تاریخ انتشار
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۲۴۴۵۴۰

احداث تأسیسات گردشگری در روستای نقاره‌خانه

۰
کبنا ؛نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه ۳۱فرودین ۹۶ از روستای نقاره‌خانه در بخش کبگیان شهرستان بویراحمد بازدید کرد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، در این بازدید محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سید کاظم نظری فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی نماینده بویراحمد و دنا را همراهی کردند.
محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید از احداث تأسیسات گردشگری در کنار رودخانه نقاره‌خانه خبر داد و گفت: از حاشیه این رودخانه به همراه دهیار، بخشدار و مسئولان آب منطقه‌ای شهرستان بویراحمد از نزدیک بازدید کردم و مستعدترین فضا برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری است.
باقری با بیان اینکه به دنبال ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در همه نقاط استان به ویژه روستاها هستیم، افزود: آمادگی داریم تا هر جایی که مسئولان بخش‌ها و شهرها به ما زمین واگذار کنند زیرساخت‌های گردشگری ایجاد کنیم.
وی گفت: راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی در روستاها، اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد بوم‌گردی در روستاها و ساخت فضاهای تفریحی در کنار رودخانه‌ها و چشمه‌ها در روستاها از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، اظهار کرد: روستاها محور تولید است و تلاش می‌کنیم با ارائه خدمات به روستاها، تولید و اشتغال را گسترش دهیم.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا نیز در این بازدید از اختصاص یک میلیارد ریال به جداول کشاورزی شهر چیتاب از بخش کبگیان خبر داد و گفت: تلاش داریم تا با اتمام این جداول مردم کشاورز شهر چیتاب بتوانند از نعمت آب به خوبی استفاده کنند.
غلام‌محمد زارعی با بیان اینکه روستای نقاره‌خانه قابلیت خوبی برای کشاورزی دارد، افزود: مجوز ۶۵۰ متر مکعب تخصیص آب را از مسئولان گرفته‌ایم که در آینده‌ای نه چندان دور کار آّبرسانی به ۵۲۰ هکتار از اراضی نقاره‌خانه شروع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مشکل این روستا نبود جاده دسترسی مناسب به یاسوج است، گفت: از محل اعتبارات ملی برای ایجاد یک پل زیرگذر و روگذر در منطقه پل زردک در مسیر مختار به روستای نقاره‌خانه اعتبار جذب کردیم که در آینده با شروع این عملیات این روستا شاهد محور مواصلاتی خوبی خواهد بود.
زارعی با بیان اینکه پیگیری خواهم کرد تا قیر موردنیاز زیرسازی و آسفالت کوچه‌های روستای نقاره‌خانه شروع شود، عنوان کرد: در چند سال اخیر تلاش کردم تا عمران و آبادانی در روستاها با همکاری دولت ایجاد شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس به تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی نفت برای احداث یک زمین ورزشی با چمن مصنوعی برای روستای نقاره‌خانه خبر داد و گفت: پیمانکار این پروژه مشخص شده و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
زارعی همچنین از اختصاص اعتبار در دیدار مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با خانواده شهید اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد یک باب کتابخانه و مسجد در روستای نقاره‌خانه خبر داد و بیان کرد: در دیدار مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با خانواده شهید اورنگ از آنها خواستم تا یک باب کتابخانه و مسجد برای این روستا احداث کنند که این درخواست مورد موافقت مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار گرفت.
       

گزارش :علی اکبر پاک
نام شما

آدرس ايميل شما

راي به تماشای اعدام

راي به تماشای اعدام

در نهایت باید گفت که طرح ممنوعیت نحوه اجرای احکام اعدام، قطع عضو و نقص عضو در ملأعام ...
دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

شخص رييس دولت امروز و زماني كه براي قشر فرهيخته كشور سخن مي‌گويد و در چشمان آن‌ها نگاه ...
استعفا، استیضاح و انتخاب وزرا در هوای مه‌آلود شایعه

استعفا، استیضاح و انتخاب وزرا در هوای مه‌آلود شایعه

از سوی دیگر شهریاری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم نسبت به طرح نام علی‌اکبر ...