تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب : ۲۹۱۹۵۸

افتتاح اولین نمایشگاه تاپ استری (گلیم تابلویی) در یاسوج

۰
کبنا ؛با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان،معاون صنایع دستی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،رئیس میراث فرهنگی شهرستان بویراحمد و برخی از مسئولین استانی و شهرستانی اولین نمایشگاه تاپ استری (گلیم تابلویی)در نگارخانه باران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزارشد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه هنر تاپ استری در واقع بافته های پود نمای ساده بافی هستند که نقوش آن با روش بافت آزاد ایجاد می شود و پود کاملاً روی تار را می پوشاند و نقش را می سازد اظهار کرد: می توان این بافته ها را آویزه تزیینی نیز نامید.
به گزارش کبنا نیوز، محمود باقری با بیان اینکه این نمایشگاه تلفیقی از هنر و خلاقیت است تصریح کرد: آثار موجود در نمایشگاه گلیم تابلوهایی است که طبیعت استان را به معرض نمایش قرار داده است.
وی گفت:در این نمایشگاه ۳۵اثر وجود دارد که علاقه مندان می تواند از تاریخ ۲۴لغایت ۳۰آبانماه ۱۳۹۶همه روزه از این نمایشگاه واقع در نگارخانه باران اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بازدید کنند.
باقری با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف احیای هنر تاپ استری در استان افتتاح شده است ابرازداشت: تلاش داریم تا با حمایت از هنرمندان حوزه صنایع دستی استعداد های کهگیلویه وبویراحمد را شکوفا سازیم.
وی افزود: یکی از اولویت های مهم کاری مسئولان اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد اشتغال هر چه بیشتر و افزایش روزافزون تولید انواع محصولات صنایع دستی در استان با استفاده بهینه تر از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در این زمینه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بحث کیفیت انواع محصولات صنایع دستی استان از اهمیت ویژه ای برای مسئولان این اداره کل برخوردار است.
باقری عنوان کرد: بهبود و افزایش کیفیت انواع محصولات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد زمینه فروش بهتر و آسان تر آنها را فراهم می کند.
برپایه این گزارش،هر ۳۵آثار موجود در این نمایشگاه مربوط به هنرمند هم استانی سرکارخانم فریده اسماعیلی است.
 

 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...