تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۲۲۲۰۶۹

بیانیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی

۰
کبنا ؛بیانیه مجمع تشکلهای دانشجویان اسلامی سیاسی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و دعوت مردم به حضور در مراسم گرامی داشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح ذیل است:
تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ
(هر کس را بخواهی، عزت می‌دهی، و هر که را بخواهی خوار می‌کنی)
آل عمران آیه ۲۶

۱۹ دی ماه یکی از حزن انگیز‌ترین روزهای ملت ایران بعد از رحلت امام راحل بود. در این روز ملت ایران یکی از مهم‌ترین پشتوانه هاى خود را از دست دادند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یار و فادار امام (ره) و انقلاب؛ همراه مردم در تمامى حوادث و فراز و نشیب‌ها که با برکت خود قریب به شش دهه را در خدمت به مردم و کشور سپرى کردند.
به راستی ایران یکی دیگر از امیرکبیران خود را در سالروز شهادت امیرکبیر از دست داد. آیت الله هاشمی رفسنجانی علی رغم اینکه در طول عمر همیشه آماج حمله‌ها و نامهربانی‌های مختلف بود اما هیچ موقع صحنه را ترک نکرد و کنار نکشید.
آن مرحوم در مبارزه با رژیم شاهنشاهی قبل انقلاب و استقامت در زیر شکنجه‌ها و زندان‌ها، در انقلاب به عنوان یار و همراه امام (ره)، در جنگ با عنوان فرمانده‌ی جنگ و رزمنده، در علم با عنوان موسس بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، در دوران ریاست جمهوری با عنوان سردار سازندگی و در سالهای اخیر در کسوت دفاع از حقوق مردم و جمهوریت نظام اسلامی نقشی بی‌بدیل داشتند.
فقدان ایشان برای مردم و نظام جمهوری اسلامی ضایعه‌ای جبران ناپذیر است. تشکل‌های دانشجویان دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد از طرف جامعه‌ی بزرگ دانشجویان این دانشگاه‌ها ضمن تسلیت این ضایعه‌ی بزرگ به ملت ایران تسلیت و قدردانی از حضور پرشور مردم در مراسم وداع با این عالم جلیل قدر، از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد دعوت می‌نمایند که در مراسم بزرگداشت این بزرگ مرد تاریخ ایران، در روز چهارشنبه۲۲ دی واقع در مصلی یاسوج و همچنین پنج شنبه ۲۳ دی در گچساران واقع در بیت العباس شرکت نمایند تا اینکه بتوانیم قدر‌دان قسمتی از زحمات آن معظم له (ره) باشیم.
ان شاءالله
انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج
تشکل جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران
تشکل دانشجویی راه امید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه یاسوج
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
تشکل دانشجویی وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
نام شما

آدرس ايميل شما