کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در فضای سیاسی شهرستان‌های گچساران و باشت چه می‌گذرد؛

شوک اصولگرایانه و سکوت اصلاح‌طلبانه

23 مرداد 1398 ساعت 0:59

یدالله مرادی تئوریسین اصولگرایان شهرستان‌های گچساران و باشت گفت: در این نشست همه عزیزان توافق کردند که یک شورای راهبردی از نیروهای که مطلع هستند و جریانات سایسی را نظارت می‌کنند انتخاب و تعیین هم شده‌اند و این افراد از میان همین کاندیداهای موجود در شرایط مناسب، سه نفر را که دارای شاخص‌ها و توانمندی خاص هستند انتخاب می‌کنند و بقیه هم عملاً با همراهی این سه نفر فضای انتخابات را پرنشاط می‌کنند. یعنی ما درنهایت و در یک جمع بندی به سه نفر خواهیم رسید و این سه کاندیدا در انتخابات ثبت نام خواهند کرد و بعد متناسب با شرایط زمان تصمیمات جدید گرفته خواهد شد، که در وقت مقرر (آینده نزدیک) این سه نفر نهایی هم مشخص خواهند شد.


در حالی که یدالله مرادی تئوریسین اصولگرایان شهرستان‌های گچساران و باشت از آرایش انتخاباتی و تغییر فضای سیاسی گچساران بعد از نشست عید قربان می‌گوید، و بیان می‌کند که منتظر تحول اساسی در فضای انتخاباتی هستیم، یاران غلامرضا تاجگردن نماینده فعلی گچساران و باشت با ارسال کلیپ‌های گذشته و وام گرفتن از صحبت‌های خیلی دور «بزرگواری» و یادداشت‌های لیدرهایشان در تلاش هستند که به نوعی نشست اصولگرایان را تحت شعاع قرار دهند. این اتفاقات در حالی شکل می‌گیرد که اصلاح طلبان گچساران و باشت در گوشه «رینگ» این رقابت، بدون هیچ گونه تحرکی نشسته‌اند و پیشامدها را نظاره گر هستند. در این سال‌های حکمرانی «تاجگردون» هیچ وقت رابطه اصلاح طلبان و حامیان دولت با غلامرضا تاجگردون روشن نبود. و خبری هم در خصوص رابطه اصلاح طلبان شهرستان‌های گچساران و باشت با تاجگردون کمتر منتشر شده است. و اینکه میانه اصلاح طلبان با تاجگردون چگونه است و آنها نیز چه برنامه‌ای برای انتخابات مجلس دارند، ابهامات فضای سیاسی گچساران می‌باشد که به وجود آمده است.
مرادی دستاورد نشست اصولگرایان را اینگونه تشریح کرد که «ما در نهایت و در یک جمع بندی به سه نفر خواهیم رسید و این سه کاندیدا در انتخابات ثبت نام خواهند کرد و بعد متناسب با شرایط زمان تصمیمات جدید گرفته خواهد شد، که در وقت مقرر (آینده نزدیک) این سه نفر نهایی هم مشخص خواهند شد.»
 یدالله مرادی، فعال سیاسی و اصولگرای شهرستان‌های گچساران و باشت در گفت‌وگویی به نشست اصولگرایان اشاره کرد و گفت: با توجه به حدود یک ماه کار فشرده و رایزنی با همه نیروهای تاثیرگذار و کاندیداهای انتخاباتی این جریان چه در گذشته و چه درحال و در پی دعوت سرهنگ «بیعت اصل»، نشستی با حضور نمایندگان جریان ارزشی و انقلابی گچساران و باشت برگزار شد.
وی افزود: این نشست در روز عید قربان و در عین صمیمیت، صداقت و همدلی صورت گرفت، به هرحال نشستی که سال‌ها خلأ آن را احساس می‌کردیم و به نوعی در همه جا تبلیغات منفی و متعددی نیز صورت گرفته بود که اصولگرایان و نیروهای انقلابی این جریان اختلافات گسترده‌ای دارند و امکان همنشینی و هماهنگی این جریان هم وجود ندارند.
مرادی اظهارکرد: اما در روز عید قربان همه مشاهده کردند که این نیروها با درک شرایط زمانی، مکانی و با اهمیت دادن به همدلی و وحدت و با نهایت انعطاف و صداقت و صبوری، ضمن اینکه به سخنان و حرف‌های همدیگر گوش فرا دادند همه هم بدون استثناء، نقطه نظراتشان را بیان کردند.
این چهره مطرح سیاسی گچساران درادامه گفت: در این نشست بعد از بیان نقطه نظرات توسط مدعوین که هرکسی حول محور وحدت و ضرورت یکدلی و هماهنگی بود؛ خوشبختانه در فضایی بدون تنش و با نهایت احترام به این جمع بندی رسیدند که در انتخابات آینده هم شرکت فعال و هم برحول یک انسجام و یک تاکتیک محوری و جریانی حرکت کنند.
وی افزود: در این نشست تاکید شد که چه آنهایی که در آینده از مسیر قانونی کاندیدا می‌شوند و چه آنهایی هم به هردلیلی کاندیدای انتخابات نمی‌شوند، اما همه با شوق، علاقه و با نهایت تلاش به صحنه بیایند و حمایت از کاندیدا و یا کاندیداهای انتخاباتی این جریان انقلابی را داشته باشند.
مرادی درادامه تصریح کرد: خوشبختانه این نشست شکل گرفت و این خود مایه سرو و نشاط مردم شهرستان‌های باشت و گچساران شد، گرچه این خلأ سال‌ها احساس می‌شد اما به میمنت عید بزرگ قربان این خلأ پرشد و به نوعی می‌تواند گفت این نشست برای منطقه نوید بخش بود و در آینده می‌توان به یک تحول اساسی در روند انتخاب و انتخابات شهرستان گچساران و باشت رسید.
این فعال سیاسی و فرهنگی گچساران اظهارکرد: این نشست از هم اکنون به طور کامل بررسی تفکر، آرایش انتخاباتی و رفتار انتخاباتی مردم گچساران و باشت را تحت تأثیر قرار داده است و همه ان شاءالله منتظر یک تحول اساسی در فضای انتخاباتی شهرستان هستند.
 وی افزود: در این نشست همه عزیزان توافق کردند که یک شورای راهبردی از نیروهای که مطلع هستند و جریانات سایسی را نظارت می‌کنند انتخاب و تعیین هم شده‌اند و این افراد از میان همین کاندیداهای موجود در شرایط مناسب، سه نفر را که دارای شاخص‌ها و توانمندی خاص هستند انتخاب می‌کنند و بقیه هم عملاً با همراهی این سه نفر فضای انتخابات را پرنشاط می‌کنند.
مرادی درادامه گفت: یعنی ما درنهایت و در یک جمع بندی به سه نفر خواهیم رسید و این سه کاندیدا در انتخابات ثبت نام خواهند کرد و بعد متناسب با شرایط زمان تصمیمات جدید گرفته خواهد شد، که در وقت مقرر (آینده نزدیک) این سه نفر نهایی هم مشخص خواهند شد.
این چهره مطرح سیاسی گچساران در ادامه تصریح کرد: طبیعی است که خیلی‌ها از ایجاد این وحدت هم شوکه شده‌اند و هم ناراحت، بدلیل اینکه سال‌ها خیلی‌ها در سایه اختلاف جریان اصولگرایی به مناصبی رسیده بودند و الان هم به نوعی احساس خطر دارند و چون احساس خطر می‌کنند هم تبلیغات منفی می‌کنند و تلاش دارند که نیروهای جریان اصولگرایی و انقلابی را به هم بدبین و روبروی هم قرار دهند.
وی افزود: این نشست به نوعی پایان اختلافات است و یک روز تاریخی و بیادماندنی بود و کاندیداها به یک انسجام و همدلی رسیدند و ان شاءالله این پایان خط تخریب و اختلاف نیروهای درون انقلاب بود، و هیچ جای نگرانی هم الحمدالله وجود ندارد.
مرادی تصریح کرد: این موضوع هم طبیعی است و باید نیروهای جریان انقلابی و اصولگرایی پایبند به آرمان‌های حضرت امام (ره) و انقلاب درجلسات مختلف، را همین هفت نفر در جریان قرار دهند که شک و شبهه و ابهاماتشان رفع بشود.
وی اظهارکرد: به امید خداوند این وحدت و انسجام می‌تواند واقعاً روند جریان سیاسی گچساران و باشت را عوض کند و قطعاً دوستان دلسوز و دردمند همراهی و همگامی خواهند کرد و جای هیچگونه نگرانی هم وجود نخواهد داشت.


کد مطلب: 411897

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/gallery/411897/2/شوک-اصولگرایانه-سکوت-اصلاح-طلبانه

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir