تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۳۰۶۱۱۶

نگاه دستوری در نهادینه کردن «امر به معروف و نهی از منکر» کار ساز نیست

۱
۰
کبنا ؛
نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار این استان برگزار شد.
به گزارش کبنا از یاسوج، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این نشست با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر از مؤلفه‌های مهم دین است و باید بطور بنیادی مورد توجه قرار گیرد، گفت: نگاه دولتی، سازمان یافته و دستوری برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کار ساز نیست.
احمدی فرهنگ سازی، نگاه بنیادی و برنامه ریزی را از مهم‌ترین عوامل برای زیرساخت‌های فرهنگی جامعه به خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.
وی اظهار داشت: هرگاه خروجی این ستاد در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به وضوع مشاهده شد، می‌توان کارکرد آن را اصولی و مبتنی بر راهبرد دانست.
استاندار، استراتژی اصولی و باورسازانه این ستاد را از دیگر عوامل پذیریش میان افکار عمومی برشمرد و تصریح کرد: اخلاق، پاکدستی، تعهد و مسئولیت پذیری در جامعه از خروجی‌های مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.
به گفته احمدی در حوزه فرهنگ سازی و نهادینه سازی باورهای دینی خیلی قوی عمل نشده و باید با آسیب شناسی وضع موجود، کاستی‌ها برطرف شود.
استاندار عنوان کرد: در اسرع وقت نشستی با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و نخبگان برگزار شود تا با همکاری و هم افزایی بتوان چالش‌های اصولی از جمله، اعتیاد، طلاق، فقر و فحشا و برخی ناهنجاری‌ها را مدیریت کرد و کاهش داد.
وی ابراز داشت: وضعیت موجود را مطلوب و مناسب نمی‌دانم و باید با کار فرهنگی و پیش بینی راهبردهای مناسب، این معضلات را حل کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

مهندس
Iran, Islamic Republic of
این ستاد فقط اسمش بر روی کاغذ است حتی در ادارات.
علت کم خونی و راه‌های درمان آن

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

در این مطلب با مهم‌ترین علائم کم خونی و راههای تشخیص و درمان کم خونی آشنا خواهید شد.
مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی ...
بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بعید به نظر می‌رسد تغییری در نرخ بنزین صورت گیرد. او گفت: با توجه به شرایط فعلی و تورم،...