تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
کد مطلب : ۲۹۱۴۳۵

تاجگردون: اولویت استان احداث پارک علم و فناوری است / ستاری: فرزندان با ارزش استان امتیاز است / هیچ تلاشی برای احداث این پارک در استان نشده است

۱۰
۰
کبنا ؛
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به شهرستان گچساران سفر کرد و در این سفر ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در نشست دانشگاهیان، صنعتگران و مسوولان نفت نیز شرکت و از نمایشگاه نمایشگاه دستاوردهای دانشگاهی، صنعت نفت و دستاوردهای دانش‌آموزی در دانشگاه آزاد گچساران بازدید کرد.
به گزارش کبنا، مشروح سفر معاون رئیس جمهور به شرح زیر است؛
۱٫بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاهی، صنعت نفت و دانش‌آموزی
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاهی، صنعت نفت و دستاوردهای دانش‌آموزی در دانشگاه آزاد گچساران بازدید به عمل آمد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نماینده مردم گچساران و باشت، رئیس برنامه و بودجه استان،  فرماندار و نخبگان صنعتی و دانشگاهی استانی و شهرستانی  با حضور در دانشگاه آزاد از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاهی، صنعت نفت و دستاوردهای دانش آموزی  و ساخت قطعات داخلی بازدید به عمل آورد.

در این نمایشگاه ۲۰ اثر از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گچساران و ۶۰ اثر از دستاوردهای شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ارائه شده بود.
گفتنی است، در بخشی دیگر از این نمایشگاه ۸۱ طرح دانش آموزان گچساران از مجموع طرح‌های منتخب جشنواره نوجوان خوارزمی و جابربن حیان نیز به نمایش گذاشته شده بود.
در میان طرح‌های دانش آموزان گچساران دو هواپیمای بدون سرنشین ارائه شده است.

 

 

 
۲٫نشست با نخبگان
اولویت استان کهگیلویه و بویراحمد احداث پارک علم و فناوری است
نماینده مردم گچساران و باشت گفت: اولویت استان کهگیلویه و بویراحمد احداث پارک علم و فناوری است.
غلام‌رضا تاجگردون در نشست با نخبگان دانشگاهی و صنعتی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسوولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گچساران برگزار شد، اظهار کرد: احداث منطقه ویژه علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان برای استان و شهرستان گچساران نیاز ضروری است.
نماینده مردم گچساران و باشت با بیان اینکه جامعه بدون پژوهش و علم و فناوری یک جامعه مُرده است، افزود: شهرستان گچساران با وجود تولید ۶۳۵ هزار بشکه نفت در روز به پارک علم فناوری و شرکت دانش بنیان نیاز دارد.
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری در افزایش درآمد و اشتغال تاثیری بسزا در جامعه خواهد داشت، بیان کرد: افزایش یک درصدی ناشی از علم و فناوری یک درآمد ۳۰۰میلیارد دلاری را می‌تواند داشته باشد.
تاجگردون با بیان اینکه با توجه به استعدادهای زیادی که در شهرستان گچساران وجود دارد، بیا ن کرد: این استعدادها موجب شد که یک شرکت دانش بنیان در این شهرستان احداث شود.
وی با بیان اینکه انسان‌ها هم جا هستند و هر شخص می‌تواند چهره متراکم علمی باشد، گفت: امیدوار هستیم که بتوانیم این انرژی متراکم و مغز انسان‌های دانش دیده را در یک مکان جمع و این مراکز دانش بنیان را به وجود آورد.
نماینده مردم گچساران و باشت ادامه داد: این ظرفیت را می‌توانیم در گچساران به وجود بیاوریم.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد از بسیاری از فضاهای فرهنگی مانند پارک و سینما محروم است، اذعان کرد: در وهله اول نیاز این استان به شرکت دانش بنیان و پارک علم و فناوری است.
تاجگردون ادامه داد: این حرکت خوبی خواهد بود که شرکت دانش بنیان با مشارکت شرکت نفت در یک مجتمع آپارتمانی احداث شود.

ضرورت احداث پارک علم و فناوری در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز فناوری و راه اندازی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ا حداث پارک علم و فناوری ضرورتی مهم برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد است.
سید شمس الدین هاشمی  در نشست دستاوردهای دانشگاهیان، صنعت نفت و دانش آموزان که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گچساران با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مسولان استانی و شهرستانی، نماینده مردم گچساران و باشت و با حضور نخبگان صنعتی و دانشگاهی گچساران و کهگیلویه و بویراحمد، برگزار شد، اظهار کرد: با وجود اینکه پارک علم و فناوری در کهگیلویه و بویراحمد در هیئت گذشته به تصویب رسیده بود لیکن تا قبل از حضور در این جلسه هیچ تلاشی نشده است.
وی با اشاره به مراکز فناوری در کهگیلویه وبویراحمد افزود: بیش از ۵۰ واحد فناوری در این استان وجود دارد که امید می‌رود با نگاه ویژه مسوولان شاهد افزایش این مراکز باشیم.
رئیس مرکز فناوری و راه اندازی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سال گذشته با تلاش بسیار موافقت اصولی احداث پارک علم و فناوری برای این استان گرفته شد.
هاشمی با اشاره به ساختمان مرکز فناوری در یاسوج گفت: ساختمانی با زیر بنای یک هزار متر مربع در شهر یاسوج برای مرکز فناوری خریداری شده است.
وی گفت: طبق قانون باید ۱۰ هکتار زمین و یک سوله نیز به پارک علم و فناوری در استان اختصاص داده شود.
رئیس مرکز فناوری و راه اندازی پارک علم و فناوری با اشاره به پتانسیل‌های موجود در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای پتانسیل های بسیار خوبی در زمینه‌های کشت گیاهان دارویی، نفت و گاز، گردشگری، آب و خاک توریست است که می‌توان به نحو احسن از این پتانسیل‌ها استفاده کرد.
هاشمی بیان کرد: وجود پتانسیل های خوب و ایده‌های بکر و خلاق در کهگیلویه و بویراحمد، موجب شد که به فکر راه اندازی پارک علم و فناوری در این استان شویم.
وی افزود: تلاش می‌شود با توجه به هماهنگی های لازم که با شهرستان گچساران انجام شده در آینده نزدیک شاهد ایجاد پارک علم نفت و گاز در این شهرستان باشیم.
رئیس مرکز فناوری و راه اندازی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از تعداد سه هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور سهم کهگیلویه و بویراحمد در حال حاضر فقط ۴ شرکت دانش بنیان است.
هاشمی با بیان اینکه به دلیل عدم نبود پارک علم و فناوری نمی‌توانیم از بودجه‌های متعلق به این پارک‌‌ها استفاده کرد، خاطرنشان ساخت: امید می‌رود به زودی با نگاه ویژه مسوولان شاهد افزایش واحدهای فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در کهگیلویه و بویراحمد شویم.

امکانات برای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست
رئیس دانشگاه آزاد گچساران گفت: دو هزار دانشجو ارشد و دکترا در دانشگاه آزاد گچساران مشغول به آموزش هستند.
اسداله ملک زاده  در این نشست با نخبگان دانشگاهی و صنعتی استانی و شهرستانی که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مسوولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گچساران برگزارشد، اظهار کرد: در حال حاضر نخبگان دانشگاه آزاد گچساران رتبه‌های علمی خوبی درسطح کشور گچساران که کسب این رتبه‌ها از افتخارات این دانشگاه به شمار می‌آید.
وی با اشاره به تعداد دانشجویان و اساتید این دانشگاه عنوان کرد: هم اکنون تعداد ۲ هزار دانشجو ارشد، تعداد ۷۷ دکترا، پنج دانش‌یار در این دانشگاه مشغول به آموزش هستند.
رئیس دانشگاه آزاد گچساران دادمه داد: دانشگاه آزاد گچساران دارای ۴ دانشکده فنی مهندسی، نفت، پرستاری و علوم انسانی و است.
وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد گچساران دارای ۵۴ کارگاه و ۲۴ آزمایشگاه و ۶۰ هکتار فضای آموزشی است.
ملک زاده عنوان کرد: استقلال دانشکده نفت شهرستان گچساران یکی از خواسته های مسوولان پژوهشی این دانشکده است.
در ادامه یونس شکاری با بیان اینکه گچساران مهد نخبگان در کهگیلویه و بویراحمد است، اظهار کرد: به دلیل فراهم نبودن امکانات برای نخبگان در کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران بسیاری از نخبگان به استانهای دیگر مهاجرت می‌کنند.
رئیس دانشکده نفت و گاز گچساران تصریح کرد: در زمانی که توجه به اقتصاد دولتی وجود داشت این استان محروم ماند و حال در زمان توسعه علم و فناوری که وجود دارد اگر قرار باشد کهگیلویه و بویراحمد عقب بماند ما در یک محرومیت عمیق خواهیم ماند.
شکاری عنوان کرد: باید تلاش کرد تا از نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد حمایت شود.
وی گفت: باید فرآیند ایده پروری از آ موزش و پرورش آغاز شود تا از همان ابتدا به درستی هدایت شده و به سمت خلاقیت بروند.
رئیس دانشکده نفت و گاز گچساران خاطر نشان کرد: ما می‌خواهیم یک بازویی برای نفت و پتروشیمی کشور در گچساران شویم.
شکاری افزود: در شهرستان گچساران باید به سمت پژوهش‌های بنیادی و عمیق گام برداشت.
 
فرزندان با ارزش استان کهگیلویه و بویراحمد  یک امتیاز است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست با نخبگان صنعتی و دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد که با حضور نماینده مردم گچساران و باشت، مسوولان استانی و شهرستانی و نخبگان دانشگاهی و صنعتی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد گچساران برگزار شد، اظهار کرد: حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش بنیان ریسک سرمایه گذاری در این شرکت‌ها را کاهش داده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح کشور سه هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد، بیان کرد: با حمایت دولت یازدهم و دولت کنونی بسیاری از این مراکز پایه‌گذاری شد.
ستاری با اشاره به تشکیل شرکت دانش بنیان در سطح شهرستان‌ها گفت: بسیاری از شرکت های دانش بنیان از فرزندانی که از دارای محرومیت بودند پایه‌گذاری شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه دادد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ در دنیا با وجود چنین فرزندانی که در محرومیت به سر می‌برند به وجود آمده است.
وی با اشاره به منابع غنی نفت و گاز در این شهرستان و همچنین وجود فرزندان نفتی در این منطقه گفت: با فرزندانی که با پول نفت بزرگ شده‌اند نمی‌شود این چنین شرکت‌ها را تاسیس کرد.
این مسوول با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران دارای فرزندان با ارزشی بوده که این خود برای این استان یک امتیاز است، بیان کرد: ما می‌توانیم به این فرزندان آموزش دهیم که چگونه از آموزش به ثروت برسند.
ستاری عنوان کرد: در دانشگاه‌ها نیاز به زیست بوم است که مهمترین عامل در بخش دانش بینان است که در این زمینه باید افراد را شناسایی کرد و زمینه را برای آنها فراهم کرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این اتفاق باید در استان کهگیلویه وبویراحمد رخ دهد.
ستاری با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد دارای منابع غنی آب و خاک و همچنین گیاهان دارویی است، ابراز کرد: گیاهان دارویی این منطقه از کشور اروپا نیز بسیار است.
وی ادامه داد: اقتصاد نفتی در این شهرستان باید به فراموشی سپرده شود و فرهنگ نفت همان فرهنگی است که باید پول مفت خرج شود که در این زمینه نمی‌شود موفق شد.
وی با بیان اینکه کشورهای که دارای منابع غنی هستند، اذعان کرد: این کشورها هیچ‌گاه موفق نبوده‌اند چرا که طبیعت فرهنگ منابع غنی و نفت این گونه است.
وی با اشاره به استانداران گفت: استانداران باید از فرزندانی که دارای استعدادی نهفته و نخبه هستند حمایت کنند و نگذارند این نخبگان از استان خارج شوند.
ستاری ادامه داد: اکو سیستم زیست بوم باید فراهم شود تا زمینه ماندگاری این فرزندان مهیا شود.
این مسوول با بیان اینکه اینکه صنعت نفت خیرش به استان و شهرستان نمی‌رسد یک بحث جداگانه است، ادامه داد: خود ما باید بخواهیم و مسوولان باید تلاش کنند تا شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری در این استان به وجود بیاید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به دانشجویانی که مدرک ارشد دارند، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید دوره‌های کار آفرینی را برای دانشجویان در دانشگاه ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش و پرورش نیز دانش آموزان در پژوهش سرا آمادگی کامل دارند و باید از این قشر نیز حمایت کرد.
۳٫در جمع خبرنگاران
نیروهای توانمندی این استان با ایجاد شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در اقتصاد کشور نقش بسزایی داشته باشند
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم اکنون تعدا سه هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور وجود دارد.
سورنا ستاری با بیان اینکه تعداد سه هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد اظهار کرد: بسیاری از این شرکت‌ها در چند سال اخیر پایه گذاری شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه متوسط رشد در شرکت‌های دانش بنیان هفته‌ای ۱۰ درصد است، افزود: این شرکت‌ها موجب کاهش ریسک در سرمایه‌گذاری شده‌اند.
وی با اشاره به نقش سرمایه‌گذاران در شرکت‌های دانش بنیان گفت: وجود سرمایه‌گذاران در کنار دانشگاه‌ها می‌تواند زمینه سرعت بخشیدن را به شرکت‌های دانش بنیان را فراهم سازد.
ستاری با اشاره به استان کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: این استان دارای تنوع بسیاری از گونه‌های دارویی از کوه‌های دنا تا بیابان‌های گچساران گرفته که می‌شود در این زمینه کار کرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: گیاهان دارویی در کنار پتانسیل‌های کشاورزی می‌تواند گام مهمی در شرکت‌های دانش بنیان این استان شود.
وی بیان کرد: نیروهای توانمندی در این استان وجود دارد که با ایجاد شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در اقتصاد کشور نقش بسزایی داشته باشند.
ستاری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها مبدا تحرک و پویایی در حوزه‌ها مختلف هستند، اظهار کرد: ایجاد بستر های مناسب برای بیش از ۶ هزار دانشجو در شهرستان گچساران می‌تواند زمینه اشتغال را ایجاد کند.
وی با اشاره به دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های نباید متکی بر گرفتن شهریه باشند و باید بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها از محل فروش فناوری و مراکز دانش بنیان تامین شود.
ستاری اذعان کرد: برای اجرای کارهای پژوهشی و تولید فناوری باید الگو برداری کرد تا زمینه پیشرفت به وجود بیاید.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: برخورداری شرکت های دانش بنیان از معافیت‌های مالیاتی، گمرکی و ارائه تسهیلات با سود پایین از جمله حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
۴-بازدید از بافت فرسوده گچساران
نام شما

آدرس ايميل شما

موکل
Iran, Islamic Republic of
زارعی کجایی؟؟
همشهری
Iran, Islamic Republic of
تنها یک واحد پژوهش در شرکت نفت و گچساران لازمه
Iran, Islamic Republic of
عنوان خبر با متن خبر تناقض داره. واقعا جای تاسف داره.
در جلسه هم دکتر ستاری هم دکتر تاجگردون از اینکه پارک علم و فناوری استان راه اندازی شده خبر دادند. یعنی شما نمیدونید پارک استان راه اندازی شدهظ
ناشناس
Norway
متن نظر شمارید عکس تاجگردون زشت در اومده
ناشناس
Norway
متن نظر سماوات یعنی چه هر روز یکی نه وتهران بر میداری میاری هزینه میکنی
همشهری
Iran, Islamic Republic of
اخ اخ که همش نخبه بی تی معاون رییس جمهور خخخخخ فرماندار، بخشدار، عکاس و فیلمبردار خخخخخ
هم استانی
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر تاجگردون مرد فهیم استان که درد استان و شهرستان را خوب می فهمد
درود بر دکتر سورنا یادگار شهید ستاری
ساعد
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون تو خودت نخبه کشی حالا میخوای نخبه پروری کنی
گچساران
Iran, Islamic Republic of
هیچی توی این رفت و آمدها نیست.فقط تبلیغات و بس
همکار
آخه نخبه تر از این شکاری نیست که میاد حرف میزنه
این آقا یاسوج هیات علمی است دل برای گچساران نمی سوزونه
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...