تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب : ۲۸۳۳۶۱

برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال در استان / محدودیتی برای شرکت در این جشنواره وجود ندارد

۱
۰
کبنا ؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال خبر داد.
به گزارش کبنا از یاسوج، رضا دهبانی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:، در راستای حمایت از مولفان و ناشران استانی و همچنین ایجاد انگیزه برای نویسندگان سالانه ۱۲۰ میلیون تومان کتاب خریداری و توزیع می‌شود.
وی با تشریح اهمیت کتاب در رشد و تعالی جامعه عنوان کرد: محور توسعه یک جامعه دانایی بوده و ابزار دانایی کتاب است و محور فرهنگ آموزش بوده و در صورتی آموزش نباشد راه به جایی نمی‌بریم و به نوعی مسیر طی شده با انحراف روبه‌رو می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کشورهایی که آموزش را محور قرار دادند به عنوان زیرساخت فرهنگ به عنوان یک اولویت توانستند در زمینه‌های مختلف به توسعه برسند.
دهبانی‌پور از برگزاری چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف گسترش عدالت فرهنگی، پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه‌هایی درخصوص انتخاب و معرفی دوستداران کتاب در روستا و پایتخت کتاب در روستا ترغیب و ایجاد انگیزه برای مردم که به سمت این دانایی و آگاه شدن حرکت کنند.
دهبانی‌پور با اشاره به اینکه بنا داریم از کسانی که خلاقیتی در این عرصه دارند به کمک دهیاری‌ها و بخشداران و فرمانداران به وزارتخانه معرفی کنیم، گفت: شهرستان‌هایی که در زمینه توریج فرهنگ کتابخوانی برتری‌ها و فعالیت‌هایی دارند با هدف ایجاد انگیزه و کمک به رشد و اگاهی به مرکز معرفی می‌شوند.
وی بیان کرد: نمایشگاه کتاب یک ظرفیت و فرصتبرای اساتید و دانشجویان و سایر اقشار اهل مطالعه جامعه است تا بلکه بتوانند به کتاب دسترسی پیدا کرده و از تخفیف‌های مشخص شده بهره‌مند شوند.
دهبانی‌پور از برگزاری چهارمین آئین انتخاب کتاب سال خبر داد و افزود: نویسندگان بومی هر آثاری در زمینه‌های مختلف دارند می‌توانند در آئین کتاب سال شرکت کنند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما

کتابدار بهمیی
Europe
جناب آقای دهبانی پور حال کتابخانه های عمومی وخیمه،بیشتر از یکساله که کتابخانه ها مدیر ندارن و سرپرست واقعا تجربه و توانایی لازم برای اداره کردن اینهمه کتابخانه را نداره ترا خدا از طریق وزیر محترم فرهنگ و ارشاد یه کاری بکنین ما کتابداران استان خسته شدیم.کبنا نیوز لطفا منتشر کنید.تشکر
پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: بازی دیشب عالی بود

پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: بازی دیشب عالی بود

پیام مقام‌ معظم رهبری به کاروان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در روسیه با تاکید بر عملکرد ...
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...