تاریخ انتشار
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب : ۲۹۴۱۹۰

مدیریت ورزش باشت را سامان دهیم

۰
کبنا ؛متن ارسالی
ورزش ما هر جا موفق بوده، حتماً یکی از دلایل اصلی آن، وجود مدیر و مدیران توانمند و متعهد بوده و هر جا ضربه خورده، بدون تردید یکی از علت‌های اصلی آن، فقدان مدیرانی با خصوصیات ذکرشده فوق بوده است.
مدیران ارشد، اگر آن‌چنان‌که بارها گفته‌اند، و البته گام‌هایی هم برداشته‌اند، قصد سروسامان دادن به اوضاع ورزش و اصلاح خرابی‌های آن و مبارزه با پلشتی‌ها، بی‌انگیزگی و اسراف و سوءاستفاده‌ها و سایر عوامل ویرانگر و دخیل در آن را دارند، باید فکری اساسی به حال «مدیریت ورزش» نمایند.
قبلاً هم نوشته‌ایم و امروز هم می‌نویسیم و تا جان در بدن داریم و فرصت نوشتن داشته باشیم، خواهیم نوشت که ورزش مال مردم است، و ارث پدری هیچ فرد و باند و حزب و جریانی نیست، اگر کسی به اسم مدیر می‌تواند به وظایف مدیریتی خود به‌درستی عمل کند، فبهاالمراد، باید او را ابقا کرد، در جایگاه خود تثبیت کرد، و حمایت نمود و اگر هم کسی عنوان مدیریت را در این‌وآن فدراسیون و سازمان ورزشی یدک می‌کشد، اما لیاقت و توانایی این عنوان را ندارد و آن تشکیلات را به دکان کاسبی خود تبدیل کرده است بی‌تعارف و بدون معطلی عذرش را بخواهید، و حکم عزلش را صادر نمایید، که بازی با سرمایه و عمر مردم که «حق‌الناس» باشد، گناهی نابخشودنی است.
با پایان مأموریت کاری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت وقت آن رسیده، که حرکت‌های جدی شروع شود، و مدیریت ورزش را از مقطع کنونی برای آینده سامان دهیم و اصلاح کنیم. گام اول هم به گمان ما باید ابتدا انتخاب یک نفر با تحصیلات عالیه تربیت‌بدنی، کاری، باانگیزه سخت‌کوش و آگاه به مسائل مدیریتی در حوزه ورزش است. کسی که خود ورزشکار و نسبت به مسائل گوناگون ورزشی آگاه و در گسترش فرهنگ ورزش و فعالیت‌های بدنی کوشا و پیگیر باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...