تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۲۸۲۸۵۶

سرقفلی برخی «پست‌»ها در کهگیلویه و بویراحمد

۳۰
۰
کبنا ؛مهدی قاسم‌خانی
«چرا برخی افراد نمی‌خواهند از قدرت و پست‌های خود دست بکشند؟» سئوالی است که شاید خیلی‌ها آن را با خود پرسیده‌اند. قحط‌الرجال نیست که فردی سال‌های متمادی در استان کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل است و به قول خودش مدیرکلی در بین ما «مادرزادی» می‌باشد.
فقدان احزاب یکی از عواملی است که دولت‌های مختلف با کمبود نیرو مواجه می‌شوند و معمولاً مدیریت‌ها بین افرادی به چرخش در می‌آید. کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی می‌گوید: «حکومت مردم سالار بدون وجود حزب به ناکارآمدی می رسد. و افراد باید بر اساس سلسله مراتب به کار گرفته شوند تا برای پذیرش مسولیت های بزرگ تر آمادگی پیدا کنند. حزب با تربیت کادر در طول زمان نیرو تربیت می کند. و این حزب است که امکان سپردن تعهد در سطح ملی را می دهد. وقتی حزب نداریم، داوطلبان نمایندگی مجلس برای اینکه رای بیاورند خود دست به کار می شوند و وعده هایی به مردم بدهند، که غیر ملی است. چون وقتی به مردم یک منطقه بگویی فلان جاده را سه بانده می کنم،خیلی بیشتر برای آنها قابل درک است تا اینکه از اهداف ملی صحبت کنید. این نماینده وقتی به مجلس می رسد اگر فرد خوبی باشد به دنبال محقق کردن وعده هایش می رود و در بهترین حالت باید با وزرا وارد تعامل شود؛ حال چنین نماینده ای می خواهد کابینه دولت را هم تعیین کند! اغلب افرادی هم که قرار است به عنوان وزیر انتخاب شوند یک ارتباط قبلی به لحاظ قومی، صنفی و ... باهم دارند، بنابراین گردش نخبگان معنا پیدا نمی کند. مضاف برآنکه یک باوری در بین ما وجود دارد و آن اینکه گویا قرار نیست بازنشسته شویم و تصور می کنیم همیشه باید کار کنیم و در عرصه حضور داشته باشیم! بنابراین میدانی هم وجود ندارد که جوانان وارد شوند. ترس از اینکه ممکن است جوانان از پس کار برنیایند نیز وجود دارد. البته زمانی خواستند این تابو را بشکنند برای همین مشاوران جوان را ایجاد کردند. اما آن هم تجربه موفقیت آمیزی نبود. فقط یک عده جوانی که پخته نبودند، می خواستند انگور نشده کشمش شوند. بنابراین این یک موضوع ساختاری است که باید موانع و ایراداتش را بر طرف کنیم».
 
در استان کهگیلویه و بویراحمد همین گونه است، اگر فردی در انتخابات با فلان کاندیدای مجلس عکس انداخت و به او دست داد و یا در فلان ستاد انتخاباتی آمد و رفتی درست کرد، او در آینده مدیر می‌شود و متأسفانه شاهد هستم در این استان اغلب افراد بر اساس نگاه صرف سیاسی انتخاب می‌شوند و تخصص، تعهد و شایسته‌سالاری نادیده گرفته می‌شود.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با ائمه جمعه شهرهای استان به این مسئله اشاره می‌کند و می‌گوید؛ «من در مدیریت و چینش آن علاوه بر بحث گفتمانی و اعتدال به شایسته سالاری، قدرت تعهد، تخصص و تجربه نگاه می کنم و اینطور نیست که مدیری صرف داشتن فقط نگاه سیاسی مسئولیت بگیرد. و از طرفی با پروازی بودن مدیران در شهرستان ها مخالفم و اینکه مدیران با ماشین های بیت المال رفت و آمد می کنند، مخالفتر می باشم.»
اما «متاسفانه مطامع دنیوی هم به غرور بعضی‌ها اضافه شده است. برخی به دنبال انباشت ثروت هستند و همین موضوع مانع از آن می شود که این افراد بتوانند از قدرت و پست‌های خود دست بکشند و می‌بینیم برخی پست‌ها و مدیریت‌ها قیمت و سرقفلی پیدا کرده است!
آقای استاندار العجل؛
آقای استاندار تغییر هر چه سریعتر بعضی از مدیران و انتخاب مدیران تازه نفس در استان یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد.
۱-تغییر بعضی از مدیران خود استانداری که از یک فامیل و طایفه خاص می باشند. و فلان مدیرکل اقتصادی استانداری در تمام دولت‌ها مسوولیت داشته و دارد.
۲-دربعضی دانشگاه‌ها به دلیل حاکمیت فردی و قبیله‌ای و خویشاوندسالاری وضعیت مدیران، روسا و کارکنان از یک قوم و منطقه و طایفه خاص عملاً با فامیل بازی اعمال سیاست می‌کنند نه مطابق با ساختار و قانون همانند:...
۳-تغییر مدیران سازمان‌های حمایتی و خدمات رسان که بهترین اقدام ممکن با توجه به رسالت های سازمانی آن انتصاب یک پزشک توانمند به عنوان مدیرکل جمعیت هلال احمر می باشد.
۴- مدیرانی که باید زیرساخت‌های تولید و اشتغال و توسعه بیشترین دغدغه آنها باشد به دلیل رکود-سکون در همه بخش های آنها و نبود برنامه ریزی برای حوزه اشتغال و کارآفرینی عملاً به دلیل روزمرگی وظایف خود را کمرنگ نموده اند مثل راه و مسکن و شهرسازی، بنیاد مسکن، صنعت و معدن و تجارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی و ...  نیاز به مدیرانی جهادی و پای کار و صاحب نظر دارند.
۵- انتخاب مدیران بعضی از سازمان ها مثل .... و... از خود سازمان های مربوطه و جلوگیری از انتصاب مدیران این سازمان ها از بیرون از ساختار سازمانی آنها جهت جلوگیری از سرخوردگی خود کارکنان همان سازمان ها.
نام شما

آدرس ايميل شما

رها
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوشبینی برادر شما هنوز فکر نکردی که تمتم وزراء دوره ای میرن و میان بعد انتظار داری مدیرا عوض بشن کاش آقای حجتی بعنوان نماینده و وزیر جهاد لا اقل با یه لباس و سر و وضع مناسب تو جلسات شرکت کنه
تامرادی
اینطوری شما میفرمایید حضراتی که دم ستاد رییسی بودن و فحش میدادن بیان مدیر بشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
ختم نونی چه گوتی.
اساتید دانشگاه یاسوج
جناب استاندار لطفا دانشگاه ///را ازسلطه طایفه تیر//// نجات دهید ,دراین دانشگاه سالهاست مدیریت ها فقط دراختیار طایفه ///است لطفا ورود کنید وسپس اقدام کنید .
واقع بین
حرف ....................حق است حق است حق است حق است حق است حق است .
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
مثل اداره کل کتابخانه ا که رئیس و کلیه مسولانش از طیفه اقای زارعی هستن
دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
سلام جناب قاسم خانی . در ۴ سال گذشته اگر نسبتی با س////اشتی نیاز به پرداخت سرقفلی نبود .
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت استاندار عزیز
ما کتابدران استان کهگیلویه وبو.یراحمد انتظار داریم هر چه سریعتر مدیر کل جدید معرفی بشه چون سرپرست توانیی اداره ان را ندارد و ریشه فامیل گرای در این اداره فرهنگی برچیده شود
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
اقتصاد ودارایی
بهزادی
Iran, Islamic Republic of
از اقای استاندار خواهش مندیم که هر چه زودتر حکم انها را لغو کند
بهداشت گچساران
Iran, Islamic Republic of
چرا فردی که از خرداد ۹۴ لغایت تیرماه ۹۵ ( یک سال ) ۵ بار !! از سمت رئیسی مرکزبهداشت برکنار شد و مجددا با رابطه طایفه ای به میز ریاست برگشت ، بار دیگر باید در سمت مدیریت شبکه بهداشت .//مشغول بکار شود ؟؟؟؟
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
یه عده دانشجو در کامنت بالا خودشون رو استاد جا زدن فکر کنم دچار توهم شدن امروز روز جهانی سلامت روان بود بهتره مراجعه کنن به یک مشاور روانشناسی
رضا
Iran, Islamic Republic of
از استاندار خواهش داریم فکری به حال تبعیض مزایا در ستاد و مراکز دانشگاه علوم پزشکی بکند و این دانشگاه را از سلطه یک عده خاص که طرفدار یک نماینده هستن نجات دهد و از نفوذ نمایندگان به بخش سلامت جلو گیری کن معاونت بهداشتی که کلا از شهرستان کهکیلویه است
همشهری
Iran, Islamic Republic of
اینطور که گفته میشه هرکس تو ستاد ریئسی بوده براش بهتره
اعتدال
Iran, Islamic Republic of
برادر همین مدیرکل ها بودند که ۲۴ میلیون رای جمع کردند واین دولت تشکیل شده
جمشید
Iran, Islamic Republic of
برای برداشتن مدیر کل بهزیستی خیلی دیر شد رصایتمندی زیر صفر هست
دانشجو
India
چیزی که اشکار است اکثر کاربران فقط دغدغه رفتن یا اومدن مدیران مد نظر خود را دارند نه دغدغه مردم محرومٍ،مدیران مورد نظر شما هم تشریف بیارند بعد دو سال به این سرنوشت مبتلا خواهند شد توسط عده ای دیگر که در کمین پست و مقام برای خود یا اطرافیان خود نشسته اند!
Iran, Islamic Republic of
مدیری که در همه دولت ها در استانداری رخنه کرده و بیش ۱۳ سال مدیریت می کند آفرین آفرین !!!
اسماری
Iran, Islamic Republic of
تقدیر وتشکر فراوان از آقای قاسم خوانی که بعضی از مدیران ناکارمد و ضعیف که در سالهای گذشته تاکنون با دستمال کشی، ارایه آمار های کذب مبنی بر ایجاد اشتغال برای جوانان با ایجاد تبلیغات گسترده و ارایه امار های صوری سعی در منحرف نمودن افکار عمومی جهت ابقاء خود شدند، ان شاء الله بنا به ایمان و تقوا و روانشناسی قوی که استاندار محترم استان دارد بساط انان را جمع خواهد نمود.
ولی
Iran, Islamic Republic of
دانشگاه جامع علمی کاربردی اسنان مدیریتش موروثی به اصولگرایان داده شده
معلول
Iran, Islamic Republic of
فکری به حال سازمان مستاصل بهزیستی استان کنید فقط به خاطر خدا و معلولین
فرهنگیان استان
اقای احمدی استاندار استان مدیریت اداره کل آموزش وپرورش استان بیش از پنج ساله که در اختیار آقای زارع پور هست ؛ خدا وکیلی بینمان تحقیق کنید دراین مدت وضع آموزش در سطح استان بسیار ضعیف شده است واز طرفی اگر اقای زارع پور برای آموزش وپرورش استان مفید بود دراین مدت زیاد کفایت میکرد ؛تقاضای عاجزانه فرهنگیان استان تغییر مدیر کل آموزش وپرورش استان هست .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
استاندار محترم وبزرگ دوست داشتنی فکر اقتصاد ودارایی را کن کل مردم ایت استان یک طرف وجمع کردن خزانه وپول این استان برای خودش از طرف دیگر سردسته. کشوره
جوان
Iran, Islamic Republic of
جناب استاندار آق. ریس دانشگاه پیام نور استان . از مدیریت نبرده فقط فقط آقای جعفرآزاد آوردش تو استان و با التماس و صد تا واسطه هیچ کار اجرایی بلد نیست خواهشا هر چه سریعتر غزلش کنید که دارد دانشگاه را به ن..د
فرهنگی
مدیریت بیمار آموزش وپرورش را اصلاح کنید ؛ وضع آموزش در استان دلخراش است خداوکیلی تحقیق کنید تا به نتیجه برسید .
دبیر
فکری بحال آموزش وپرورش پژمرده استان کنید .
ایلام
Iran, Islamic Republic of
تو را خدا مدیر کل کتابخانه ها را از این وضعیت موروثی خارج کنید بپرسید تحقیق کنید اگه دروغ میگوییم اقدام نکنید این همه نیروی تحصیل کرده و با سواد وجود دارد کسی را بگذارید که هم علمش را داشته باشد و هم تواناییش بعد برا ی انتخاب ریس کتابخانه های شهرستان بویر احمد ملاک این است حتما باید نامه از شخص نمایده اورده شود دیگر اینقدر در ادارات فرهنگی مداخله نکنید نماینده وظیفه اش چیز دیگری است
رجبر
Iran, Islamic Republic of
وضع جهاد کشاورزی استان اسفبار است . دکتر احمدی نسخه ای شفا بخش مورد انتظار است.
خاک
Iran, Islamic Republic of
مدیر ورزش را تغییر دهید
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
جهاد کشاورزی اس.. است .
لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

شب گذشته لادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون ایران که با ظاهری بدون حجاب در یکی از ...
رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور اروگوئه‌ای بازی ایران و اسپانیا در مواجهه با بازیکنان دو تیم خبرساز ...
جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

سردار حیدر عباس زاده، رئیس پلیس استان خوزستان با تایید این خبر گفت: در پی اعلام خبری ...