تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۲۸۳۳۴۱

کشاورزان باشت از تسهیلات ادوات کشاورزی استفاده کنند / افزایش ۶۵ درصدی محصول ماش در سال جاری

۱
۰
کبنا ؛
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باشت از افزایش ۶۵ درصدی محصول ماش در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.
به گزارش کبنا از باشت جواد شمشیری با اشاره به برداشت محصول ماش در سطح ۳۲۰ هکتار از مزارع و اراضی حاصلخیز این شهرستان، اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت قریب به ۵۰۰ تن محصول ماش به ارزش ۲۰ میلیارد ریال تولید و برداشت شود.
وی متوسط برداشت ماش در هر هکتار را ۱۳۰۰ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: این محصول تولیدی علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان برای مصرف سایر هموطنان به استان های همجوار صادر می شود.
شمشیری بیشترین سطح زیر کشت ماش را در بخش بوستان و روستاهای همجوار شهرستان عنوان کرد .
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باشت بیان داشت: حدود ۲۰۰ خانوار کشاورز با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر به برداشت این محصول به صورت دستی فعالیت دارند.
شمشیری از افزایش ۶۵ درصدی محصول ماش در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و مصرف بهینه آب کشاورزی، تثبیت ازت در خاک و افزایش مواد آلی و بعنوان تناوب زراعی را از دلایل افزایش میزان تولید برشمرد.
وی زمان برداشت این محصول را تا اواخر مهرماه اعلام کرد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باشت از مشکلات موجود در برداشت ماش عدم ادوات برداشت مکانیزه در شهرستان بیان کرد و گفت: با توجه به استقبال کشاورزان به کشت این محصول، آنها می توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و معرفی آنها به بانک عامل از تسهیلات ادوات کشاورزی را ستفاده نمایند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

دانشگاهی
Iran, Islamic Republic of
سلام برادر شمشیری خسته نباشید زمینهای بسیار مرغوبی هم در روستاهای باشت به بالا وجود دارد که بسیار مستعد وحاصلخیز هستند وحتی در کنارشون آبهای سطحی جاریست که برای باغداری وکاشت مرکبات بسیار مناسب هستند ولی به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح وتوجه نکردن به روستاییان بالاخص بحث اشتغال ودرآمد این زمینها به صورت بالقوه مانده اند حداقل برسی کنید وبه اونهایی که زمین دارند وآب هم دارند وام دهید تا شاهد شکوفایی اقتصاد روستاییان باشت به بالا هم باشیم
آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...