تاریخ انتشار
پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۲۵۲۳۹۵

انتظار جامعه افزایش نقش اصلاح‌طلبان در اداره کشور/ ۱۶ میلیون رای برای اصولگرایان زیاد بود/در آینده اصول‌گرایان بیشتری اصلاح‌طلب می شوند

۵
۰
کبنا ؛
نماینده مردم گچساران و باشت گفت: نتیجه انتخابات ۲۹ اردیبهشت نشان داد انتظار جامعه افزایش نقش اجرایی اصلاح‌طلبان در اداره کشور است، بنابراین دکتر روحانی به این مسأله باید توجه داشته باشد.


غلامرضا تاجگردون، اظهار کرد: معیار دکتر روحانی در بستن کابینه دولت یازدهم، شایسته‌سالاری بود که البته با ضعف‌هایی روبرو بود، امیدوارم این ضعف‌ها در کابینه جدید برطرف شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: مردم در انتخابات نشان دادند که باید در چیدمان مدیران اجرایی به وزن و جمعیت سیاسی اصلی‌ترین حامیان دکتر روحانی توجه ویژه شود. اصلاح‌طلبان نگران بودند اما از آقای روحانی حمایت کردند، روحانی نیز اگر شایستگان اصلاح‌طلب را انتخاب کند، موفق‌تر خواهد بود.

این نماینده حامی دولت خاطرنشان کرد: قطعاً در طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب افراد معتدلی که به روحیه دکتر روحانی نزدیک باشند، وجود دارد. اما بهتر است به انتظار جامعه برای افزایش نقش اجرایی اصلاح‌طلبان در اداره امور کشور توجه بیشتری شود. مردم خواهان دیده شدن نظراتشان در اداره جامعه هستند.


تاجگردون: ۱۶ میلیون رای برای اصولگرایان زیاد بود/در آینده اصول‌گرایان بیشتری اصلاح‌طلب می شوند

تاجگردون: ۱۶ میلیون رای برای اصولگرایان زیاد بود/در آینده اصول‌گرایان بیشتری اصلاح‌طلب می شوند
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر بخواهیم به موضوع سیاسی نگاه کنیم رأی اصولگرایان همین است و بیشتر از این هم نباید انتظار داشت گرچه همین رأی هم زیاد بود و برآورد رأی من برای اصولگرایان ١٢میلیون و الی ١٣میلیون بود.

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در مجلس در مورد علت شکست اصولگرایان در انتخابات گفت: نتیجه رأی سیاسی همین است و این نشان می دهد که وقتی انتخابات دوقطبی می شود جامعه سرجمع همین نسبت را برای اصولگرایان قائل است. مگر اینکه شعاری داده شود که آن شعار بتواند رأی بالای را کسب کند که یک مقطعی این شعار داده شد و احمدی نژاد موفق شد و در این مقطع نیز همان حرف زده شد ولی مردم متوجه شدند که این حرف جوابگوی نیازهایشان نیست و به همین دلیل از آن عبور کردند.
این نماینده اصلاح طلب مجلس خاطر نشان کرد: کف رأی اصولگرایان ١٢الی ١٣میلیون است و در دوره ای با یکسری شعارها این عدد را به ١٩میلیون رساندند و الان به ١۶میلیون رأی رسید و اگر این فضا را ادامه دهند ممکن است به زیر ده میلیون هم برسد.
وی تاکید کرد: اصولگرایان باید إصلاحات را از درون خودشان شروع کنند. نمی گویم اصلاح طلب شوند و به حزب مشارکت بیایند بلکه منظورم این است که جریان إصلاحات را انتخاب کنند همانند آقای روحانی ،لاریجانی و بقیه اصولگرایان که قطعا این افراد موفق خواهند بود.
عضو هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: اگر اصولگرایان با این روش فکری جلو بیایند قطعا موفق خواهند بود هماهنگونه که آقای روحانی موفق است.
وی خاطر نشان کرد:۵سال قبل هم گفتم که جریان اصولگرایی از درون خودشان یک جریان اصلاح طلبی را شکل خواهند داد والآن این جریان شکل گرفته است .
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:اصلاح طلبان به دنبال تمامیت شخصی نیستند و راحت از حق و حقوق خودشان برای منافع عمومی کشور می گذرند ومشکل اصولگرایان این است که به دنبال مسائل شخصی و مناسب خودشان هستند.
تاجگردون با تاکید بر اینکه جامعه اصولگرایی دچار رکورد و سکون شدید فکری و عملیاتی شده اند گفت:اصولگرایان نسخه نامناسبی را که دیگر جامعه نمی پذیرد تجویز می کنند و از نظر ما رئیسی شگفتی آفرید که ١۶میلیون رأی اورد.
وی بیان کرد:اصولگرایان با این نگاه در انتخابات ١۴٠٠نیز توفیقی نخواهند داشت کما اینکه اصلاح طلبان نیز باید نگاه برتری را در ۴سال آینده رو کنند .
این عضو فراکسیون امید تصریح کرد:در چهارسال آینده جمع بیشتری از اصولگرایان فکرشان اصلاح طلبانانه تر خواهش شد. نمی گویم اصلاح طلب می شوند ولی فکرشان به این سمت و سو می آید چون ناگزیر هستند.

نام شما

آدرس ايميل شما

1256
Iran, Islamic Republic of
/ دوسال دیگه معلوم میشه آقای اصلاح طلب
دوگنبدانی
Iran, Islamic Republic of
اون اصولگرای که اصلاحطلب بشه اصلا اصولگرانیست.اتفاقا برعکس میگی اصلاحطلبان فکرمنافع خوشان هستن.مثل خودت.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
/
محرابی.ستاد
Iran, Islamic Republic of
گل گفتی دکتر.اصولگرایان زیادی اصلاح طلب میشن
ایل نویی
Iran, Islamic Republic of
دو سال دیگه ایشون اصولگرا میشن!!!!