تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۴
کد مطلب : ۴۱۷۲۱۰
کبنا گزارش می‌دهد

صحبت‌های مهم ککاگری هدایت‌خواه در باره انتخابات و منتظریان؛ با رأیی که می‌دهیم در تمام خیانت‌ها و خدمت‌های آن کاندیدا شریک خواهیم بود

۳
کبنا ؛ستار هدایت خواه از فعالین فرهنگی و سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد و نماینده سابق بویراحمد و دنا بستگان خود را صدا زد و آنها را به جوغوره محل سکونت خود دعوت کرد. هدایت خواه در آن جلسه دغدغه‌اش را پیرامون انتخابات و جهانشمولی انتخابات مطرح کرد و همچنین نظرش را پیرامون ویژگی‌های کاندیدای اصلح مطرح کرد.
به گزارش کبنا از یاسوج، شاید اولین بارم بود که به جوغوره می‌رفتم، در آنجا وقتی رسیدم از هر همسایه‌ای که در باره هد آیت خواه سئوال می‌کردم، ابراز خرسندی می‌کردند. ستار هدایت خواه این بار به جهت اینکه عرقش را به جریان نیروهای انقلابی نشان دهد، کوچک و بزرگ طایفه گودرزی را صدا زد و خود در جلوی درب پذیرای آنها بود، جوانان و پیران به شدت از دست «هدایت خواه» گلایه مند بودند که چرا بدون اطلاع آنها از کاندیداتوری در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا انصراف داده‌اند. یکی از جوانان هدایت خواه را فردی پاک و سالم توصیف کرد و با چشمان اشکبار گفت: «آقای هدایت خواه ماها، الان حالت افرادی را داریم که بی صاحب شده‌ایم.»
فرد میانسالی هم بیان می‌کرد: «حاضرم فرزندانم را در راه هدایت خواه فدا کنم.» همه از گفتن این حرف‌ها از هم سبقت می‌گرفتند، اما هدایت خواه باز آرام‌تر از همیشه به صحبت‌های یکی یکی آنها گوش داد و برای آنها تشریح کرد که چرا ما باید نادر منتظریان را برگزینیم.
 ستار هدایتخواه در ابتدا حسابی از هم طایفه‌ای‌های خودش قدردانی کرد که 16 سال او را مورد حمایت قرار دادند و گفت: شماها می‌توانید به 8 سال نمایندگی من افتخار کنید، که چرا در آن موقع هیچ گونه حق و ناحقی نکردید، به دنبال سهم خواهی نبودید و من هم نبودم، چه در سال‌هایی که پیروز شدید و چه در سال‌های که در ظاهر پیروز نبودیم. 4 دوره بنده به عنوان کاندیدا بودم و شما بی توقع کمک کردید، از شما تشکر می‌کنم.
هدایتخواه با بیان اینکه بنده به عنوان کاندیدا در استان نیستم و نخواهم بود، به احادیث و جریان‌های تاریخی درباره پیامبر و اتفاقات سیاسی دوران امام علی (ع) پرداخته و پس از این به مسائل روز پرداخته و گفت: بنده با شناختی که دارم به این کاندیداهای مطرح، آقای منتظریان را به جهات مختلف صالح‌تر می دانم.
هدایتخواه در رابطه با انتخابات ائتلاف نیروهای انقلاب در تهران و قرار نگرفتن خود در لیست گفت: در تهران ساز و کاری تعریف کردند بین ۳۰۰ نفر نیروی انقلابی ۱۵۰ نفر معرفی شدند و از ۸ هزار نفر نظرخواهی کردند تا ۹۰ نفر انتخاب شد و این تعداد باز به ۳۰ نفر می‌رسد.
  هدایت خواه با اشاره به لیست ارائه شده نامزدهای انتخاباتی در تهران گفت: باز هم لیست نیروهای جبهه پایداری و جبهه انقلابی اعلام و باید تأیید شود اگر در این لیست بودیم ادامه می‌دهیم اگر در این لیست‌ها نبودیم به استان برمی‌گردم و در برگزاری فرآیند انتخابات همکاری می‌کنم و به کارهای فرهنگی که علاقه داشتم ادامه می‌دهم.
ستار هدایتخواه تصریح کرد: لیست‌های زیادی بر اساس گمانه زنی بیرون آمده است، ولی باید ببینیم شورای ائتلاف این لیست را می‌پذیرد یا خیر. اما شاید در این لیست نباشیم و در لیست‌های دیگر باشیم.
هدایتخواه تشریح کرد: اگر در لیست در تهران بودیم، می‌مانیم، اگر نبودیم به همین جا برمی گردیم و ان شاء لله کمک می‌کنیم که انتخابات استان ادامه پیدا کند و بنده هم کار فرهنگی که اولویت اول بنده است را انجام می‌دهم.
هدایتخواه اظهار کرد: اگر در لیست باشیم خبر می‌دهیم.
هدایتخواه در پاسخ به اظهارات برخی از حاضرین در جلسه که گفته بود، برخی به کاندیداها قول داده‌اند، خاطرنشان کرد: شاید عده‌ای بگویند قول داده‌ایم. اما نمایندگی مجلس یک امانت است و باید امانت را به اهلش سپرد، و نمی‌توان کسی که شایستگی چیزی را ندارد و یا چیزی متعلق به او نیست، را به او داد و با وجود کاندیدای اصلح شکستن این قول واجب است. قول بر اساس شرعیات، مورد پذیرش و واجب است، و قول گرفتن کاندیداها از مردم کار شایسته‌ای نیست بلکه باید بر اساس اصلح و شایستگی رأی داد، مثلاً رأی دادن یکی از شرعیات است. ممکن است اگر آقای منتظریان کاندیدا نبود باز هم می‌توانستیم بین دیگر کاندیداها دست به انتخاب و مقایسه بزنیم.
وی گفت: از چند دوره قبل من قصد کاندیداتوری نداشتم و بر اساس اصرار اطرافیان و فشار و اضطرار می‌پذیرفتم، این دوره در صورتی که انسجام حاصل می‌شد و تشتت و تفرق و کینه و اختلاف وجود نمی‌داشت، بنده بنا به شرایطی می‌پذیرفتم.
هدایتخواه ابراز کرد: بنده حتی به آقای روشنفکر گفتم اگر مشکل شما بنده است کاندیدا نمی‌شوم، ولی بیایید با این سازوکار جریان انقلاب پیش بروید که تفرق و تشتت ایجاد نشود.
هدایتخواه گفت: در آخر نیز، جلسات خصوصی برگزار کردیم و هم در تهران با آقای دکتر جلسه داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که اگر این دوره هم بنده کاندیدا شوم ممکن است درگیری‌های شدید قومی پیش بیاید که مشخص نیست جمع شود یا خیر؟ الان هنوز هم نگران این موضوع هستم. به همین دلیل نپذیرفتم که وارد انتخابات حوزه بویراحمد شوم.
وی افزود: به گفته خیلی از صاحب نظران؛ اگر می‌ماندم، پیروزی قطعی بود، اما دیدم که آقایان جوری رفتار می‌کنند که اختلافات طایفه‌ای راه می افتد، حاضر نیستم چنین ظلمی به مردم شود و اتفاقی برای یک نفر هم بیفتد. من به دنبال وحدت بودم، اگر به خاطر خودم بودم می‌ماندم ولی منطق من منطق وحدت است.
وی خطاب به رأی دهندگان و مردم گفت: جوری رأی بدهید که روز قیامت بتوانید جوابگو باشید. ما با رأیی که می‌دهیم در تمام خیانت‌ها و در تمام خدمت‌های آن کاندیدا شریک خواهیم بود.
هدایتخواه ادامه داد: اما بنا بر سازوکار منطقی و معقول دنبال این بودیم که فردی را به نسبت صالح‌تر از بقیه انتخاب کنیم که به آقای منتظریان رسیدیم. همه ما فرد عادی هستیم و معصوم نیستیم، ولی می‌توانیم مقایسه کنیم. بنده با شناختی که از ایشان و سه کاندیدای دیگر دارم ایشان را صالح‌تر و برای مردم بهتر می دانم.
هدایتخواه گفت: در سطح کشوری تشتت‌هایی ایجاد می‌شود و برخی از مسئولان رده بالا، اگر رد صلاحیتی صورت بگیرد سعی در ایجاد تنش در میان مردم و کشور خواهند کرد، بنابراین فیلترها شاید به خوبی نتوانند عمل کنند.
هدایتخواه در رابطه با تأیید صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، گفت: اینکه شورای نگهبان تأیید می‌کند معنایش این نیست که همه افراد در یک سطح هستند، بلکه منظور این است که این افراد حداقل‌هایی را دارند و مردم باید از بین این افراد، فرد اصلح را انتخاب کنند.
وی تاکید کرد: امروز درست انتخاب کنیم. آن‌هایی که 4 سال و 8 سال پیش انتخاب‌هایی کردند، چقدر ظلم به مردم شده است؟ چه فشارهایی به لحاظ اقتصادی و... دارد به مردم می‌آید؟ این نتیجه انتخاب است. 1400 سال است که شیعه غصه می‌خورد که چرا مردم بد انتخاب کردند؟ خودمان هم این اشتباه را می‌کنیم و انتخاب‌هایمان را درست نمی‌کنیم.
هدایتخواه به انتخاب کاندیدای اصلح شورای اصولگرایان اشاره و بیان کرد: روزی که بنده گفتم در استان نخواهم بود، سازوکاری صورت داده شد، افرادی در نشستی سوگند خوردند که مبنایشان بر معرفی ائتلاف شورای اصولگرایان باشد. نهایتاً رأی گیری شد و آقای منتظریان از این جریان کاندیدای برتر شد.
هدایتخواه ضمن بیان اینکه بنده منطق طایفه گری را قبول ندارم، منطق من منطق شرع و عقل است گفت: برخی‌ها مبناهایی دارند که با عقل و با شرع سازگار نیست، من توصیه می‌کنم که انتخابمان آگاهانه، دلسوزانه، خداپسندانه باشد.
هدایتخواه گفت: ما در مجلسمان تصمیماتی گرفته شد که جریان استکبار تقویت شد، تصمیماتی گرفته شد که آمریکایی‌ها خوشحال بودند. به لیستی رأی داده شد که بی بی سی تبلیغ می‌کرد.
هدایتخواه بیان کرد: مجلس و دولت ما تصمیماتی می‌گیرد که در سرنوشت بشریت تأثیر می‌گذارد. 
نام شما

آدرس ايميل شما

استاد
Iran, Islamic Republic of
اقای هدایتخواه اسم شمادر لیست تهران نیست/خدابمیرم
بیراحمد سفلی
Iran, Islamic Republic of
توکه بین ۳۰۰ نفر نیروی ائتلاف انقلاب جانداری چطوری اسم خودت رو رییس ائتلاف استان گذاشتی تازه نفر صآلح هم انتخاب میکنی
Iran, Islamic Republic of
توکه طایفه را قبول نداشتی
98
Iran, Islamic Republic of
انتخاب حسینی /خلقی پور وهدایتخواه جمع سه نفره شده رای اکثریت/اقای منتظریان معاون استاندار وقت بوده است
تحلیل
Iran, Islamic Republic of
اقای هدایتخواه شما یه روزی ازدولت بقول خودتون معجزه گر هزاره سوم اقامحمود ارتزاق بودجه ای مدیریتی ومجلسی استفاده می کردید/بعدازگذشت مدتی گفتی درتراز ولایت نیست/همین کاررا با کاندیداهای بویراحمد کردید/هرکه در این حلقه نیست فارغ از این ماجراست/کبنا لطفا پخش کنید تا به رسالت حرفه ای تون پایبند باشید
مخقلی
Iran, Islamic Republic of
جناب هدایتخواه
شما که گفتید به گفته ی رهبری تو انتخابات شرکت نمیکنم و جا را برای جوانان باز میگزارم. چی شد که رفتید تهران ثبت نام کردید.
ایا با رفتن به تهران جوانتر شدید؟
Iran, Islamic Republic of
بله همون تهران هم. ،واقعا ظاهرت باباطنت
Iran, Islamic Republic of
بابت رفتن شما و سی باقر همیشه خدا را شاکریم جون افکار تند و عامل اصلی تفرقه در یاسوج رو دیپورت کردیم الهی شکر
Iran, Islamic Republic of
اکثر این های که پای سخنرانی تو مینشینند برای آینده شغلی ومتفعت شخصی اند اکثرا قبولت ندارند
دنی
Iran, Islamic Republic of
با توجه به حرفات میر حسین موسوی هم حق داشت که می گفت من اول شده ام و آقای هدایتخواه خدا جای حق نشسته . که خود را بالاتر از هر چیز و کسی می دانی
110
Iran, Islamic Republic of
تو مطرود شده سیاستی
احسان ج
Iran, Islamic Republic of
اگر می ماندید هم رای نمی اوردید چون میدانستید رایی در کار نیست در حوزه دیگری ثبت نام کردید هر چند منتظریان هم دست کمی از شما ندارد . که جمع کردنش سخت است.فینال انتخابات بین دو کاندید حاج زارعی و دکتر روشنفکر هست.شما و امثال شما باید به فکر نان باشید که خربزه آب است
Iran, Islamic Republic of
ککی جونی خودت میدونستی که جوانان گودرزی حاظرن در راهت جان فدا کنن نیامدی دکتر جان سرت سلامت مانند تو نیست
اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
به قول دکتر ،کسانی که قول داده اند قول خود را بشکنند.واقعا ...
اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
به قول دکتر ،کسانی که قول داده اند قول خود را بشکنند.واقعا ...
یویراحمد
Iran, Islamic Republic of
تنها عامل تفرقه و تشتت نیروهای انقلابی آقای هدایت خواه و حلقه ی اطرافشن. هر روز یک ترفند اجرا می کردن از معرفی آقای فرخیانی تا آقای درخشنده که از قبل جز این جریان نبود
.
مگه شما از عالم وحی آمدی که مردم را قبل از عملکردشون تهدید به جهنم و جهنمی بودن می کنی. تمام مشکلات ای جامعه.
از خدا بترس و دست از سر این مردم بردار مگر باید چند بار به تو اعلام کنن تو دیگه تمومی
گفتی بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب و در راستای گام دوم انقلاب در انتخابات شرکت نمی کنی اما همگان دیدن که تا متوجه شدی که دیگر در بویراحمد جایگاهی نداری رفتی تهران و اونجا هم چون تو و افکارت را می شناختن وارد لیست نشدی دوباره برگشتی برای بویراحمد نسخه می پیچی
Iran, Islamic Republic of
اگربویراحمدبرای توارزش داشت که سعی نداشتی تهران بروی،،اگرنیت به خدمت داشتی سعی برشانه خالی کردن نداشتی...ازطرفی وقتی هجمه سنگین نامزدهای اصول گرایی برروانتان چیره شدفکرکردی بصورت مقطعی رفتنت ونازکردن شماتاثیری برانتخابات بویراحمددارد؟خیراینگونه رفتن هاوشایدبرگشتن هاخریدارندارد...حاج آقاکلاهتوبالاتربزار،این شیوه منسوخ شده ... بی خیال بویراحمدودناشوشایدباورت نشوداماآقای منتظریان باورکرده که میخواهدنماینده شودفکرنمیکنم باآمدنتان کناربرود... بنظرمیرسدهرآنچه درخلوتتان گذشته روشده باشد،نیایی یک وقت که دق میدهندتورا😊بخدا🤗
بویراحمدی
Iran, Islamic Republic of
این که خودش میگفت در انتخابات قوم گرایی نکنیم و هر کسی به سلیقه خودش رای بده حالا چیسده تمام طایفشو جمع کرده که به اونی که دوست داره رای بدن ... این مصداق بارز طایفه گری هست
Iran, Islamic Republic of
احسنت
طایفه ام
Iran, Islamic Republic of
سخنانتون برضد عملتون هست اگر طایفه گرایی بد هست برای شماها بدتره
میلاد
Iran, Islamic Republic of
جناب هدایتخواه ساده بگو از شکست ترسیدم و اینهمه روی کلمات رژه نرو، شما چهار سال پیش وقتی بازنده بودی شهر. و الان هم با توجه به شرایط جناحی دارید حمایت میکنید از کاندید خاصی و خود این حمایت شما ضعف شما رو آشکار میکند و رفتار ما نشان میدهد.. جناب هدایتخواه /شما رو هرگز فراموش نکرده و نمیکنیم .
تناقض گو
Iran, Islamic Republic of
بنده هم با طایفه گری محالفم.

به همین خاطر هم طایفه ایهایم!!!!!!!؟؟؟ را جمع کردم تا به بقیه بگویم طایفه گری کار خوبی نیست!!!!!!
سپهر
Iran, Islamic Republic of
دکتر نبودی همین روشنفکروطایفه اش بودن ک تو دکتر ،دکتر،کردن بین مردم، تو با رآی مارفتی مجلس وگرنه کلو ۵هزارنفرنیستن. ک بقیه روتحریک می کنی بیدی نیستیم که با این بادا بلرزیم
سلیمانی ام
Iran, Islamic Republic of
این همه جبهه گرفتن. از این گزینه به آن گزینه واقعا جای سوال بزرگی ایجاد میکند
آقای هدایت خواه افراد تا زمانی که شما را حمایت میکردن انقلابی بودن و غیر از شما میشه طائفه گرا؟!!!(آیا شما شاخص هستید؟)
انقلابی های واقعی معامله گر در قید بند لیست ها نیستند ، مردم سالار و در پی کسب رضای خدایند
همین طائفه گراها به زعم شما، به هیچ قدرت و ثروتی وصل نیستن و خداجو و خداترس هایی هستن که اکثرا در جبهه های جنگ بی هیچ چشم داشتی از وطن و ناموس دفاع و شهدایی تقدیم کردند، گاهی باید روی واژه ها و دسته بندی ها که زائیده برخی تفکرات ناصواب است دقت بیشتری بعمل آورد
هدایت خواه و گودرزی
زارعی و تیرتاجی
بهرامی و آقا و ....
از هم جدا نیستند و خاصیت این خطه جغرافیایی است و طبیعی است هر کس در قدم اول در طائفه اش محبوب باشد و همه در قالب شهرستان بویراحمد و دنا با مهربانی و برادری کنار هم از ابتدا تا کنون با احترام با هم زندگی کردند آیا بی اخلاقی نیست این همه موضع گرفتن در برابر طائفه ای که به اذعان همه سیاسیون استانی شاخص ترین طایفه ای است که همه سلایق در آن دارای طرفدارانی است.به هر ترتیبی انتخابات تمام خواهد شد آنچه خواهد ماند اخلاق و عمل و قضاوت های ماست ، انشالله که همه عاقبت بخیر شویم
اقای آشنا
Iran, Islamic Republic of
اقا میلاد تو که این همه ادعای برد می کنی برو شورای تامین ببین/ چه جور قبول شد در سفر کربلا شخصا امد و لز اقای هدایت خواه عذرخواهی کرد و در ضمن اون زارع که تو حرفش رو زدی با اون روشنفکر. هم در مقابل ایشان نیستند.می خوای برات ثابت کنم؟؟؟؟
حمید
Iran, Islamic Republic of
حیف نقد و نظر..!!!!
که بخوایم در مورد رفتار های غلط اشته باشیم
خدادادی
Iran, Islamic Republic of
باسلام ما هم طایفه ای اقای دکتر هدایتخواه جان نثار ایشان هستیم وهر تصمیمی ایشان بگیرن قطعا خیر وصلاح مار امیخواد
سینا
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت همه عزیزان واقعا جای هیچگونه بحث و شکی نیست که دکتر هدایتخواه ادم پاک و توانمند بوده کسی بود که رییس جمهور وقتشو بهش میداد کسی بود که همیشه نماینده اصولگرایان در مجلس بوده کسی بود که رو حرفشون حساب میکردند و خدمات عمومی زیادی برای بویر احمد و دنا انجام داده واقعا جای تاسفه و بی انصافیه که با بقیه کاندیدا مقایسه بشه این هشت سال حتی کارهای نیمه کاره دکتر هم دست بهش نخورده این نمایندهای فعلی هر چقدر پاک و انقلابی هم باشند نمیتونن نیم ساعت روان صحبت کنند مجلس جای نطق و سخنرانیه جای گرفتن حقه ن اخر کلاس نشستن
مصیب
Iran, Islamic Republic of
آقای هدایت خواه شما دوره قبلی با طایفه گرای رفتین مجلس دوره بعدش اون طایفه بخاطر افکارتون از شما حمایت تکردن
ولی خواهشا به.رای آرای که خود شما دوست دارین جلسه تشکیل ندین
حداقل رو حرف خودتون بمونین
از همین الانم تسلیت میگم که تو تهرانم شکست میخورین
Iran, Islamic Republic of
شما گزینه اصلیتون درخشنده پور بود ولی چون مسعود حسینی قبول نکرد انتخابش نکردین چون حسینی با درخشنده پور خوب نبود اینکارو کرد دودشم تو چشم خودتون میره
محمد
Iran, Islamic Republic of
به خدا اكر ميدونستي قبول ميشوي ميموندي
فهميدي راي نداري رفتي تهران اونجا هم كه نخاستن
دنانشینان
Iran, Islamic Republic of
برادربزرگواری که به اسم" دنی" کامنت چرت میزاری،،،تونمیدانی این طایفه همخون آه ستاراند،هرچندبابرادرت احتلاف تفکر وسلیقه وجناحی داشته باشی بازهم برادر،برادراست،دکترواقعیت راگفته،واقعیت همیشه تلخ است،اگه توصحنه بودقطعا پیروز بود-واونیکه ادعا میکنی سیدباقر وهدایت خواه عامل نفاق توبویراحمد اندوخوب شدکه رفتند،،،اینوبدان بویراحمدهرگز نماینده شجاع ،جسور،حق طلب مانندباقرخان وستارخان به چشم نخواهددید،،
دنی
Iran, Islamic Republic of
وقتی چیزی رخ نداده چگونه می تواند بگویید من برنده می شوم و از حرف بی منطق و بی اساس از زبان هر کسی باشد دفاع نکن گرچه از زبان پیشوایتان باشد و آقای میر حسین موسوی دقیقا ادعای آقای هدایتخواه را داشت و پیش از شمارش آرا خود را برنده انتخابات اعلام کرد و موجب آن همه خسارت به کشور گردید و الان فرقشون چی هست؟ آقای هدایتخواه چونکه خودی هست حرفش سند می باشد و در اینکه چوب خدا صدا ندارد چند مثال: اقای هدایتخواه دور قبل که حضور پیدا نمی کند و جواب را با شکست گرفت و تابستان امسال گفت که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و میدان دادن به جوانان در انتخابات شرکت نمی کنم ولی در حوزه انتخابیه تهران شرکت کرد و جوابش هم این بود که جز لیست نهایی قرار نگرفت و مطمئن باش خداوند متعال جواب کسانی را دارند ولی با زبانی دیگری با مردم حرف می زنند را در همین دنیا و کوبنده تر می دهد ،بدان که ید الله فوق ایدیهم
جریان
Iran, Islamic Republic of
وانحصار نمودهای این جریان است
سهیل
Iran, Islamic Republic of
با سلام
من به عنوان یک اصولگرا انتقاد دارم که دکتر در چنین موقعیت حساسی نباید دوستدارنش که هشت سال تحت فشار سیاسی بودند و اکنون هم امید به پیروزی داشتن تنها میگذاشت
قطعا ما به داشتن نماینده ای ولایی مثل ایشان افتخار میکنیم
و کاش ایشان به خاطر حزب خود را فدا نمیکرد و از هیچکس دفاع نمینمود چون هیچ کاندیدی به اندازه ی ایشان پاکدست پاکدست ،پاکدست و توانمند نیست
هفت نکته مهم که باید از کرونا یاد بگیریم

هفت نکته مهم که باید از کرونا یاد بگیریم

بحرانِ ویروس کووید ۱۹ فرصتی است تا برخی اشتباهات سیاسیِ سال‌های اخیر را مخاطب قرار دهیم ...
در "اسرائیل" چه خبر است؟

در "اسرائیل" چه خبر است؟

یک کارشناس با تاکید بر اینکه قدر مسلم رژیم صهیونیستی سعی می‌کند که شرایط خود را با ثبات ...
امام خمینی(ره) و حل چالش تاریخی دین و دولت

امام خمینی(ره) و حل چالش تاریخی دین و دولت

به‌طور کلی، امام خمینی(ره) به‌عنوان تجسم عینی یک مکتب، با حرکت در راستای ضرورت‌های اعتقادی-...