کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران خبر داد

تولد نخستین نوزادان پسر به روش « ای یو ای » تعیین جنسیت در مرکز درمان ناباروری گچساران (+تصاویر)

22 مرداد 1398 ساعت 9:08

خوشبختانه استفاده از خدمات فوق تخصصی مرکز بی بی حکیمه(س) گچساران با اقبال هم استانی و استان های همجوار نیازمند به درمان مواجهه گردیده است


به همت متخصصان مرکز درمان ناباوری بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران برای نخستین بار در گچساران خانواده ای با استفاده از روش ای یو ای (تعیین جنسیت) صاحب دو فرزند پسر شدند.
رئیس بیمارستان بی بی حکیمه (س) گچساران در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری کبنانیوز اظهار داشت:  مادر این نوزاد در حاملگی های قبلی خود فرزندان دختر به دنیا آورده بود و اکنون خواستار تولد نوزاد پسر بود که این کار با استفاده از روش تفکیک و انتقال جنین امکان پذیر شد.
دکتر پردیس بخشایی با قدردانی از تلاش تیم فوق تخصصی درمان ناباروری در گچساران گفت: مرکز درمان ناباروری بیمارستان بی بی حکیمه (س)گچساران با تلاش های غلامرضا تاجگردون نماینده شهرستان گچساران و باشت و مسئولان علوم پزشکی استان در مهرماه سال 97 راه اندازی شد.
متخصص زنان و زایمان و نازایی با ابراز خرسندی از تولد این نوزادان، گفت: خوشبختانه استفاده از خدمات فوق تخصصی مرکز بی بی حکیمه(س) گچساران با اقبال هم استانی و استان های همجوار نیازمند به درمان مواجهه گردیده است.
بخشایی حضور بهترین متخصصان درمان ناباروری در رشته های کلیه و مجاری ادرار، زنان و زایمان و نازایی، جنین شناسی را از دلائل اعتماد عمومی به خدمات این بخش عنوان کرد و افزود: خوشبختانه افتخار پیدا کردیم تا علاوه بر همشهریان و هم استانی ها به استان های فارس بوشهر خوزستان و....نیز این خدمات را ارائه دهیم.
رئیس مرکز درمان ناباروری گچساران دراین باره گفت: برای درمان ناباروری روش های متعددی وجود دارد که هریک از این روش ها با توجه به وضعیت جسمی بیماران انتخاب می شود.
بخشایی تصریح کرد: والدین نوزادانی که در گچساران متولد شدند از پاییز سال گذشته تحت درمان و مراقبت قرار داشتند و این نوزدان نخستین نوزدان سالمی هستند که با استفاده از روش ای یو ای(تعیین جنسیت) متولد شدند.
به گفته دکتر بخشایی این نوزدان که به روش سزارین به دنیا آمدند وزن آنها هرکدام 5/2کیلو گرم بوده است.
رئیس بیمارستان مادر و کودک گچساران با اشاره به وجود تمامی امکانات و تجهیزات لازم جهت ارائه خدمات تشخیص و درمانی در حوزه ناباروری شهرستان تولد این نوزادان را نقطه عطفی در تاریخچه خدمات نظام سلامت استان برشمرد.
بخشایی خاطر نشان کرد: علاوه بر روش درمانی پیشرفته لقاح خارج از رحم  ای.وی.اف (IVF ) روش های دیگری مانند میکرو اینجکشن ( ICSI)، ای یو ای ( IUI تعیین جنسیت ) و روش PGD انجام می شود.
رئیس بیمارستان بی بی حکیمه (س) گچساران در پایان با اشاره به اینکه آمار جهانی نتیجه گیری از روش IVF (ای وی  اف) در دنیا  25 تا 30درصد است، تاکید کرد: در مرکز درمان ناباروری بی بی حکیمه گچساران میزان نتیجه گیری از این روش به مرز 28 درصد رسیده است، به این معناست که آمار این مرکز با آمار جهانی رقابت می کند.

خبر: حبیب قلندری


کد مطلب: 411885

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/gallery/411885/2/تولد-نخستین-نوزادان-پسر-روش-یو-تعیین-جنسیت-مرکز-درمان-ناباروری-گچساران-تصاویر

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir