تاریخ انتشار
شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۴
کد مطلب : ۲۸۷۳۱۰

کج سلیقگی شد / در ۸ سال دولت احمدی‌نژاد دروازه استانداری را ندیدیم / آقای استاندار یا عذرخواهی و یا تکذیب کند / برای اصولگرایان «بد» نشد / مخالفتی با حضور اصولگرایان نداشتیم

۲۲
۰
کبنا ؛بخش دوم
رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: من فکر نکنم که شورای هماهنگی اصلاحات مخالفتی با حضور اصولگرایان در آن جلسه داشتند و تنها برنامه‌هایشان برای دیدار با استاندار تنظیم نشده بود و تصمیم جمعی گرفته نشده بود.
به گزارش کبنا از یاسوج، سید ضیا‍‍ء الدین رضا توفیقی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و رئیس ستاد حسن روحانی (رئیس جمهور) در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری در نشست با تنی چند از خبرنگاران یاسوج به سئوالاتی پیرامون مسائل مختلف پاسخ داد که از منظر خوانندگان گرامی می‌گذرد؛ برای دیدن بخش اول سخنان وی اینجا را کلیک کنید.
سئوال (۴)، آیا از نحوه دعوت استاندار از احزاب سیاسی اعتراضی داشتید؟ چرا حضور پیدا نکردید؟ آیا شماها از اینکه همزمان با اصولگرایان دعوت شده‌اید؟ نگران بودید؟ نظرتان در باره این خبر که گفته شد؛ استاندار با بیان این شعار «زنده باد مخالف من» به اصلاح‌طلبان کنایه زده است، چیست؟
در مورد دعوت از احزاب اصلاح‌طلب و شورای هماهنگی عرض می‌کنم که اولاً بنده سخنگوی شورای هماهنگی اصلاحات نیستم، نظر شخصی خودم را می‌دهم، ولی تا جایی که من می‌دانم، قضیه از این قرار بود که یک روز قبل از این نشست، کارشناسی از استانداری با احزاب تماس گرفت، هم اصلاح‌طلب و هم اصولگرا، اصولگرایان یک مزایا دارند که دو یا سه نفر تصمیم می‌گیرند، و بقیه تبعیت می‌کنند، اما اصلاح‌طلبان، شورایی دارند، به نام شورای هماهنگی اصلاح‌طلب که باید موضوعات در آنجا بحث شود و بعد از آن، رأی گیری می‌شود و تصمیم گرفته می‌شود و فرصت برای این تصمیم گیری نداشتیم، بنابراین یک بحث مختصری داشتیم، و بقیه بحث به جلسه بعد موکول شد.
با رأی اکثریت تصمیم گرفتند که شرکت نکنند، حالا بعد هم نشد که دوستان اصولگرا، رفتند و در خلوت با استاندار حرف‌هایشان را زدند. ایرادی نداشت، اما به منزله اینکه اصلاح‌طلبان اعتراض داشته باشند، به حضور اصولگرایان، به این معنی نبود، آقایان اصولگرایان خوب می‌دانند که در هشت ساله دولت احمدی‌نژاد اصلاح‌طلبان در استان با ۴ استانداری که داشتند، هیچ وقت نرفتند استانداری بگویند که ما سهم می‌خواهیم و یا به اصولگرایان بگویند، که شما در استان رأی نیاوردید، پس نباید سهمی بخواهید و از این حرف‌هایی که جناب آقای پناهی رئیس شورای سیاست‌گذاری می‌زنند.
خلاصه اینکه اصلاح‌طلبان فضاسازی کنند، خلاصه در این هشت سال خبری از این حرف‌ها نبود، اصلاً ما درب و دروازه استانداری تا هشت سال آقای احمدی‌نژاد تمام شد، ندیدیم، اما ما می‌گوییم، حتی زمانی که آقای خادمی بود، نظرمان این بود که آقایان اصولگرایان بتوانند حرف‌هایشان را بزنند، اختلاف ما با اصولگرایان در این است. حالا هم که رفتند و نظراتشان را به آقای استانداری گفتند، و معمولاً تیپ بحث‌هایشان هم مشخص است، و به گونه‌ای که صحبت کردند و بعد از آن هم که بعضی نوچه‌هاشان به گونه‌ای صحبت کردند و تیتر زدند که نباید اصلاحطلبان سهم خواهی کند و قهر با استاندار و یا تقابل با استاندار، اصلاً خبری از این حرف‌ها نبود، و این مسئله به ختم می‌شود که ما فرصت تصمیم‌گیری و رأی گیری نداشتیم، برنامه‌ها تهیه نشده بود، روی برنامه‌های پیشنهادی به استاندار به توافق نرسیده بودیم، این دلیلش بود، و الا هیچ گونه تقابل و تعارضی نبود، و مشکلی هم با حضور اصولگرایان نبود، البته کج سلیقگی هم شده بود، از ناحیه کسانی که میزبان بودند، کج سلیقگی شده بود، همین طوری که اصلاح‌طلبان به نفع اصولگرایان صحنه را خالی کرده بودند که اصولگرایان بتوانند، حرف‌هایشان را بزنند، بهتر این بود که هم اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مجزا دعوت می‌شدند تا بتوانند حرف‌هایشان را بزنند.
ما تا دیروز با آقای دانشی رئیس حزب موتلفه استان کهگیلویه و بویراحمد مناظره می‌کردیم و مناظره ما به تنش کشیده شد و بعد کار ما به دادگاه کشیده شد. و بعد از آن مناظره من و آقای دانشی همدیگر را ندیده بودیم، کج سلیقگی شده بود. که این مجموعه‌ها را با هم دعوت کرده بودند، با این حال من فکر نکنم که شورای هماهنگی اصلاحات مخالفتی با حضور اصولگرایان در آن جلسه داشتند و تنها برنامه‌هایشان برای دیدار با استاندار تنظیم نشده بود و تصمیم جمعی گرفته نشده بود.
نهایتآ دلایل عدم حضور اصلاح‌طلبان چه بود؟
نهایتاً برنامه‌ها تنظیم نشده بود و به تصمیم نهایی نرسیده بودند و اینکه فرصت گفت‌وگو و بحث و رأی گیری نبود و چون فرصت جلسه نبود برای تصمیم نهایی.
سئوال (۵)، نظرتان در باره سخن استاندار که گفته بودند، ۱۰ مرد در این استان نبود که از طایفه خودش بگذرد و تنها به فکر مردمش باشد، را بفرمائید؟
بعضی حرف‌های اخیر استاندار، حرف‌هایی است که هم باید از آنها استقبال کنند، مثل همین که ایشان با قوم‌گرایی مخالفت می‌کند، قابل تمجید است. و بیش از هر کسی اصلاح‌طبان از آنها استقبال می‌کنند.  ما مرزبندی‌ها را اصولگرایی و اصلاح‌طلبی می‌بینیم نه مسائل قوم‌گرایی و طایفه‌گرایی و این نوع تفاوت دیدگاه ما با اصولگرایان است، کسانی که مرزبندی‌ها را در قوم‌گرایی می‌بینند، پوپولیست هستند. ما از این حرف‌های استاندار استقبال می‌کنیم.
اما اینکه می‌گویند، ۱۰ مرد در این استان نیست که قوم‌گرایی نکرده باشد، فکر نمی‌کنم، همچنین چیزی را گفته باشد، و بعید است کسی که قبلاً استاد دانشگاه بوده، مولف و نماینده مجلس بوده، این حرف را زده باشد، احتمالاً رسانه‌ها اشتباه نوشته‌اند و یا اشتباه فهمیده باشند. اما اگر گفته شده، استاندار باید عذخواهی کند.
استان کهگیلویه و بویراحمد، پر از انسان‌های دلیر، مرد و رادمرد است، داشتیم و داریم. پیش از انقلاب در جنگ با نظام پهلوی و پیش از پهلوی، دوره صفوی مردان بزرگی بودند، اینجا مهد دلیرمردها و قهرمانانی بوده و هست، هم الان و هم زمان جنگ سردارها و دلیرمردانی‌ در صحنه‌های انقلاب حضور داشتند.
آقای استاندار اگر این حرف را نگفته‌اند، باید سریعاً تکذیب می‌کردند.
ادامه دارد....
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

کارگر بی ادعا
Iran, Islamic Republic of
به نظرم مشکلی هست
اصلاحات
Iran, Islamic Republic of
درود برسید اصلاحات رضا توفیقی
علی
Iran, Islamic Republic of
این اصلاح طلبانند که قوم گرایندنمونش دوره خادمی استاندار
علی
Iran, Islamic Republic of
درود وصد بدرود به اینهمه منطق وسخنوری،تولایق انگشتری.
......................
مایه اصــــل و نسب در گردش دوران زر است
هر کسی صاحب زر است او از همه بالاتر است

دود اگر بالا نشیند کســـر شــأن شــعـله نیست
جای چشم ابرو نگیرد چونکه او بالا تراست

ناکسی گر از کسی بالا نشیند عیب نیست
روی دریا، خس نشیند قعر دریا گوهر است

شصت و شاهد هر دو دعوی بزرگی میکنند
پس چرا انگشت کوچک لایق انگشــــتر است

آهن و فولاد از یک کوه می آیند برون
آن یکی شمشیر گردد دیگری نعل خر است

کــــره اسـب ، از نجابت از پـس مــــادر رود
کــــره خــر ، از خــریت پیش پیش مــــادر است
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
استاندار اصلش اصلاح طلب هست
محمد
Iran, Islamic Republic of
بعضی ها فکر رکدن میدان براشون خالی هست و می خواهند از این آب گل آلود ماهی بگیرن
دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
مرز بندی در جمهوری اسلامی مردود هست اساس دین ما تقوی .شایستگی بر اساس تقوای الهی هست مواظب باشید این انقلاب خونهای زیادی بپاش ریخته شد ه شهدا در قیامت یقه سیاسیون بی تقوا را خواهند گرفت از ما گفتن هم اصول گرایان هم اصلاحطلبان راهتان بی راهه هست برگردید تو صف .
جذب . فرزند خود در سازمان مدیریت ؟؟؟؟؟
جذب .پسر خود در سازمان مدیریت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
فقط دونم هر دوتاشون اگه جمع شوند مملکت خوب پیشرفت می کنه
واقع بین
افرین بر مواضع حکیمانه و سرشار از شجاعت و اخلاق ، سید شجاع.
قصیرالکلام
Iran, Islamic Republic of
بابا جمع کن ..و .احمدی نژاد خودش چند بار رودر رو با مردم نشست .ولی روحانی که آمد فقط داخل استادیوم .. و رفت .خادمی نماینده اش فقط قوم گرایی.وزرای دولت احمدی نژاد دو روز به صورت مستقیم با مردم گفتگو می کردند .برو عینک بزن
قصیرالکلام
Iran, Islamic Republic of
برو عینک بزن تا واقعیت ها را ببینی
قصیرالکلام
Iran, Islamic Republic of
ههههههه
بو یراحمد
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما سید بزرگوار
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
استاندار باید تاریخ این استان را بخوانید از آریوبرزن تا بزرگ مردان این استان... اگر گفته باید معذرت خواهی کند
كوروش
Iran, Islamic Republic of
با سلام
انصافا جز به منافع خود به چه می اندیشید برادر من درداستان اصولگرا واصلاح طلب نیست درد استان این است هر گروه رفقاش حاکم می شوند گل وبلبل است ووقتی از قدرت افتادند همگی نقاد می شوند اگر مصاحبه شما را کنار هم بگذارند تناقض زیاد است
شما خوب سخن می گویید اما سخن خوب بدون عمل به چه دردی می خورد با خدا خود خلوت کنید هر که یک قدم برای مردم برمی دارد را حمایت کنید
محسنی
Iran, Islamic Republic of
جدا خادمی استان را نابود کرد ورفت.
جواد
Iran, Islamic Republic of
درود و سپاس سید سخنور وشجاع واصلاح طلب انتظار حمایت از مدیران اصلاح طلب داریم.به امید خدا
سمایی
هزار سال دیگه بگذره اصلاح طلبا نمیتونن یه احمدی نزاد داشته باشن ژن خوب بعله بچه همه لیدرای اصلاحاتی تو دانشگاه یاسوج سازمان مدیریت برق گاز وآب و.......استخدام شدن این یعنی اصلاح وژن خوب
استاد دانشگاه شیراز
Iran, Islamic Republic of
به کوری چشم حسودان
درود بر توفیقی عزیز و پرچم دار اصلاحات
علی
Iran, Islamic Republic of
صداقت و پاکی را در گفتار این سید مثل روز روشن دیدم،بهت افتخار میکنیم شما یک مغز سیاسی پرقدرت استانی و کشوری هستی و تنها ایرادی که بهتون وارد ست اینکه به بعضی ها اعتماد میکنید
موفق باشی سید دوست داشتنی
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...