرفی از طرف بنیاد شهیدکه باید یه الگو باش. و افراد خاص در مرکز استان صورت میگیره من به شخصا چندین بار مراجعه نمودم گفتن امکان مکاتبه وجود نداره اما چند روز بعد برای آقای....مکاتبه میشه دیگه چه انتظاری از مابقی دستگاهها دارید ضمنا پروژه ها در دهدشت فعاله چند نفر رو از گچساران و باشت بکار گرفتن و برعکس شده حداقل انصاف داشته باشیم این همه جوان بیکار همچنین این همه زمین رو براحتی به آقایان . مرکزنشین میدن و روستایی بدبخت که جد وآبادشون ساکن بودن حق ندارن
آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...