تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
کد مطلب : ۲۵۰۷۵۹

گزارش کامل سفر «رئیسی» در مشهد (+تصاویر)

۹
۰
کبنا ؛ابراهیم رییسی خطاب به هواداران خود در مشهد گفت: بدون تردید لطف شما به احترام اتصال اینجانب با نظام و به عنوان آستان ملکوتی علی بن موسی الرضا است.
ابراهیم رئیسی طی سخنانی در میدان شهدای مشهد، اظهار کرد: باید برای تاخیر در حضور عذرخواهی کنم چون در مسیر جوانان حضور ارزشمندی داشتند و باعث شد کمی دیر خدمت شما حاضر شوم.
وی گفت: بدون تردید لطف شما به احترام اتصال اینجانب با نظام و به عنوان آستان ملکوتی علی بن موسی الرضا است.
رییسی گفت: دولت باید پاسخ دهد به چه دلیلی چهار سال اقتصاد، امکانات و نیروی انسانی این کشور را معطل گذاشته است؟
وی افزود: دولت باید پاسخگوی مشکلات باشد، مگر ۴ سال پیش نگفتید «بازار ایران نباید مملو از اجناس چینی باشد؟» چرا بازار ما در دست چینیان است؟
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در دولت پیش سالانه ۵ میلیارد دلار اجناس چینی وارد کشور می‌شد اما در دوران این دولت هر سال ۱۰ میلیارد وارد کشور شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که «سوال این است با این همه غنای کشور و نیروی انسانی فرهیخته چرا امروز مشکل زندگی مردم در کار و کسب آن‌ها در اشتغال آن‌ها جویندگان کار و پدران و مادران آنها را نگران کرده است؟» ادامه داد:  چرا بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت صنعتی کشور تعطیل مانده است؟ چرا به جای به حرکت در آوردن چرخ ها به چند نفر بحساب تسهیلات داده می شود؟
وی گفت: مردمی که توانستند به دنیا نشان بدهند اهل ایثار و مقاومت و اهل رقم زدن آینده تاریخ به نفع تمدن اسلامی هستند چرا جوان تحصیلکرده ما برای کار و کسب دچار مشکل شود. مشکل این است که آقایان به جای حل مشکل به دست توانای ملت بدانند در دست بیگانگان می‌دانند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما معتقدیم راهکار برون رفت از مشکلات رکود و گرانی امروز در کشور رکورد زده است. مشکل بیکاری و فساد اداری کلید این قفله و مشکلات در دست توانای این ملت و جوانان برومند آن است. مگر بیگانگان تاکنون گره از مشکلات گدام کشور گشوده‌اند که ما دومی باشیم.
وی با بیان این‌که «آقای محترم مگر شما  زنان را آزاد کردید»، اظهار داشت: خداوند زنان را آزاد خلق کرده است، شما جلسه تشکیل می‌دهید و از حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، حقوق شهروندی ادعایی نیست، قانون اساسی و قوانین آن خودش حقوق شهروندی است.
وی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی، حق شهروندی آن است که بیکاری از خانواده‌ای خجالت نکشد. حق شهروندی آن است که سفره فقرای ما روز به روز کوچک‌تر نشود.
رییسی با طرح این پرسش که «مگر دیپلماسی این نیست که وزارت خارجه زمینه صادرات داخلی را در کشورهای دیگر را پیدا کند؟» بیان کرد: مناسبات شما با ۱۵ کشور همسایه چگونه است؟ بازار عراق دست ماست یا ترکیه، این نتیجه دیپلماسی شماست. مگر دیپلماسی فقط رابطه با ۴ کشور است، ۱۸۰ کشور در دنیا برای برقراری رابطه داریم.
وی ادامه داد: حق شهروندی که شما نسبت به آن سمینار تشکیل می‌دهید، گفتنی و ادعاکردنی نیست، باید آزادی دانشجو در سخن و انتقاد، آزادی فرهیختگان در سخن گفتن رعایت شود؛ چرا کسانی که انتقاد می‌کنند به آنها برچسب می‌زنید.
وی افزود: شما اسم هنرمندان، زنان و اهل سنت را می‌برید اما در عمل برای اینها چه کردید؟ اینکه هنرمندی گوشه بیمارستان جان دهد ادای حق هنرمند است؟
رئیسی خطاب به هوادارانش با طرح این سوال که «آیا کسی از شما تاکنون وام با تسهیلات صفر درصد گرفته است؟»، ادامه داد:  آقای روحانی این‌ها را جواب دهید، چرا یک  آقایی باید وام  ۳۰۰ میلیاردی با سود صفر درصد بگیرد؟ اینها را پاسخ دهید.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: چرا از پاسخ دادن طفره می‌روید؟ ما می‌گوئیم این وضع مردم است، شما سر نمی‌زنید به مردم اما ما با مردم ارتباط داریم. این مردم دولتمردی می‌خواهند که اشرافی نباشد. این مردم می‌گویند ما حقوق نجومی را خلاف مصالح دولتمرد اسلامی می‌دانیم.
وی با بیان این‌که «بنده در یک سالی که در مشهد ماموریت داشتم، شاهد یک تغییر رویکرد بودیم و فلش به سمت حمایت از محرومان و فقرا رفته است»، گفت: می‌گوئید چرا مالیات نمی‌دهید؟ این آستان مقدس اساسش مبتنی بر وقف است، ما هم مالیات ارزش افزوده می‌دهیم و تمام شرکت‌های آستان قدس حسابرسی شده‌ و پولی که باید مالیات داده شود، ۱۰ برابر آن به فقرا و ایتام داده می‌شود.
وی اظهار داشت:  بنده اعلام کرده‌ام تمام دولتمردان و مدیران باید ثروت و درآمدشان شفاف باشد و مردم نسبت به آن مطلع شوند.
رئیسی با تاکید بر این‌که «نخستین کسی که باید در دولت مدعی فساد باشد شخص رئیس جمهور و وزرای دولت است»، ادامه داد:  این‌ها نباید بگذارند فساد به جای دیگر برسد، نباید در مقابل گزارش دهنده فساد گارد بگیریم، در آستان قدس نمی‌خواهم حرف بزنم اما از ابتدا بازرسی را فعال و خانه خلوت‌ها را شناسایی کردم، ضمن احترام به تولیت فقید، احساس کردم در یکی از شرکتها مشکلی هست و سریع افرادی را جابجا کردم، شما می‌گویید دزد، دزد اما اقدام نمی‌کنید اما من اقدام کردم و اعلام نکردم.
وی با بیان این‌که «آن سندی که شما نتوانستید از دشمن با دیپلماسی التماسی نقد کنید، در دولت کار و کرامت نقد خواهیم کرد» گفت: ما با کمک مردم، تحریم ها را برخواهیم داشت. با کرامت و حفظ شئون مردم، اشتغال را در جامعه افزایش خواهیم داد. در کشور حتما سالانه یک میلیون شغل ایجاد خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که «از برادر مجاهدم آقای دکتر محمدباقر قالیباف تشکر می‌کنم و از آقای میرسلیم که بنده را در این سفر همراهی کردند نیز سپاسگزارم» در عین حال اظهار داشت: از خانواده معظم معدنچیان که با وجود مصیبت وارده در این جلسه حضور یافته اید تشکر می‌کنم.من هیچ شأنی برای خود جز نوکری برای حضرت رضا علیه‌السلام و مردم قائل نیستم.
رئیسی با اشاره به این‌که «من رقیب این دولت نیستم، رقیب این دولت عملکرد خودش است»  افزود: من رقیب فقر، فساد اداری و ناکارآمدی در این کشور هستم.
وی تاکید کرد:  نه بازگشت به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه صرفاً تغییر به نفع مردم.
وی با اشاره به این‌که «در دولت کار و کرامت، سندی که شما نتوانسته‌اید از دشمن نقد کنید با این دیپلماسی التماس امکان نقد کردن برجام را ندارید»، افزود:  اما ما در دولت کار و کرامت این سند را نقد می‌کنیم، ادعا کردید تحریم‌ها را برداشتید اما مردم باید قضاوت کنند و ما با کمک همین مردم تحریم‌ها را برمی‌داریم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین در توصیه به رقیب خود گفت: شما در روزهای انتخابات حرف‌هایی می‌زنید که درست نیست، آقای روحانی به شما نصحیت می‌کنم منافع ملی را فدای منافع شخصی نکنید.
وی ادامه داد: شما نگران مناسبات دیپلماسی ما نباشید، ما دیپلماسی را بلد هستیم. اگر دیپلماسی این است که به غربی‌ها بگوئیم هوای ما را در انتخابات داشته باشید ما این دیپلماسی را بلد نیستیم، ما با همه کشورهایی که بخواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط داشته باشند بهترین مناسبات فرهنگی و سیاسی را عزتمندانه و براساس اصول حکمت، عزت و مصلحت خواهیم داشت و در سیاست خارجی نه ظلم به کسی می‌کنیم و نه زیر بار ظلم احدی خواهیم رفت.
 

****
گزارش متن و حاشیه تجمع حامیان رئیسی در مشهد

 
 از ساعت‌ها قبل مردم با حضور در میدان شهدای مشهد حاضر شدند تا در جوار امام رئوف با کاندیدای خود بیعت کنند.۱۷:۰۰

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش به همراه سید مصطفی میرسلیم وارد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

*مردم از چند ساعت قبل از شروع رسمی مراسم در خیابان‌ها و میدان شهدا به استقبال رئیسی رفته‌اند.

  *خیابان‌‌های منتهی به میدان شهدا مملو جمعیت است

۱۷:۴۰

دختر شهید محمود کاوه به نمایندگی از خانواده‌اش در حمایت از سید ابراهیم رئیسی سخنرانی کرد.

همزمان با این همایش باران شدیدی در شهر آغاز شده است.

صلوات خاصه امام رضا(ع) توسط خیل عظیم جمعیت قرائت شد.

۱۷:۴۵

صادق آهنگران، محمدرضا گلریز و سعید حدادیان در این همایش حاضر شدند.

۱۸:۲۰

تراکم جمعیت استقبال کنندگان در اطراف خودرو حامل «سیدابراهیم رئیسی» به قدری است که مانع از ادامه حرکت خودرو به سمت میدان شهدا شده است.

۱۸:۳۰

در حالی تا دقایقی دیگر سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی آغاز می‌شود که جمعیت چند صد هزار نفری میدان شهدای مشهد را پر کرده است و این جمعیت چندبرابر پیش‌بینی‌ها ارزیابی شده است.

۱۸:۵۲

شبکه اینترنت و تلفن‌های همراه در اطراف میدان شهدا محل تجمع حامیان رئیسی به صورت گسترده دچار اختلال شده است.

۱۸:۵۵

انتظار مردم مشهد پایان یافت و سید ابراهیم رئیسی که به دلیل تراکم جمعیت حامیانش مسیر ۱۵ دقیقه‌ای فرودگاه تا محل سخنرانی را ۲ ساعت در راه بود،‌ به جایگاه سخنرانی در میدان شهدا رسید.۱۹:۰۸

سخنرانی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در تجمع بزرگ حامیان تغییر در مشهد مقدس آغاز شد.

۱۹:۲۰

سخنان رئیسی در اجتماع بزرگ مردم مشهد/ هیچ قراردادی در منطقه بدون حضور ایران ممکن نیست/ مردم دولتی می‌خواهند که اشرافی نشود.

۲۰:۰۷

سخنرانی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در تجمع مردم مشهد در میدان شهدا به پایان رسید و یاران خراسانی سید محرومان را ستاره باران کردند.نام شما

آدرس ايميل شما

ایرانی
United States
حرکاتش با احمدی نژادیکیه به مرذم میگفت خسته ای..حالا هم به مرذم میگه وام صفر ذرصد..اصلا این حرفها هیچ کدامش صحت نداره .منکارمند بانک مشهدم.ویک دهم روحانی هم نیامده. بودم استقبالش. مشهد ۸۰درقدشان به روحانیرای میدن .اگر روخانی هم نبودرای بهرییسی نمیداند دل خوشیندارن ازش
Iran, Islamic Republic of
باز دم کبنا گرم
حداقل تجمعات استقبال رییسی میزاره
فانوس زاگرس کلا پرداخته به تاجگردون و روحانی
از ترس و وحشت عکس و خبر از رییسی نمیزاره. خخ
..
Iran, Islamic Republic of
کارتمامه . حجت تمام شد با آمدن سید محرومان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
ماشاالله به این جمعیت عظیم /به امید خدا پیروزی از حرب الله است / فقط رئیسی / سلا م بر سه سید حماسی خـــــمینی و خــــامنــــه ای و رئیســی
منصور
Iran, Islamic Republic of
ماشاالله . یا امام رضا
بویراحمد
درود بر مردم فهیم و ولایت مدار مشهد
افتخاری
Iran, Islamic Republic of
وقتی جمعیت عظیم وسیل خروشان چند صد هزار نفری واستقبال بی نظیر مردم مشهد در استقبال از سید محرومان وخادم امام رضا علیه السلام را دیدم به یاد ۹دی در تهران افتادم /بی نظیر بی سابقه و استثنایی/گویا انقلابی دیگر رخ داده است
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
من به عنوان یک رای اولی کشورم رو نمیدم دست یه فردی ک دوباره میخواد راه احمدی نزاد رو پیش بگیره و مردم رو با۴۵ هزار تومن ک پول ادامس خودشون هم نیست ..ه و اوج جوونی مارو تباه کنه..
مردم با عقلتون تصمیم بگیرین.
جناب اقای روحانی در ۴سال گذشته ایران رو از ..دوره های قبلی نجات داد پس حالا وقتشه که برنامه ها و ایده های خودشو برای رفاه مردم کشورش پیاده کنه..
امیدوارم جناب اقای روحانی پیروز بشن و از این انتخابات مهم و سرنوشت ساز سربلند بیرون بیاین..
Iran, Islamic Republic of
بدبختا
همین یه ذره اختیا و ارامش و ازادی رو هم از خودتون سلب کنید
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...