تاریخ انتشار
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب : ۴۱۹۴۷۹
در نشست ویدئو کنفرانس استاندار کهگیلویه وبویراحمد با فرمانداران:

آخرین توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در باره تعطیلی بازار، مراکز گردشگری و پاسخ به یک سئوال

۰
کبنا ؛ظهر امروز ( جمعه 15 فروردین ماه 99)  نشست ویدئو کنفرانس استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولان استانی با فرمانداران و روسای مراکز بهداشتی و درمانی شهرستانها در ساختمان دولت برگزار شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن قدردانی از تلاش همه اعضای ستاد استانی و شهرستانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: غربالگری، انجام تست، بیماریابی و توجه ویژه به قرنطینه خانگی مبتلایان از جمله عوامل مهم قطع زنجیره انتقال ویروس خواهد بود.
استاندار به خانواده‌های داغداری که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان عزیزان خود را از دست دادند تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: این عزیزان عضوی از خانواده‌های ما بودند و برای این عزیزان طلب رحمت و مغفرت می‌کنیم.
حسین کلانتری در خصوص شناسایی و مراقبت دقیق از بیماران و مبتلایان در شهرها و روستاها هشدار داد و افزود: رها کردن هر بیمار همانند بمب خوشه‌ای است که در جمعیت رها شود و فاجعه‌ای به بار آورد.
استاندار از فرمانداران خواست: افراد بی بضاعت و نیازمندی که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و مشکل مایحتاج دارند از طریق دستگاههای حمایتی مورد توجه ویژه قرار گیرند.
وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی صنوفی همچون خواربارفروشی‌ها، قصابان، نانوایی‌ها را ضروری و مهم دانست و خاطرنشان کرد: به طور مداوم ومکرر نظارت و رصد بازار در دستور کار فرمانداران باشد.
استاندار از مالکانی که در برخی شهرستانها با اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام به بخشش اجاره مغازه خود کردند تقدیر و قدردانی کرد.
کلانتری با توجه به تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین از همه فرمانداران و مسئولان استان خواست با دقت و حساسیت و رعایت همه پروتکلهای بهداشتی، مراقبت کنند تا به زودی شاهد قطع زنجیره انتقال این ویروس و رهایی استان از این ویروس خطرناک باشیم.
استاندار در این نشست توجه ویژه به همه شهرستانها و رعایت عدالت توزیع مواد بهداشتی و وسایل حفاظتی را از اولویت‌ها دانست و گفت: همه شهرستانها و مناطق برای ما یکسان است و باید به همه نقاط شهری و روستایی توجه یکسان شود.
وی با تاکید بر اینکه کماکان محیط‌های عمومی اعم از پارک‌ها و مراکز گردشگری و طبیعت ما بر روی افراد بسته است، افزود: خوشبختانه در استان کارهای خوبی شده به خصوص در طرح غربالگری در کشور اول هستیم و در برخی نقاط به 100 درصد رسیده‌ایم که در این دسته شهرستان‌ها تا فردا هم فرماندار و هم مسوولان مربوطه در طرح غربالگری تشویق خواهند شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مهم‌ترین اصل بیماریابی است افزود: اساس کار این است که افراد شناسایی شوند و یا بستری و یا در نقاهت‌گاه‌ها قرنطینه شوند.
استاندار با ابراز خوشحالی از وضعیتی که اکنون در استان وجود دارد افزود: در زمینه تخت‌های بیمارستانی و تخت‌های آی‌.سی‌.یو تعداد 138 تخت داریم که تنها 4 تا 5 تخت آن هم اکنون اشغال است.
وی افزود: کسانی هستند که دچار این ویروس شده‌اند اما سرحال هستند که نیاز به قرنطینه دارند و باید در منزل قرنطینه شوند و از کمیته امداد و بهزیستی خواسته‌ایم کسانی که نیازمند هستند را در قرنطینه‌های خانگی حمایت کنند و ما نیز کمک‌های خود را خواهیم داشت و اگر کسانی در قرنطینه مشکل مایحتاج دارند به آن‌ها کمک خواهد شد.
وی از فرمانداران خواست تا به جد بازار را رصد کنند و با بازارایان صحبت شود تا پروتکل‌ها اجرایی شوند و نانوایی‌ها به جد و مستمر کنترل شوند.
استاندار با اشاره به اخبار خوبی که از شهرستان‌ها بابت بخشش اجاره‌ها شنیده می‌شود به صورت ویژه از چنین اقداماتی در شهرستان کهگیلویه تقدیر کرد که چندین و چند نفر اجاره‌ها را به مدت چند ماه بخشیده‌اند و در همه جای استان انتظار چنین اقدامی را داریم.
رییس ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: هر شهرستانی که در اسرع وقت به صورت صددرصد طرح غربالگری را انجام دهد از فرماندار و مسئولان بهداشت و درمان آن شهرستان تقدیر خواهد شد.
کلانتری همچنین در خصوص این سوال که چرا استاندار کهگیلویه و بویراحمد تنها در شهر یاسوج به مراکز غربالگری و بیمارستان‌ها سرکشی می‌کند و به شهرستان‌های دیگر نمی‌رود هم گفت: بسیار علاقه‌مند به حضور در شهرستان‌ها و تقدیر از دست‌اندرکاران امر به صورت ویژه هستم اما اگر برای این که خودمان با سفرها احیانا ناقل ویروس نباشیم و با سفرها و افرادی که دنبال ما هستند و افرادی که به استقبال ما می‌آیند ناقل نشویم به هیچ شهرستانی در این اوضاع و احوال سفر نکردم و امیدوارم مردم عذر ما را پذیرفته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

قالیباف شانس اصلی ریاست است/ موتلفه پشت میرسلیم را خالی کرد!

قالیباف شانس اصلی ریاست است/ موتلفه پشت میرسلیم را خالی کرد!

معاون حزب موتلفه گفت: با توجه به اینکه منتخبان مجلس یازدهم تصمیم نهایی را در مورد ریاست ...
واکنش حسن روحانی به قتل رومینا

واکنش حسن روحانی به قتل رومینا

در نخستین روز از خرداد پدری از ترس بی‌آبرویی، داس را بر گردن نحیف دختر ۱۴ ساله‌اش نشاند ...
نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

نـگاهی بـه ۲۲ رویـداد و حـاشـیـه مـهـم مـجلـس دهـم

هر دوره مجلس عملکردی دارد که از طریق سنجش نظارت و تقنین‌های صورت گرفته قابل ارزیابی‌ ...