تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۶
کد مطلب : ۳۰۶۶۹۰

دولت می‌خواهد بار گرانی بنزین و هدفمندی یارانه‌ها را به گردن مجلس بیندازد

۷
۰
کبنا ؛
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: رئیس جمهور در ۵ سال گذشته اختیار داشت هم هدفمندی را اصلاح و هم یارانه نقدی اقشار پردرآمد حذف کند و همچنین قیمت بنزین را افزایش دهد که تا کنون دست به چنین کاری نزده است.


 


به گزارش کبنا، غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور با اشاره به صحبت های رئیس جمهور مبنی بر اینکه مسئول مستقیم برنامه و بودجه در کشور با شخص رئیس جمهور است، اظهار داشت: رئیس جمهور در ۵ سال گذشته اختیار داشت هم هدفمندی را اصلاح و هم یارانه نقدی اقشار پردرآمد حذف کند و همچنین قیمت بنزین را افزایش دهد که تا کنون دست به چنین کاری نزده است.
وی افزود: ما مسئولیت او را به استناد قانون اساسی در زمینه برنامه و بودجه قبول داریم، بنابراین رئیس جمهور مسئول کل برنامه و بودجه باشد و این مسئولیت را به گردن مجلس نیندازد.
نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس جمهور تاکید دارد که اگر تبصره های ۱۴، ۱۸ و ۱۹ لایحه بودجه مورد توجه قرار نگیرد، در واقع لایحه بودجه دولت نیست، گفت: دولت این اختیار را دارد که بنزین را گران کند و یا یارانه نقدی مدنظر قانون هدفمندی را حذف کند، دولت ۵ سال چنین اختیاری داشته است اما تا کنون به آن عمل نکرده است و حالا می خواهد بار این موضوعات را به گردن مجلس بیاندازد.
وی تاکید کرد: اما مجلس این مسئولیت و اختیار را تقدیم دولت می کند، اما رئیس جمهور می خواهد بار این مسئولیت را به دوش مجلس بگذارد، در حالی که مجلس متوجه این امر است و تاکید داریم که رئیس برنامه و بودجه کشور باید این امور را انجام دهد.
تاجگردون در ادامه گفت‌وگو با خانه ملت، در پاسخ به صحبت رئیس جمهور در این زمینه که مجلس اگر لایحه بودجه را تغییر می دهد باید پاسخگوی مردم باشد، بیان داشت: مجلس تغییری در لایحه بودجه و تبصره های مدنظر دولت نداده است، دولت خواسته است ۳۷ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی بدهد، کمیسیون تلفیق قبول کرده است، دولت عنوان کرده که می خواهد یارانه عده ای را قطع کند، در کمیسیون همین موضوع پذیرفته شده است.
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتراض دولت در زمینه تبصره ۱۸ لایحه بود، اظهار داشت: دولت اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی را تا پایان سال جاری را دارد و می تواند تا سقف۱۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل افزایش قیمت حامل های انرژی داشته باشد و اگر مسئولیت پذیر است، این کار را انجام دهد.

نام شما

آدرس ايميل شما

حق گو
Iran, Islamic Republic of
درود مرد تیزهوش حوزه سیلست و اقتصاد کارت درسته ب خدا
شهروند ک.ب.
Iran, Islamic Republic of
یکبار هم مردانه کاری انجام دهید... همیشه دنبال این بودیدکه بدون هزینه به فرصت برسی و
یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
یهم به نعل میزنی هم به میخ .دفاع از فرهنگیان چه شد
شاکی
Iran, Islamic Republic of
اگر قرار است هرچه دولت میخواهد مجلس بدون انالیز تصویب کند پس نمایندگان این وسط چکاره اند؟؟
دنیا دار مکافات
Iran, Islamic Republic of
سلام علیکم.اگر یارانه عده ای پر در امد قطع میشود باید به یارانه دیگران اضافه شود.میخواهید بنزین را دلاری افزایش دهید و حقوق ها ریالی باشد؟تبدیل وضعیت نیروهای قرار دادی نفت گچساران خصوصا ایثارگران چه شد؟فرمایشات مقام معظم رهبری را مد نظر قرار دهید!!
وا مصیبتا
Iran, Islamic Republic of
مگر خم شدن کمر مردم زیر بار گرانی را نمی بینید؟یا عمدا اینطور میکنید تا ..شود!!اب به اسیاب دشمن نریزید!!
از این بد تر نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
به نظر من هر شخص نابلد دیگری را هم رییس کمیسیون تلفیق میکردند میتوانست لایحه دولت را بدون چون وچرا تایید کند.شما اصلا معنی تلفیق را میدانید!!؟؟
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...
۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

وعده غذایی ناهار به دلیل اهمیتی که دارد جزو 3 وعده مهم غذایی قرار گرفته است پس استفاده ...
کرباسچی: پیشنهاد دادم نوه امام از «امیرانتظام» دلجویی کند اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد

کرباسچی: پیشنهاد دادم نوه امام از «امیرانتظام» دلجویی کند اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد

کرباسچی در روزنامه سازندگی نوشت : برای نوه حضرت امام پیغامی فرستادم و از ایشان خواستم ...