تاریخ انتشار
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۴۱۲۸۹۵
در گفت‌وگو با کبنانیوز مطرح شد

نگاهی به عملکرد و تحول مدیریت دبیرستان دخترانه نرجس گچساران طی سه سال گذشته

۵
کبنا ؛هر چقدر جهان رو به جلو می‌رود نقش منابع انسانی در ارتقاء و پیشرفت یک مجموعه مهم‌تر می‌شود، این ارتقاء و پیشرفت، از توسعه زیرساختی گرفته تا پیچیده‌ترین مسائل با محوریت منابع انسانی قوی قابل حصول است.

دبیرستان شبانه روزی نرجس، یکی از دو دبیرستان شبانه روزی شهرستان گچساران است که در خوابگاه آن دانش آموزان روستایی مستعد، که توان مالی ندارند و مدرسه در نزدیکی آنها نیست مشغول به تحصیل هستند.          
این دبیرستان طی سه سال اخیر تحت مدیریت خانم آذر بازپور آبدهگاه می‌باشد. دراین مدت  مدیر و عوامل مدرسه با کار و تلاش شبانه روزی، تغییرات زیادی از لحاظ خدماتی، رفاهی، آموزشی و تربیتی انجام دادند که باعث شده این مدرسه دولتی را جزو مدارس نمونه شهرستان قرار دهند.
آذر بازپور با 21 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش شهرستان گچساران- ۱۳ سال سابقه مدیریتی-، در سال جاری موفق به کسب رتبه مدیر نمونه استانی شد.
 وی با درایت و حساسیت خاصی بر امور آموزشی،  نظم، بهداشت مدرسه و تأمین امکانات رفاهی دانش آموزان و دبیران نظارت دارد و پیگیر کارهاست.  
وی از وضعیت روبه رشد سطح علمی- آموزشی دانش آموزان و همچنین تلاش و کوشش  دانش آموزان نسبت به سال‌های گذشته  و همچنین در مقایسه با مدارس دولتی  راضی است و امیدوار است در آینده نزدیک شاهد درخشش دانش آموزان مدرسه‌اش در جشنواره‌های علمی و کنکور باشد.
درخواست وی یییاز مسئولین  آموزش و پرورش شهرستان این بود که؛ معلم‌هایی را برای تدریس به این مدرسه بفرستد که در بالا رفتن سطح درسی دانش اموزان تأثیر بیشتری داشته باشند.
بازپور در گفت‌وگو با کبنا گفت: سال اولی که به این مدرسه آمدم امکانات در سطح خیلی پایین و ضعیفی بود بعنوان مثال: اتاق مدیریت و چند اتاق کناری انبار بود و از فضای مدرسه استفاده کامل نمی‌شد، کولر، دوربین مداربسته، اتاق تکنولوژی آموزشی، پایگاه سلامت، سقف و نورپردازی و امکانات  رفاهی جهت استفاده  دانش آموزان وجود نداشت.
وی بیان کرد: از سال اول با پیگیری‌هایی که با همکاری عوامل و اولیاء انجام دادیم، توانستیم  پیشرفت خوبی در به روز نمودن مدرسه انجام دهیم  که مهم‌ترین آنها استقرار کانکس بعنوان سرویس بهداشتی برای استفاده خوابگاه بود که با کمک مالی خیرین انجام شد، چون استفاده از سرویس‌های داخل حیاط مدرسه که فاصله خیلی زیادی با محیط خوابگاه داشت برای دانش آموزان بخصوص در تاریکی شب اصلاً مناسب نبود و با قرار دادن کانکس آرامش خیال بیشتری برای دانش آموزان ایجاد شد.

با هماهنگی‌هایی که با فرماندار وقت جناب آقای رحیمی و مدیریت اسبق آموزش و پرورش جناب آقای  پورالحسینی انجام گرفت، از طریق اداره نوسازی و برنامه و بودجه استان مشکلات تعمیر سقف کلاسها و سالن‌ها، اجرای سقف کاذب، نورپردازی، نصب تعداد ۶ دستگاه کولر پیگیری و اجرایی شد.
با اعتماد اولیاء به کادر اجرایی مدرسه  و مشارکت آنها همهٔ اتاق‌ها و کلاس‌های مدرسه از کولر اسپیلت نو برخوردارند.                
همچنین با کمک اولیای  مدرسه  و خیرین عزیز پرده کشی تمام اتاق‌ها، رنگ آمیزی دیوارهای سه طبقه و سالن سلف سرویس، نصب دوربین مداربسته، نصب کمد دیواری و قفسه کتابخانه جدید، تعویض وایت بردها، تعویض موکت‌های فرسوده خوابگاه، قرار دادن یخچال در هر اتاق، تهیه و نصب یک دستگاه  تلویزیون آل ای دی جهت استفاده دانش آموزان در خوابگاه، بهسازی سلف سرویس (رنگ آمیزی، نورپردازی سقف، نصب کولر، تعویض میز و صندلی)، مجهز کردن آزمایشگاه به میزکار، پرده، سقف کاذب، نورپردازی و تهویه، مجهز نمودن کارگاه کامپیوتر به سخت افزار و نرم افزارهای به روز، هوشمند سازی سالن و کلاس‌ها در حد مورد نیاز مدرسه، راه اندازی کتابخانه در خوابگاه، تهیه آبسردکن و تعمیر آبسردکن قدیمی انجام گرفت. همین‌جا لازم است از خیرین عزیز و بزرگوار و اولیای محترم دانش آموزان بویژه حاج آقاپرهون تشکر می‌کنم که کتاب‌های کمک آموزشی زیادی خریداری کرده و در اختیار دانش آموزان گذاشتند.
در بخش زیباسازی فضای داخلی و حیاط آموزشگاه به منظور ایجاد نشاط وتقویت روحیه دانش آموزان و کادر اجرایی و استفاده بهینه از فضا، کارهای خیلی زیادی انجام گرفته و درحال اجراست.
هر ساله حدود ۲۲۰ دانش آموز روزانه و خوابگاهی در این مدرسه پذیرش می‌شود و با بهتر شدن امکانات، سطح درسی دانش آموزان نیز بهتر شده است و در قبولی‌های کنکور مدرسه هم تاثیرگذار بود، امیدواریم آموزش و پرورش یکی از مشکلات اساسی این آموزشگاه که حق انتخاب دبیر توسط مدیر مدرسه می‌باشد را پیگیری نمایند تا شاهد پیشرفت آموزشی بهتری در این مدرسه با امکانات خیلی خوبی که دارد باشیم.
در پایان خانم بازپور از تمامی افرادی که در طول این ۳ سال حمایت و پشتیبانی کردند تا بتوانند درانجام امور خدماتی، رفاهی، آموزشی و تربیتی آموزشگاه موفق باشند تقدیر و تشکر کردند.
وضعیت آموزشی سال 98/97 دبیرستان نرجس؛ «آمار قبولی های کنکور سراسری» به شرح زیر است.
1-مینا محمدی  کارشناسی ادبیات روزانه یاسوج
۲-حانیه قلی زاده   کارشناسی آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان یاسوج
۳-فریبا  جهانگیر  کارشناسی ادبیات روزانه یاسوج
۴-الهه  ارم  دانشگاه فرهنگیان
۵-آیلین عباسی حسابداری روزانه یاسوج
۶-آیدا جوزار  حسابداری روزانه یاسوج
۷-شقایق  فتحی حسابداری روزانه یاسوج
۸-نرجس حسینی  حسابداری روزانه
۹-سیده پروین بهنیاء حسابداری روزانه یاسوج
۱۰-زهره  حسینی نیک   زیست شناسی  روزانه اراک