تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۴۱۸۲۵۴
حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهر یاسوج گفت؛

حضور طلبه ها در مدارس در کاهش معضلات اجتماعی اثرگذار است

۰
کبنا ؛
حجت الاسلام حسینی نماینده ولی فقیه استان کهگیلویه و بویراحمد در کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: هدف همه ما پرورش اخلاقی و دینی افراد جامعه و دانش اموزان است.
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: طبیعتا هر دو نهاد ظرفیت هایی دارند و می توانند در این مسیر تکمیل کننده یکدیگر باشند و به مقصد موردنظر برسند.
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه اگر همکاری خوبی صورت گیرد و در راستای ظرفیت تلاش کنیم قطعا نتیجه خواهیم گرفت، افزود: ولی اگر تلاش و همکاری نباشد به نتیجه نخواهیم رسید.
امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به ظرفیت بالای آموزش و پرورش برای فعالیت حوزویان و روحانیت،گفت: در شرایط کنونی پس از انقلاب، آمادگی و استقبال خوبی برای برنامه ریزی های فرهنگی وجود دارد و باید با افتخار در کنار آموزش و پرورش تلاش کنیم.
حجت الاسلام حسینی افزود: باید ظرفیت سنجی صورت بگیرد، ظرفیت حوزه علمیه برای میزان همکاری مشخص شود، و ظرفیت پذیرش در آموزش و پرورش نیز مشخص شود.
حسینی تصریح کرد: آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش 400 طلبه برای نماز جماعت را دارد. از طرفی آموزش و پرورش می تواند برنامه بازدید از حوزه علمیه را برای دانش اموزان قرار دهد.
وی گفت: دانش آموزان می توانند حجره ها را ببینند، با روحیه و زندگی طلبه ها آشنا شوند، قطعا تاثیرات مثبت فرهنگی ایجاد خواهد کرد.
حجت الاسلام حسینی افزود: با توجه به تجربیات شهرهای دیگر، حضور طلبه ها در مدارس به کم شدن مشکلات اجتماعی و معضلات اجتماعی از جمله خودکشی کمک خواهد کرد و اثرگذار است.
وی گفت: تمهیدات دیدار با خانواده شهدا همراه با دانش آموزان را صورت دهید و این برنامه را در مصوبات کمیته قرار دهید.
حجت الاسلام حسینی ابراز کرد: ایجاد مدارس غیردولتی وابسته به حوزه در دستور کار قرار بگیرد و سازوکارش، قوانین و ضوابط و کارهای اداری اش صورت بگیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

باتلاق ادلب اردوغان را خواهد بلعید/ نظامیانی که منتظر مرگ هستند

باتلاق ادلب اردوغان را خواهد بلعید/ نظامیانی که منتظر مرگ هستند

اردوغان پس از آنکه نام یورش خود به ارتش سوریه در ادلب را «سپر بهار» نهاد، گمان می کرد ...
سلامت مردم قابل معامله نیست/ به احتکارکنندگان رحم نکنید

سلامت مردم قابل معامله نیست/ به احتکارکنندگان رحم نکنید

رئیس قوه قضائیه، برخورد با متخلفین و متجاسرین به قانون را امری بسیار مهم دانست و به دادستان‌ها ...
آن­چه لازم است مردم درباره­ کروناویروس جدید بدانند

آن­چه لازم است مردم درباره­ کروناویروس جدید بدانند

عضو کمیته کارورزی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به شاخص‌ترین علایم ...