تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۲۶۶۶۸۵

همه برای گرفتن حق استان همدل شوند / رسانه‌ها برای دیده شدن آبروی افراد را نبرند

۰
کبنا ؛فرماندار بویراحمد گفت: همه باید برای گرفتن حق استان یکپارچه و همدل شوند.
به گزارش کبنا از یاسوج، محمد کاظم نظری عصر امروز در همایش اخلاق رسانه‌ای با تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: رسانه‌ها باید در راستای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد هم‌پای مسوولان گام بردارند.
فرماندار بویراحمد گفت: بدون رسانه‌های دغدغه‌مند توسعه امکان پذیر نیست، توسعه به معنای ژرفی که دارد نقش رسانه در این مقوله نقش منحصر به فردی دارند.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها بر فرهنگ هر جامعه تاثیر بسزایی دارند، تصریح کرد: برای توسعه هر جامعه‌ای باید فرهنگ آنجامعه رشد کنند، لذا نقش رسانه‌ها در توسعه فرهنگ جامعه مهم است.
فرماندار بویراحمد با بیان اینکه نباید به هر وسیله‌ای رسانه‌ای دیده شود، اظهار داشت: نمی‌توان با یک جمله و اقدام رسانه‌ای استان و شهرستانی آبرویش را برود. گاهی با یک تیتر و جمله‌ای آبروی مدیری می‌رود و در واقع به اذعان خود رسانه‌ها این‌ها برای دیدن بیشتر این کار‌ها را انجام می‌دهند.
نظری با اشاره به اعلام نتایج انتخابات شورای پنجم در شورا‌ها، بیان کرد: متأسفانه در انتخابات شورای اسلامی شهرها، رسانه‌های بدون هیچ منبع دقیقی چندین نتیجه‌ را در سطح جامعه منتشر کردند که با آبروی برخی افراد بازی شد.
وی افزود: در مبارزه با فساد و نابسامانی‌ها نقش رسانه‌ها پررنگ است و بسیاری از خبرنگاران ما برای آزادی بیان مشقت‌ها و سختی‌های زیادی را تحمل کردند.
فرماندار بویراحمد با بیان اینکه رسانه‌ها باید در چارچوب قانون حرکت کنند، افزود: رسانه‌ها در راستای تعامل، همکاری مسوولان و مدیران با هم و وحدت و همدلی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تلاش کنند.
نظری افزود: همه باید برای گرفتن حق استان یکپارچه باشیم.
وی در ادامه با قدردانی از مدیریت استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی دیگر از وظایف رسانه‌ها حمایت از مدیران و نیروهای استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح ملی و استان است و نباید این نیرو‌ها تخریب شوند.
فرماندار بویراحمد تصریح کرد: همه رسانه‌ها باید یک نظام‌نامه اخلاقی داشته باشند چرا که امروز رسانه‌ها به بخش مهمی از زندگی مردم تبدیل شده وهر چقدر این ارتباط بیشتر می‌‏شود به طور قطع تاثیری پذیری افکار عمومی نیز بیشتر است.

نظری با بیان اینکه خبرنگاران قشر پر تلاش در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاه سازی جامعه هستند، گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی جامعه دارند و باید الگوسازی کنند.

فرماندار بویراحمد به ظرفیت‌های موجود در استان اشاره کرد و افزود: معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری یکی از مهم‌ترین اقدامات رسانه‌ها به شمار می‌رود که نقش مهمی در ورود مسافر و گردشگر به استان دارد و همین امر نیز سبب توسعه استان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود رسانه‌ها از بیان مطالب تفرقه‌انگیز دوری کنند، گفت: رسانه دارای نقش دو سویه و رابط بین مردم و مسئولان است و علی‌رغم تاثیر مثبت می‌تواند مخرب هم باشد.

نظری تاکید کرد: می‌طلبد خبرنگاران استان فارغ از هرگونه گرایش سیاسی در راستای رشد و توسعه استان گام بردارند و با انتشار اخبار صحیح و شفاف صلح و امید را در جامعه ایجاد کنند.

فرماندار بویراحمد بر افزایش تعامل دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: مدیران و مسئولان استان باید ارتباط خود را با خبرنگاران به صورت جدی‌تر در دستور کار داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

لادن طباطبایی حضور منشوری در شبکه من و تو +عکس

شب گذشته لادن طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون ایران که با ظاهری بدون حجاب در یکی از ...
رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور بازی ایران و اسپانیا خبرساز شد!

رفتار تبعیض آمیز داور اروگوئه‌ای بازی ایران و اسپانیا در مواجهه با بازیکنان دو تیم خبرساز ...
جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

جزییات خفه کردن خواهر به دست ۳ برادر خود در اندیمشک!

سردار حیدر عباس زاده، رئیس پلیس استان خوزستان با تایید این خبر گفت: در پی اعلام خبری ...