کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نقدی بر مراسم معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد؛

متن و حواشی یک تودیع و معارفه؛ وقتی دسترنج استاندار کهگیلویه و بویراحمد نادیده گرفته می‌شود

1 خرداد 1399 ساعت 3:26

آئین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای در حالی برگزار شد که مدیران چندان طرح فاصله گذاری اجتماعی را مقابله با کرونا رعایت نمی‌کردند، ضرورت داشت که آنها به منظور فرهنگ سازی این طرح، فاصله‌ها را رعایت می‌کردند. در واقع هر چه مجموعه علوم پزشکی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این روزها بافتند، معاون استاندار و برخی مدیران بر باد دادند.


بالاخره فاطمه اسدی روز (چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99) با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی بر صندلی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد نشست.
به گزارش کبنا، این مراسم بدون رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در سالن حکیم جرجانی با حضور حاتم زاده معاون سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور و اردشیری مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان و کوشکی مدیر کل فارس و رئیس قطب پنچ کشور برگزار شد.
در این مراسم همچنین تعدادی از مدیران کل استان از جمله مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل ثبت احوال، مدیرکل تأمین اجتماعی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
گفته می‌شود که در این مراسم حاتم‌زاده معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به پتانسیل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: مهارت آموزی در زمینه‌های مختلف باید در این استان تقویت شود، یکی از ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد گردشگری است.
وی به ضعف مهمی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: عدم سرمایه گذاری در ابعاد مختلف از ضعف‌های این استان به شمار می‌رود و باید تلاش در شناساندن ظرفیت‌های این استان به سرمایه گذاران انجام بگیرد.
 او همچنین صحبت‌های در باره نیروهای ماهر، آموزش‌های مهارت آموزی و شکوفایی استعدادها در کهگیلویه و بویراحمد زد و گفت: باید منابع اعتباری بر توسعه مهارت آموزی تمرکز شود.
پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد که یکی از مدیران موفق استان و کشور شناخته می‌شود، در این آئین به فرهنگ مهارت آموزی اشاره کرد و گفت: باید این فرهنگ را در جامعه گسترش دهیم.
او در ادامه گفت: تحقق شعار سال «جهش تولید» با ترویج فرهنگ مهارت آموزی محقق خواهد شد.
نیک مرام در ادامه به تمجید از مدیرکل جدید فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: توجه وزارت کار به مدیریت زنان قابل تقدیر است.
آنگونه که برخی در فضای مجازی جلسه تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد را روایت کرده‌اند، فرج الله راد مدیرکل سابق آموزش فنی و حرفه‌ای استان حرف چندانی برای گفتن نداشت. او خودش را در جایگاه توصیه می‌بیند و از سازمان مرکزی فنی و حرفه‌ای استان می‌خواهد که «فاطمه اسدی» مدیرکل جدید را همراهی کنند. کاری که سازمان بهتر از «فرج الله راد» می‌داند.
راد حتی در ثانیه‌های آخر به جای اینکه بگوید چه میزان زیر ساخت‌ها را برای مهارت آموزش گسترش داده است، بیان می‌کند: «مهارت آموزی به نوبه خود باعث تقویت اشتغال و تولید کشور و استان خواهد شد.»
به نظر می‌رسید که پرونده عملکرد «راد» چندان پُر نبود. فرج الله راد تنها به تشکر و قدردانی از «غلام محمد زارعی»، سید موسی خادمی استاندار وقت، آیت الله ملک حسینی نماینده مردم در مجلس خبرگان و سایر مسئولان اکتفا کرد. و این در حالی است که استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جوانان بیکار زیادی هست که انتظار می‌رود، مسئولان متولی کار و اشتغال برنامه‌های دقیق و مناسبی را برای عبور از این بحران بیکاری داشته باشند.
«فاطمه اسدی» مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای که بخت با او یار شد، در این جلسه به جای معرفی یک یا چند برنامه کاری خود برای عبور استان کهگیلویه و بویراحمد از بیکاری جوانانش، حرف‌های همیشگی و روزمره مدیران که در جلسات تکرار می‌شود، پرداخت و گفت: «از تمام توان خود برای پیشبرد اهداف سازمان خود بهره خواهیم برد.»
او با قدردانی از مسئولان این صحبت را هم کرد که «امیدوارم که بتوانیم از این فرصت برای اثبات توان مدیریتی بانوان استفاده کنم.»
اسدی قول داد که با تمام توانش وارد میدان کار شود. مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار رسالت اصلی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای است.
بر پایه این گزارش، جهش تولید و اشتغالزایی با حرف‌های کلیشه‌ای محقق نخواهد شد. یقیناً برنامه ریزی دقیق و مناسب و اقدام عملی می‌تواند این استان را از معضل بیکاری نجات دهد.
آئین تودیع و معارفه مدیران کل آموزش فنی و حرفه‌ای سابق و فعلی در حالی برگزار شد که مدیران حاضر چندان طرح فاصله گذاری اجتماعی را به منظور مقابله با کرونا رعایت نمی‌کردند، ضرورت داشت که آنها به منظور فرهنگ سازی این طرح، فاصله‌ها را رعایت می‌کردند. در واقع هر چه مجموعه علوم پزشکی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این روزها بافتند، معاون استاندار و برخی مدیران بر باد دادند.
تصاویر این آئین در فضای مجازی گویای این مسئله است. برگزاری مراسم تودیع و معارفه به این شکل اصلاً ضرورت نداشت.
 


کد مطلب: 421111

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/gallery/421111/2/متن-حواشی-یک-تودیع-معارفه-وقتی-دسترنج-استاندار-کهگیلویه-بویراحمد-نادیده-گرفته-می-شود

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir