تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۶
کد مطلب : ۴۲۱۰۳۳
در مراسم بزرگداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی مطرح شد

تقوی: انعکاس شفاف پایه‌های اعتماد عمومی را محکم می‌کند / دست فرصت‌طلبان با انعکاس شفاف بسته می‌شود

۰
کبنا ؛صبح امروز (دوشنبه 29 اردیبهشت ماه 99) معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری به همراه جمعی از مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی و سازمانها به مناسبت گرامی داشت هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور در گلزار شهدای یاسوج به مقام شهدا ادای احترام کردند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در جمع مدیران روابط عمومی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها عاملان اعتماد سازی بین مردم و نظام هستند گفت: روابط عمومی‌ها باید در پاسخ گویی، گسترش مناسبات اجتماعی، تقویت اعتماد و سرمایه‌های اجتماعی که مردم هستند نقش آفرینی کنند.
 احد جمالی در این مراسم گفت: دولت‌ها از طریق پاسخ گویی شفاف و مسئولانه می‌توانند پایه‌های اعتماد عمومی را تحکیم نموده و با تقویت این سرمایه اجتماعی از پشتوانه مردمی خود برخوردار باشند.
جمالی با اشاره به اینکه، فرهنگ و استراتژی غالب دنیا امروزه گفتمان و تعامل عقلانی و نظامند است افزود: دولت‌ها در تعاملات داخلی و بین‌المللی خود به ایجاد کننده چنین استراتژی نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها جایگاه نخبگانی و هوشمندسازی را دارند که ارتباط دهنده بین مدیران و مردم هستند گفت: بقا و دوام دولت‌ها تا حد زیادی وابسته به میزان برخورداری سرمایه‌های اجتماعی است که نقش ارزنده‌ای می‌توانند ایفا کنند.
احد جمالی با اشاره به نامگذاری ۲۷ اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشور به نام «ارتباطات و روابط عمومی» و تبریک این روز گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد دارای اکوسیستم سیاسی خاص مناسبات عشیره‌ای، قومی و قبیله‌ای که نماد مشارکت مردم را در انتخابات به عنوان اولین مشارکت در کشور رقم زد.
وی تصریح کرد: در این مشارکت نقش ارزنده مردم که بالاترین سرمایه اجتماعی در انتخاباتی که آبروی نظام است را دیدیم و این موفقیت حاصل نشد الی اینکه شما روابط عمومی‌ها یکی از آیتم‌های موفق در این عرصه بودید.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: اگر امروز اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری و اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری برتر کشور شده‌اند نتیجه تلاش و زحمات آنها در اقدامات، وظایف و مأموریت‌هایی است که به نحو شایسته‌ای به انجام رسانده‌اند.
وی یادآور شد: روابط عمومی‌های استان در رابطه با بیماری کووید-۱۹ نقش خوبی در استان ایفا کردند و نقش آنها در کاهش شیوع بیماری، آلودگی و فوتی در این استان قطعاً بی تأثیر نبوده است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم روابط عمومی را عاملی مهم برای اعتماد سازی افکار عمومی و ایجاد تعامل در جامعه برشمرد و گفت: روابط عمومی دستگاههای اجرایی تلاش کنند این اعتماد عمومی به دستگاهها با شفاف سازی و انعکاس درست و صحیح دستاوردها و خدمات حاصل شود.
سید محمد تقوی نگاه سنتی و کلیشه‌ای به روابط عمومی را آسیب زا دانست و گفت: باید تلاش کنیم روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان علاوه بر آشنایی با علم روز و آخرین ترفندهای ارتباطی و اطلاع رسانی، از نظر تجهیزات و امکانات سمعی و بصری نیز کمبودی نداشته باشند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری انعکاس سریع و دقیق عملکرد، دستاوردها و خدمات نظام و دولت را از مهمترین وظایف روابط عمومی‌ها برشمرد و افزود: در صورت انعکاس شفاف و به موقع دستاوردها و فعالیتهای گسترده استان، دیگر فرصت طلبان نمی‌توانند با سیاه نمایی و عقده گشایی خدمات دولت و نظام را زیر سؤال ببرند.
وی از اجرای چند برنامه مهم در این هفته خبر داد و گفت: در تلاشیم با حمایت استاندار محترم و مسئولان استان جایگاه روابط عمومی ادارات تقویت شود و فعالیتها نیز هوشمند سازی و بر اساس مبانی روز باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
تقوی
صاحب
Iran, Islamic Republic of
این تقوی امون خبرنگار شبکه دنا نبود؟؟شده مدیر کل روابط عمومی
محمد مراد
Iran, Islamic Republic of
آخ سی استانداری...آخ تا روز قبومت
زاگرس نشین
Iran, Islamic Republic of
وقتی استاندار باشه.بشه مسئول روابط امومی...چینش ضعیف نیرو در بدنه استانداری
کاظم
Iran, Islamic Republic of
من تعجب میکنم چرا آقای تاج گردون در مسائل مربوط به استانداری استان دخالت نمیکنه ؟!
آخه اینها کی ان که میشن مدیر ؟
یکی این بنده خدا که چیزی از روابط عمومی نمیدونه یکی هم جناب / که اطلاعی از مسائل مربوط به بازرسی نداره
الله اکبر از بی تدبیری
نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

هر دوره مجلس عملکردی دارد که از طریق سنجش نظارت و تقنین‌های صورت گرفته قابل ارزیابی‌ ...
چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

چگونه سهام عدالت خود را بفروشیم؟

یکی از حقوقی که دارندگان سهام عدالت از آن برخوردارند، امکان فروش سهام‌ است و بر این اساس ...
«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی سقوط هواپیمای ای. تی. آر شرکت هواپیمایی آسمان ...