تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب : ۴۲۱۶۰۱
هشداراستاندار کهگیلویه و بویراحمد:

شعله‌های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد فوران کرد / هشدار استاندار / برپایی چادر در مراکز گردشگری استان ممنوع است / کرونا ویروس شوخی بردار نیست/

۰
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اعلام زنگ خطر کرونا نسبت به افزایشی شدن ابتلا به کرونا در استان هشدار داد.
 حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست اضطراری ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ضمن تسلیت سالروز رحلت ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، سالروز قیام ۱۵ خرداد را گرامی داشتند.
وی اظهار داشت: در زمان رژیم منحوس پهلوی ملت ایران حتی حق تعیین سرنوشت خود را نداشته و آزادی معنایی نداشت.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه می‌خواستند فضای جامعه ما را بی هویت کنند، بیان کرد: رژیم نامشروع و جعلی اسرائیل در آن دوران تمام تلاش خود را برای مخالفت با ارزش‌های اسلامی و ملی ما به کار می‌گرفت.
وی افزود: اما از سال ۱۳۴۲ و با آغاز مبارزات امام خمینی (ره) فصل جدیدی از قیام علیه ظلم در جهان شکل گرفت.
 وی با اشاره به تشییع میلیونی پیکر حضرت امام خمینی (ره)، عنوان کرد: محبوبیت امام در نزد مردم مثال زدنی است.
نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه بیماری کرونا مرموز، پیچیده و خطرناک‌تر شده است، ابراز کرد: باید به چگونه زندگی کردن با این ویروس عادت کنیم.
کلانتری مهم‌ترین اصل در پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا ویروس را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و تصریح کرد: عادی سازی وضعیت کرونا در استان خطرناک و جبران ناپذیر است.
وی بیان کرد: عده‌ای با قهرمان بازی در مقابل با کرونا ویروس نه تنها جان خود بلکه جان دیگر افراد را نیز به خطر انداخته‌اند و به عنوان مثال خروجی چنین حرکت نادرستی موجب ابتلا 9 نفر از اعضای یک خانواده در استان شد.
استاندار با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا است، عنوان کرد: اجتماع مردم در مراسم عروسی و ترحیم یکی از مهم‌ترین عوامل گسترش کرونا در استان است.
وی ضمن تقدیر از زحمات اصحاب رسانه و خبرنگاران در آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم، خواستار در اولویت قرار دادن برنامه‌های حوزه سلامت از سوی صدا و سیمای مرکز استان شد.
کلانتری با تاکید بر اینکه از آغاز شیوع این ویروس تاکنون هیچ زمانی مانند اکنون نگران نبودم، اظهار داشت: انتظار می‌رود جامعه روحانیت، اهالی فرهنگ و قلم، اصحاب رسانه، هنرمندان و...در این راستا کمک کرده و از عادی سازی کرونا در استان جلوگیری کنند.
وی با اشاره به این جمله وزیر بهداشت که گفته بودند، «مواظب باشید، دقیقه 90 از کرونا گل می‌خوریم»، بیان کرد: اگر چنین اتفاقی رخ دهد به طور قطع جبران خسارات حاصل از آن دشوارتر و به مراتب خطرناکتر خواهد بود.
کلانتری به ساده انگاری و عادی سازی برخورد مردم خوزستان در مقابل با کرونا اشاره کرد و گفت: جمعیت مبتلا به کرونا در خوزستان کمتر از یک هزار نفر بود ولی به علت سهل انگاری در فاصله زمانی دو هفته‌ای این آمار به 15 هزار نفر رسید.
مقام ارشد اجرایی استان افزود: در روزهای آتش سوزی مناطق جنگلی استان به هیچ عنوان افراد رعایت نمی‌کردند و این وضعیت نگران کننده است و نباید اجازه دهیم وضعیتی مشابه خوزستان در استان تکرار شود.
کلانتری با تاکید بر اینکه نسبت به این موضوع هشدار می‌دهم، عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت سفیدی قرار دارد اما مجاورت با خوزستان ممکن است موجب تغییر این معادله شود.
وی خواستار تشکیل تیم بازرسی متشکل از نماینده بانک ملی، استانداری و حوزه بهداشت و درمان شد و گفت: از روز شنبه در تمامی بانک‌های استان این نظارت‌ها انجام شده و گزارش این بازدیدها به حوزه استانداری ارائه شود.
کلانتری تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده مورد تشویق قرار گیرند و در صورت بی توجهی به این دستور العمل ها ابتدا تذکر کتبی داده و اگر تکرار شد با آنها برخورد شود.
وی همچنین خواستار ارائه گزارش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مطب‌های خصوصی پزشکان و مراکز درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی شد.
کلانتری بازرسی از نحوه رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی نهادهای حمایتی را نیز خواستار شد و گفت: مسئولیت اجرای این پروتکل‌ها بر عهده مسئول ارشد نهاد حمایتی است.
وی در خصوص بازگشایی تالارهای پذیرایی، گفت: در این زمینه تابع سیاست‌های ستاد ملی کرونا هستیم.
کلانتری با بیان اینکه حفظ سلامت مردم در اولویت کار ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: مسئله معیشت مردم را نیز پیگیری می‌کنیم و در این زمینه تسهیلاتی نیز به برخی مشاغل پرداخت می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تعمیرات اماکن گردشگری، پارک‌ها و دستگاه‌های شهر بازی تا دو هفته دیگر ادامه دارد، بیان کرد: هبیچ گونه پذیرش مسافری در استان نداریم.
کلانتری تاکید کرد: برپایی چادر توسط مسافران در مراکز گردشگری، پارک‌ها و فضای سبز کهگیلویه و بویراحمد همچنان ممنوع است.
وی تصریح کرد: تیم‌های بازرسی بر وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط بازار، دستگاه‌های اجرایی و سطح شهرهای استان نظارت کنند و گزارش آن به استانداری ارائه شود.
کلانتری افزود: مسئولیت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در رابطه با کارکنان و مراجعین بر عهده بالاترین مقام دستگاه مربوطه است و در صورت بی توجهی به  تذکر کتبی و شفاهی با خاطیان برخورد خواهد شد.
سید حشمت الله صمیمی دوست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه شیوع کرونا ویروس فصل جدیدی از بازرسی‌ها برای بازرسان بهداشت و محیط شکل گرفته است، گفت: نظارت‌ها باید جدی‌تر و با نگاه عملیاتی انجام شود.
پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست با اشاره به بستری و تحت درمان بودن 12 مبتلا به کرونا در استان، اظهار داشت: تعداد فوتی‌های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 9 نفر است و فوتی جدید در استان نداشتیم.
وی خواستار انجام غیر حضوری امور بانکی از سوی مردم شد و گفت: بیش‌ترین آمار مبتلا در این روزها مربوط به مراجعین بانکی بوده است.
یزدان پناه همچنین خواستار توجه بیش از پیش صدا و سیما در انعکاس برنامه‌های آموزشی در خصوص پیشگیری از کرونا ویروس شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
پست بانک نوسوی شهردارباشت را مورد بازدید قرار دهید .مردم به خاطر سهام عدالت وکد بورسی هیچ مسائل بهداشتی را رعایت نمیکنند تذکر داده شود
وکبنا
Iran, Islamic Republic of
زیاد نمی‌خواد از این جلسات پر بازده تشکیل بدید، اگر میتونید توی این تعطیلات ورودیها رو کنترل کنید.
ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

غلامرضا تاجگردون، نامی است که از ابتدای مجلس یازدهم شاید بیش از هر نماینده دیگری به گوش ...
جزئیات ازدواج زینب سلیمانی با یک مقام حزب‌الله لبنان/ داماد خانواده سلیمانی کیست؟

جزئیات ازدواج زینب سلیمانی با یک مقام حزب‌الله لبنان/ داماد خانواده سلیمانی کیست؟

ازدواج زینب دختر سردار قاسم سلیمانی با پسر سیدهاشم صفی‌الدین، خبری بود که زینب مغنیه،...
درباره «جهان با من برقص»؛ فیلمی که ارزش بارها دیدن را دارد

درباره «جهان با من برقص»؛ فیلمی که ارزش بارها دیدن را دارد

«جهان با من برقص» فیلمی است که حالتان را خوب می‌کند و همان لحظه که تیتراژ فیلم بالا می‌آید ...