تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب : ۴۰۳۵۳۳
در گفت‌وگو با کبنا مطرح شد

رئیس اداره «صمت» کهگیلویه مشخص می‌شود /«اختلافات سیاسی» کهگیلویه عامل بلاتکلیفی «صمت»

۵
۱
رئیس اداره «صمت» کهگیلویه مشخص می‌شود /«اختلافات سیاسی» کهگیلویه عامل بلاتکلیفی «صمت»
کبنا ؛همزمان با راه افتادن موج گرانی در کشور، بازار شهرستان کهگیلویه نیز نه تنها از این داستان جانماند بلکه عدم بازرسی‌های مداوم و کارشناسانه از یک سو و ناکارامدی  اداره صنعت معدن به سرپرستی شخصی که 13 ماه از حکمش می‌گذشت و بارها  استعفا داده بود از سوی دیگر، دست سودجویان را برای انواع تخلفات، گران فروشی، احتکار و... باز گذاشت به گونه‌ای که توانستند به سرعت بازار را ملتهب، جیب مردم را خالی و توان خریداقلام اساسی  را از مردم محروم بگیرند!
به گزارش کبنا از دهدشت، با توجه به اینکه برخی، دعواهای سیاسی و اختلافات منطقه‌ای را علت بلاتکلیفی صنعت و معدن تجارت کهگیلویه می‌دانند و همچنین آشکار شدن  و رود مسائل قوم گرایی در بازرسی هاکه انواع تخلفات، سو استفاده‌ها را از دید قانون مخفی کرد، برآن شدیم، در خصوص بلاتکلیفی این اداره حساس، گفتگویی با فرماندار کهگیلویه و برخی مسوولان داشته باشیم که در زیر می‌خوانید.
 
مدیر صنعت معدن تجارت کهگیلویه به زودی مشخص می‌شود
فرماندار کهگیلویه در گفتگو با کبنا با اشاره به دلیل عدم هماهنگی لازم میان اعضای ستاد تنظیم بازار و کم کاری بازرسان شهرستان اظهار کرد: بر تداوم گشت‌های مشترک با همراهی تعزیرات و نیروهای امنیتی و استفاده از بازرسان استانی تاکید کردم که تا کنون برخوردهای جدی‌تری با متخلفان بازار صورت گرفته است و این روند ادامه دار خواهد بود تا آرامش بر بازار حاکم شود.
جعفر نیکبخت با بیان اینکه عملکرد صنعت و معدن کهگیلویه صد درصد ناکارآمد است، سرپرست این اداره هیچ همکاری نداشته و بارها استعفا دادند تصریح کرد: به زودی مدیر جدید صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه مشخص می‌شود.
نیکبخت در پاسخ به سوال کبنا مبنی بر اینکه آیا مسائل سیاسی و اختلافات منطقه‌ای، دلیل بلاتکلیفی صنعت معدن تجارت کهگیلویه بوده است، گفت: در دوره کاری من که اینگونه نبوده است و اصلاً بحث مسائل سیاسی نیست، به زودی مدیر جدید صنعت و معدن کهگیلویه  مشخص می‌شود.

دعواهای سیاسی کهگیلویه عامل بلاتکلیفی صنعت معدن  
نادر علیپور، سرپرست اداره صنعت و معدن تجارت کهگیلویه در گفت‌وگو با کبنا اظهار کرد: اعلام کردم به دلیل مشکلات شخصی نمی‌توانم مدیریت کنم و یک شخص بی دغدغه و بدون مشکل می‌تواند مدیر باشد تا به مردم خدمت کند.
نادر علی پور با اشاره به اینکه وابسته به هیچ جناحی نبودم عنوان کرد: دعواهای سیاسی شهرستان باعث شده که رئیس صنعت و معدن مشخص نشود.

تخلفات زیاد است، بازرسی عملاً صورت نمی‌گیرد
رئیس تعزیرات حکومتی کهگیلویه نیز در گفت‌وگو با کبنا با اشاره به گستردگی شهرستان کهگیلویه اظهار کرد: تعداد 6 بازرس نمی‌توانند کل بازار سه شهرستان را پوشش شبانه روزی دهند.
امید صالحی عنوان کرد: از مصوبات اخیر ستاد تنظیم بازار کهگیلویه، استفاده از بازرسان استانی در سطح شهرستان بود که 3 بازرس استانی توانستند طی 2 روز 83 پرونده تشکیل دهند که این خود نشان می‌دهد تخلفات زیاد است ولی عملاً بازرسی صورت نمی‌گیرد!
صالحی ادامه داد: بیشترین پرونده‌ها مربوط به گران فروشی، عدم درج قیمت کالا است.
وی از 7 پرونده احتکار کالاهای اساسی و لاستیک خودرو خبرداد و افزود: عدم نظارت کافی و وافی و عدم اعلام موجودی باعث احتکار خانگی و احتکار درانبارها شد.
رئیس تعزیرات کهگیلویه گفت: صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف باید به اصناف جهت اعلام موجودی اطلاع رسانی می‌کردند که این کار را نکردند و اعلام موجودی صورت نگرفته بود.
صالحی در پایان مطرح کرد: انتظار می‌رود، مدیرکل صنعت معدن تجارت تعداد بازرسان را بیشتر کند و بر بازرسی‌ها در ساعات غیر اداری و عصر تاکید داشته باشند.

 قومگرایی بازرسان بازار کهگیلویه
 جانشین سرپرست صنعت معدن تجارت کهگیلویه در جلسه ستاد تنظیم بازار که 11 مهرماه برگزار شده بود با اشاره به مصوبات گذشته و رایزنی در بحث حضور بازرسان استانی در شهرستان اظهار کرد: حدود 4 روز است 3 با زرس استانی برای نظارت از اصناف عمده فروشی و خورده فروشی به شهرستان آمدند و تنها طی 2 روز 83 پرونده تکمیل و به تعزیرات ارسال شد که نتایج خوبی حاصل شده است و تا پایان هفته به کار خود نیز ادامه می‌دهند.
افشین عنوان کرد: بر اساس سیستم قومی و قبیله‌ای که در شهرستان وجود داد، حقیقتاً می‌طلبد بازرسان یا تغییر کنند یا جابه جا شوند اگر بخواهیم ارائه خدمات بهتر و مطلو به تر باشد حتماً باید این کار صورت گیردو حضور بازرسان استانی در شهرستان اگر به صورت مداوم باشد، قطعاً در جهت کنترل و نظارت بر بازار کمک کننده خواهد بود.
وی با اشاره به ثبات قیمت‌ها و احتمال سیر نزولی قیمت کالاها در روزهای آتی افزود: کالاهای دولتی نباید تحت تاثیر قرار می‌گرفت و تنها به دلیل ضعف نظارتی بود که کالاهای اساسی دچار افزایش قیمت شده بودند و گرنه دولت که کالاهای اساسی را با همان ارز 4200 و پایین‌تر  وارد شبکه کالا کرد و خدمات ارائه داد.
نام شما

آدرس ايميل شما

دهدشتیان۸
United Kingdom
مشکل اصلی خود مدیرکل صتعت و معدن وتجارت هست نه مدیر دهدشت یا گچساران یا.....
مدافع حرم
Iran, Islamic Republic of
جالبه...
حکایت ملا نصرالدین شده !!!
.ت عدیده از ریاست صنعت و معدن برمیدارن و بجاش علیپور رو سرپرست میذارن اونوقت افشین رو میذارن جانشین سرپرست سازمان صمت کهگیلویه...
هیییی روزگار
بخدا آدم نمیدونه پیش کی دادو بزنه....
بازار کهگیلویه رو. حالا داره در موردش اظهار نظر هم میکنه...
ای داد
Iran, Islamic Republic of
.شهرستان استان ک ب دهدشت است.
بیایید ببینید چه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
مشکل اصلی.سازمان صمت استان که بیشاز یک ساله ادره یک شهرستان رو بدونه رئیس میزاره
س.علی
Iran, Islamic Republic of
کبنا چرا کامنتها رو گزینشی درج میکنی؟خجالت بکش.چرا بعنوان یه رسانه بی طرف عمل نمیکنی؟
روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

احمدی‌نژاد و تیم او از استقبال خوبی درکشور به‌ویژه تهران برخوردار نیستند و مدت‌هاست در ...
دزدی که خود را زنده به گور کرد!

دزدی که خود را زنده به گور کرد!

تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که دو برادر 28 و 30 ساله از سارقان حرفه ای هستند که چند ساعت ...
جفا به زن چادری در سریال ماه رمضانی!

جفا به زن چادری در سریال ماه رمضانی!

متأسفانه به قدری شخصیت این زن چادری احمقانه و عقب مانده نشان داده شده که وقتی به مهمانی ...