تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹
کد مطلب : ۴۱۱۲۴۴

کام تشنه عشایر در سرزمین پرآب کهگیلویه و بویراحمد/ نارضایتی از نحوه توزیع آب شرب

۰
کبنا ؛
عشایر از آن دست اقشاری است که همواره در کنار نظام و انقلاب بودند و در سال‌های اخیر با تولید محصولات کشاورزی در اقتصاد کشور نقش مهمی ایفا کردند.
آنها با این همه نقش‌آفرینی اما نیازمند اندکی توجه هستند تا همچنان بتوانند به کشورشان خدمت کنند.در استان کهگیلویه و بویراحمدهم عشایر نقش بارزی دارند جمعیت عشایری این استان ۷۰ هزار نفر است .
۵۵ درصد دام، ۲۷ درصد عرصه‌های زراعی، ۱۷ درصد باغات و تولید ۵۴ درصد گوشت قرمز متعلق به جامعه عشایری استان است که این و امار ارقام بیانگر زحمات و تلاش‌های بی‌بدیل عشایر در خدمت به جامعه این استان است.

 
اما در این روزهای گرم که عشایر به مناطق سردسیر کشور ییلاق کرده‌اند چند روزی است آب شرب ندارند که طی تماس با امور عشایر استان قرار بود با تانکر به این عزیزان آبرسانی شود که امیدواریم آب هم به آنها رسیده باشد اما دغدغه آنها تنها نبود آب شرب نیست بلکه از توزیع آب ناراضی هستند.
عشایر جفتی جلاله شورمی بخش پاتاوه از نحوه توزیع آب ناراضی‌اند و خواستار توزیع مناسب آب توسط تانکرهای حمل آب هستند تا آب مورد نیازشان را ذخیره کنند که انتظار می‌رود متولیان امر این موضوع را به جد مورد توجه قرار دهند.
 طی چندین نوبت تماس با مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد موفق به گفت‌وگو در خصوص توزیع آب شرب میان عشایر استان نشدیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مدیرکل محترم امور عشایر وضعیت جاده دسترسی به باغات پهناللی خصوصا اولین فرعی بعدا از چشمه آب حیات بعد حدود دوماه پیگیری و وعده و وعید مسولان هنوز بازگشایی نشده چرا در رسانه ها اظهار داشتید همه مسیرهد بازگشایی شده ؟ آیا صرفا به دلیل ضعف مدیریتی در این حوزه حاضر شدید این موضوع را بیان کنید.اگر متولی نیستید صراحتا اعلام نمایید!
روایتی از نشست حسن روحانی، ناطق نوری، جهانگیری و رئیس دولت اصلاحات

روایتی از نشست حسن روحانی، ناطق نوری، جهانگیری و رئیس دولت اصلاحات

گفته مي‌شود که علي‌اکبر ناطق‌نوري در اين جلسات به نمايندگي از جريان اصولگرايي حضور مي‌يابد ...
رأی مثبت عراقی‌ها به رفراندوم اخراج آمریکا

رأی مثبت عراقی‌ها به رفراندوم اخراج آمریکا

تظاهرات میلیونی روز گذشته در نقاط مختلف عراق در واقع سیلی محکم مردم این کشور به صورت ...
آیت‌الله یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند

آیت‌الله یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هرچه می‌توانیم باید از دنیا ...