تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب : ۲۵۵۸۸۰

تحلیلی بر عملکرد «خادمی» بعنوان نماینده دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد

۱۵
۰
کبنا ؛عادل کمالی
اواخر شهریور ماه ۱۳۹۲ خبری مبنی بر واگذاری سکان استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سیدموسی خادمی به عنوان دومین استاندار بومی این استان از ابتدا تا کنون رسید و دوم مهرماه با حضور وزیر کشور رسما کارخود را آغاز کرد. خادمی از ابتدا برنامه های خود را در تعامل با مجمع نمایندگان استان شروع کرد و اصلاح طلبان شاخص استان چون منتظر گزینه هایی دیگر برای استانداری بودند نتوانستند با قاطعیت تعاملات خود را انجام دهند. روند تعامل با مجمع نمایندگان توسط استاندار و عدم توجه آنچنانی به چهره های شاخص اصلاح طلب باعث شد تا بعد از گذشت یک سال اصلاح طلبان نیز موج های مخالفت خود را شروع کنند. سیدموسی خادمی هرچند توانست در بحث عمرانی تاحدودی خوب پیش رود اما در زمینه سیاسی از جمله ضعیف ترین استانداران تاریخ کهگیلویه و بویراحمد بود. در زمینه انتصابات وی محکوم به انتصاب از سه طایفه شد و همین مهم موجب عصبانیت شدید جریان اصلاحات شد که حتی با برگزاری یک همایش سیاسی در بویراحمد سخنرانان سیدموسی خادمی را نقد و حاضرین نیز به شدت با تشویق های خود تایید میکردند. ضعف سیاسی استاندار تا حدی بود که مدیران ضعیف استان را به جای برکناری و قاطعیت در برخورد با آنها از روش گلایه تنها پیش میرفت. گذشت و گذشت تا سیدموسی خادمی پی برد با چنین اوضاعی که روبروست در سفر هیئت دولت به استان با شعارهای انتقادی اصلاح طلبان در جلو رئیس جمهور مواجه خواهد شد و با انتصاب چند تن از بستگان چهره‌های شاخص اصلاحات توانست اوضاع را در دست بگیرد و نه تنها در سفر هیئت دولت با انتقادات برخوردار نباشد بلکه اصلاح طلبان نهایت همکاری در برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر استقبال از رئیس جمهور را انجام دادند. انتصاباتی فامیلی که باز بیشترین گلایه های اجتماعی از عملکرد همین بستگان چهره های شاخص اصلاحات بود ولی خادمی توانایی عزل آنها رو نداشت و نیاز به همراهی اصلاح طلبان در بالابردن آراء دکتر روحانی در استان را داشت. می‌توان گفت یکی از ضعیف ترین مدیران منصوب به بزرگان اصلاحات فرماندار یکی از شهرستان‌های هشت گانه استان کهگیلویه و بویراحمد بود که اوج نارضایی مردمی را در پی داشت و حتی نماینده مجلس نیز بارها خواستار برکناری آن فرماندار شد که خادمی به جای گرفتن تصمیمی درست سعی در بی توجهی کرد تا شاید بتواند بهتر از حمایت آن اصلاح طلب شاخص در انتخابات بهره ببرد که نهایتاً در آن شهرستان رئیسی توانست رای بیشتری را کسب نماید. متاسفانه سید موسی خادمی در دولت یازدهم نتوانست نیروهای توانمند همراه با دولت را حمایت کند و به جای آن‌ها از انتصابات ... استفاده کرد و همه این موارد موجب شد تا بسیاری از حامیان دولت تدبیر و امید خواستار برکناری خادمی در دولت دوازدهم باشند.

نام شما

آدرس ايميل شما

علی
Iran, Islamic Republic of
سلام کبنا بگو اوناهای که خودش مدعی سردمداری جریان اصلاحات تو بویراحمد بودن با گرفتن چند تا پست برای اقوامشون ساکت شدند
ناامیدم
Iran, Islamic Republic of
...نمایندهای مجلس و و.. ساداتی ها
منفعت.
Iran, Islamic Republic of
خودش با فرماندار کهگیلویه و چرام از طرفداران عدل هاشمی در دهدشت بودند سر ..
علوی
Iran, Islamic Republic of
.هیچ عملکرد مثبتی نیست فقط ..د بود
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
این استاندار تمام فرصت های دولت تدبیر و امید در استان را فقط به نفع طایفه و بستگانش سوخت که شاید روزی در کهگیلویه کاندید شوند برایش بسبج شوند اما از محالات است چون این افرادی که ایشون دعوت به همکاری کرد فقطدنبال منافع خود هستند .
منصف
Iran, Islamic Republic of
خادمی استانداری ایست که توانست آرامش را در استان برقرار نماید و استان را از سیاست زدگی خارج نماید و لوح تقدیر معاون اول ریس جمهور بیانگر مقبولیت خادمی
اصلاحات
Iran, Islamic Republic of
همین فرماندار هم خوب جواب اصلاح طلبان رو داد و یکی از جوانان خوب اصلاح طلب رو در انتخابات شورای شهر سی سخت رد صلاحیت کرد.
Iran, Islamic Republic of
میشه چند تا از پروژهای عمرانی را نام ببرید؟؟؟
چرام
Iran, Islamic Republic of
یه ذره انصاف داشته باشید هیچ کس برای این استان سیاست زده مثل دکتر خادمی نمیشه
ناصرسیف سادات
Iran, Islamic Republic of
اقای .. میداد اینطور نمی نوشتی،کبنا چرا پیام منو حدف میکنی
حبیب
Iran, Islamic Republic of
باسلام آقای خادمی انسان دارای تحصیلات بالا ازنظر اخلاقی مقید وبسیار خوب وخوش اخلاق ازنظر کاری هم بسیار خوب فکر نکنم کس دیگری بااین خصوصیات خوب در استان باشه واقعا ناشکری میکنید
مردم
Iran, Islamic Republic of
دکتر خادمی بهترین استاندار استان از اول انقلاب تا حال هستن شما ها به منافع خودتون نرسیدید دارید تخریب میکنید
واقعیتت
Iran, Islamic Republic of
سخنی .. نظر تحلیل سیاسی و شناخت واقعیت های جامعه خیلی ضعیف است حتی از عهده شناخت دولت بر نیامده مثل اینکه خادمی استاندار دولت خاتمی بوده
فریاد
Iran, Islamic Republic of
سلام خدمت همه عزیزان
در چند کامنت دیدم نوشته شده که ایشان دارای تحصیلات بالا و اخلاق خوب هستند....بله کسی منکر تحصیلات ایشان و اخلاق خو ب ایشان نیست...اما مدرک بالا نشان از توان مدیریتی بالا نیست...مدیر توانمند نیازمند اقتدار و تصمیم گیری های سریع و درست هست...پروژه های جدیدی که ایشان اجرا کرده اند و باعث پیشرفت استان شده است را نام ببریم اگر هست...مدیریت ارشد باید بتواند استان را با سایر استانها رقابتی کرده از لحاظ(مبلمان شهری/زیبا سازی شهری/و غیره)
استان را با چند پروژه از قبل که در حال اجرا شدن هستند نسنجیم و ملاک سنجیدن را باید با سایر استان ها خصوصا استان های همجوار انجام بدهیم....حتی یک زیر گذر در ورودی شهر بوده هنوز تکمیل نشده ....پل سوم بشار تکمیل نشده...شهربازی سرپوشیده هنوز نداریم...سینما هنوز در مرکز و سایر شهرستان ها نداریم...مراکز تجازی بزرگ برای خرید ...نمایندگی های خوب و معتبر....زیبا سازی شهری مثال(در بولوارها یا دور برگردان ها مثل سایر شهر ها هیچ گل کاری و فضای سبز زیبا نیست)....از لحاظ سرویس بهداشتی های درون شهری بسیار ضعیف هستیم و نامرتب و تمیز نیستند...اورژانس سرپایی بیمارستان شهید بهشتی کاملا نامرتب و ورود به ان واقعا انسان رو اذیت میکنه....هیچ فکری برای ۱۰سال اینده ترافیک شهری ایا شده است؟
چه فکری برای ساماندهی ایستگاه های تاکسی شده...بارها مشاهده میکنیم افراد تا وسط خیابان برای سوار شدن می آیند...
از لحاظ ورودی و جاده ابشار چه ابتکاری به خرج داده شده؟یک شهر توریستی باید مناطق مهم ان رسیدگی سریع شود...کدام شهر است که در وسط شهر ابشار طبیعی با مناظر زیبا داشته باشد ..اکنون ما داریم به نظر شما اگر در اصفهان بود چه اقدامی برای زیبایی ان و جاده ان میکردند؟
کریک
Iran, Islamic Republic of
استانداروفرماندارمربوطه وچهره های شاخص اصلاح طلب که فقط جایگاه اسمی دارندتمامارویه قوم وخویشی داشتندتارویه فکری وسیاسی
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...