تاریخ انتشار
پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۶
کد مطلب : ۴۲۲۴۷۸
در نشست شورای مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد / شاخه و شانه کردن کرونا برای کهگیلویه و بویراحمدی‌ها / یک زن 20 نفر را به کرونا مبتلا کرد ( + تصاویر )

۰
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد از  احداث بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان خبر داد.
به گزارش کبنا، حسین کلانتری در نشست شورای مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه موضوع مسکن از مسائل بسیار جدی زندگی مردم است و جایگاه مسکن در سبد خانوار، پرهزینه‌ترین و مهم‌ترین بخش تلقی می‌شود، اظهار داشت: نظام هم همیشه توجه خاصی به این موضوع داشته و دولت تدبیر و امید با تلاش مردم و علی رغم همه مشکلات موفقیت‌های چشمگیری در این راستا داشته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وضعیت گرانی مسکن و اجاره بها در شهر یاسوج بیشتر لمس می‌شود، گفت: باتوجه به اینکه بیش از 40 درصد جمعیت استان در شهر یاسوج ساکن بوده و به همین علت، پیدا کردن زمین در این شهر کمی دشوار است.
وی تاکید کرد: دستگاه‌ها به صورت داوطلبانه، میزان اراضی مازاد خود را اعلام کنند و در جایی که دستگاه‌ها پنهان کاری کنند، راه و شهرسازی بررسی و میزان زمین مازاد دستگاه‌ها را احصا کند.
کلانتری افزود: کمیته‌ای در این خصوص در شهرستان‌های ۸ گانه استان تشکیل و دستگاه‌ها به  ویژه در شهرستان‌های بویراحمد و دنا موظفند زمین‌های مازاد با هر نوع کاربری که دارند را به راه و شهرسازی اطلاع دهند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه طرح اقدام ملی بسیار مهم است و دولت هم در این زمینه اهتمام ویژه دارد، عنوان کرد: تأمین زمین برای احداث واحدهای تعریف شده، الزامی است و راه و شهرسازی باید با همکاری اقتصاد و دارایی، اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی را شناسایی کنند که در هر شهری زمین برای اجرای این طرح کم داشتیم، از این اراضی استفاده شود.
کلانتری با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌ها در این زمینه ارزیابی می‌شود و حمایت فرمانداران در هر شهرستان نیز الزامی است، بیان کرد: پیشرفت این طرح در برخی از شهرستان‌ها خوب، در برخی از شهرستان‌ها متوسط و در برخی ضعیف بوده و تا جلسه بعدی، باید حداقل 50 درصد زمین شهرهایی مثل یاسوج و سی سخت از طریق اراضی مازاد دستگاه‌ها تأمین شود.
وی در رابطه با برخی انتقادات از جانمایی مسکن ملی شهر دهدشت در کنار مسکن مهر این شهر نیز بیان کرد: کمیته‌ای متشکل از فرماندار، کارشناس راه و شهرسازی، دفتر فنی استانداری، شهرداری دهدشت و بنیاد مسکن تشکیل و به مدت یک هفته در رابطه با جانمایی و زمین مسکن ملی این شهر بررسی‌های لازم را انجام دهند و ما متناسب با نتیجه این بررسی‌ها، تصمیم می‌گیریم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بحث متقاضیان مسکن آموزش و پرورش و بخش‌های دیگر بحث پالایش و افراد واجد شرایط یک اصل است، گفت: با دقت لازم پالایش افراد بر اساس شاخص‌های مشخص انجام شود و رضایتمندی عمومی را در نظر گرفته تا در زمان واگذاری‌ها با اعتراضی روبرو نشویم.
کلانتری ابراز کرد: در حوزه مسکن محرومین بر اساس تفاهم نامه سه جانبه ای که بین بنیاد مسکن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری شکل گرفت، سه هزار و 500 واحد را تا پایان امسال در استان احداث می‌کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 10 هزار واحد مسکن در استان در دست احداث است، گفت: احداث دو هزار و 700 واحد مسکن روستایی طرح ویژه، سه هزار و 300 واحد مسکن روستایی خسارت دیده از زلزله، 706 واحد مسکن روستایی خسارت دیده از سیل و چهار هزار و 142 واحد مسکن ملی در دست احداث است.
کلانتری در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: براساس آمار سازمان مدیریت ۸۲ درصد و سازمان جنگل‌ها ۸۷ درصد مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد که این مهم یک استثناست.
وی گفت: همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی استان موظفند هنگام آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع با تمام امکانات و تجهیزات جهت کمک و مهار آتش حضور یابند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار همکاری مردم و مسئولان در معرفی عاملان آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان شد و گفت: انتظار می‌رود در صورت مشاهده این موارد را گزارش دهند و هرکسی که در این راستا سکوت کند به زاگرس و روح جوان فداکار "البرز زارعی" خیانت کرده است.
نماینده ارشد اجرایی استان، تصریح کرد: دستگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد عملکرد خود را در خصوص اطفای حریق آتش سوزی جنگل‌های استان طی سه ماهه گذشته را ارائه دهند و از این به بعد نیز باید عملکرد خود را به صورت هفتگی  گزارش کنند.
وی تاکید کرد: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع عزم همگانی می‌خواهد که باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها کمک و همکاری کنند.
نماینده عالی دولت در استان، تصریح کرد: امکانات بکار گرفته شده امسال برای مهار آتش سوزی جنگل‌ها ۲۰۰ درصد نسبت به سال‌های قبل رشد داشته است.
کلانتری در خصوص ویروس کرونا نیز خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شد و گفت: ما در بین استان‌هایی قرار گرفتیم که در وضعیت قرمز قرار دارند و اگر ما رعایت نکنیم به سرنوشت آنها دچار می‌شویم.
وی نقش رسانه‌ها در این خصوص را مهم برشمرد و افزود: کارکنان تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان ملزم به استفاده از ماسک هستند و می‌طلبد مردم به جز در موارد ضروری به ادارات مراجعه نکنند.
کلانتری با تاکید بر اینکه باید مهارت زندگی کردن با کرونا را بیاموزیم، تصریح کرد: از حضور در مراسم تشییع، تدفین، ترحیم و عروسی بپرهیزید.
وی با بیان اینکه در یک مراسم تشییع جنازه ۲۰ خانم در شهرستان چرام به کرونا مبتلا شدند، بیان کرد: با برگزاری یک جشن عروسی موجب یه وجود آمدن مراسم عزایی نشویم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش، گفت: در حوزه‌ای گزارشی به رئیس جمهور پاراف شد که باتوجه به جامعیت طرح دستور دادند به صورت پایلوت در تمامی استان‌های کشور اجرا شود.
وی تاکید کرد: علی رغم همه این مشکلات ما ثابت کردیم که در بدترین شرایط و با کم‌ترین و امکانات می‌توانیم بزرگ‌ترین کارها را انجام دهیم و باید امیدوار باشیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

یاسبچ
United States
، تو هم وو بیی که گهتی من خائیز بلوط نسوخته و کلا ۱۰ هکنار سخته. روحانی و تو هم مدیرشی
همشهری
Iran, Islamic Republic of
چراماسک وژل ضدعفونی کننده دراختیار ادارات شهرستان قرارداده نمیشود فقط حرف زده میشود کوعمل
ساکن مسکن مهر بلوکو
Iran, Islamic Republic of
با شعار چیزی درست نمیشه
سازمان همیاری که زیر مجموعه استانداری است در یاسوج اقدام به ساخت مسکن کرد اما به اتمام نرساندند. از مردم پول گرفتند اما تکمیل نکردند. پول عرصه گرفتند که اسفالت کنند اما بابت حقوق دادن به کارکنانشان. مردم اونجا با فلاکت دارن زندگی می کنن. مافیای قوی پشتشون هست تو استانداری که اجازه اعتراض و درج خبر رو نمی دن. بزودی فاجعه انسانی اونجا اتفاق می افته بخاطر فاضلاب و هیچ فریاد رسی نیست
موسوی
United States
تخلفات آموزش و پرورش عشایر چی شد
زاکانی به دوستان تاجگردون هشدار داد + تصویر

زاکانی به دوستان تاجگردون هشدار داد + تصویر

علیرضا زاکانی، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در توییتی، به برخی شایعات مطرح‌شده در ...
پای دختر زاکانی چگونه به اعتبارنامه تاجگردون باز شد؟

پای دختر زاکانی چگونه به اعتبارنامه تاجگردون باز شد؟

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون وارد فاز تازه‌ای شده و پای خانواده تاجگردون و همسر دوم و ...
ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

غلامرضا تاجگردون، نامی است که از ابتدای مجلس یازدهم شاید بیش از هر نماینده دیگری به گوش ...