کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در نشست هم‌اندیشی نیروهای مردمی شهرستان‌های بویراحمد و دنا مطرح شد

توضیحات کامل «هدایت‌خواه» در باره فرایند انتخاب «فرخیانی» و شرط و شروطی که روشنفکر نپذیرفت / ماجرای دیدار فرخیانی با روشنفکر

30 تير 1398 ساعت 19:05

ستار هدایت‌خواه در نشست هم‌اندیشی نیروهای مردمی شهرستان‌های بویراحمد و دنا گفت: مردم باید از استخدام‌ها، جذب نیروها و تسهیلات با سود کم به صورت عادلانه بهره‌مند شوند و این حقوق قانونی مردم است. متأسفانه این تبعیض‌ها و شکاف طبقاتی در این دولت به‌شدت افزایش پیداکرده است.


نماینده سابق شهرستان‌های بویراحمد و دنا عصر امروز (یکشنبه 30 تیرماه) در نشست هم‌اندیشی نیروهای مردمی انقلاب اسلامی شهرستان‌های بویراحمد و دنا بابیان اینکه خیلی مطلب دارم که بگویم و مجبور هستم بخشی از صحبت‌ها را خلاصه ارائه دهم، گفت: امروز نابسامانی‌هایی در داخل جامعه ما هست و با آن دست به گریبان هستیم به ویژه در عرصه‌های اقتصادی، معیشتی و فرهنگی که حتی شما هم مشکلات را با گوشت، پوست و استخوان‌تان احساس و درک کردید.
هدایت‌خواه در ادامه افزود: در این شش و هفت سال با توجه به مجموعه شرایطی که در کشور پیش‌آمده  به خاطر حضور نیروهای ولایتمدار در عرصه‌های دفاعی، امنیتی، بین‌المللی و منطقه‌ای پیشرفت‌های بسیار خوب و چشمگیری داشته‌ایم.
وی در ادامه بیان داشت: در عر صه داخلی شاهد بروز فقر، فساد و تبعیض در جامعه هستیم فقر و فساد به صورت موریانه از درون اعتماد و دل‌بستگی مردم را به نظام و انقلاب می‌خورد. امروز در این دولت و مجموعه کارگزاران شاهد بعضی از ناهنجاری‌ها در عرصه اجتماعی و فرهنگی هستیم، آسیب‌های اجتماعی، عدم نظارت و وقوع فساد به‌شدت رو به گسترش است. در طول تاریخ پس از انقلاب به‌اندازه این ۶ سال در بدنه اقتصادی و اداری کشور و در بخش‌های مختلف تبعیض نداشته‌ایم، متأسفانه یکی از نمونه‌های تبعیض در حقوق‌های نجومی و خیلی از امتیازات دیگری است که روزانه مشاهده می‌کنیم.
هدایت‌خواه در ادامه با اشاره به استخدام‌های فله‌ای در ادارات اظهار داشت: مردم باید از استخدام‌ها، جذب نیروها و تسهیلات با سود کم به صورت عادلانه بهره‌مند شوند و این حقوق قانونی مردم است. متأسفانه این تبعیض‌ها و شکاف طبقاتی در این دولت به‌شدت افزایش پیداکرده است.
وی بیان داشت: نتیجه عدم تجمع ما به عنوان نیروهای جریان انقلابی و ولایت‌مدار باعث شده که جریان‌های دیگر که چندان دلبستگی به ارزش‌های انقلاب و اسلام ندارند، قدرت بگیرند و به دنبال منافع، مطامع شخصی و گروهی، قومی، قبیله و طایفه خودشان باشند و البته متأسفانه زمینه‌ساز این شده که بسیاری از مردم که بار اصلی این فقر، فساد و تبعیض را می‌کشند نسبت به نظام بی‌اعتماد و ناراضی شوند. از طرفی هم با تبلیغات دشمن، روحیه ناامیدی و یاس، ظهور و بروز پیدا می‌کند و ما کسانی را اهل حق و اصحابه حق می‌دانیم که در رکاب ولی، گوش به‌فرمان ولی و عرصه‌هایی که ولی فرمان می‌دهد حاضر و  آماده فداکاری و جان‌فشانی باشند.
به گزارش کبنا، ستار هدایت‌خواه در ادامه صحبت‌های خود به علت حضورش در انتخابات دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت:
دوره گذشته شورای مشورتی به آمدن بنده در انتخابات اصرار داشتند، هدف حفظ انسجام این مجموعه بود که اعتقاد داشتند اگر به غیر از بنده (ستار هدایت‌خواه) به عنوان کاندیدای اصولگرایان معرفی شود تفرق ایجاد می‌شود و این جریان چند شقه خواهد شد؛ دکتر حداد عادل، آقا تهرانی و داوود احمدی‌نژاد به کهگیلویه و بویراحمد آوردند و اصرار به کاندیداتوری بنده بود. علیرغم اینکه وظیفه بنده حضور در عرصه دیگری برای خدمت به نظام و انقلاب است.
اعلام کرده‌ام که استخاره می‌کنم اگر خوب یا بد آمد در هر صورت باید کاندیدای شوید استخاره «خوب» آمد و خوبی حضورم در انتخابات بود و بر مردم اتمام حجت شد؛ روز قیامت اگر از مردم بپرسند که چرا به فلانی رأی دادی که شرایط استخدام‌های فله‌ای، تبعیض، زد و بند، معامله‌گری و کوتاهی در انجام وظیفه ایجاد کرده است دیگر فردی بهانه‌ای ندارد که بگویند فرد دیگری نبود و ما رأی ندادیم و هم انسجام مجموعه حفظ شد؛ هم ادای تکلیف کردم و هم باری از دوش بنده برداشته شد.
در دوره مجلس دهم برخی با سازوکار اصولگرایان همراهی نکردند و «خلقی پور» به عنوان گزینه اصولگرایان انتخاب شد اما باز هم برخی دوستان همراهی نکردند و ایشان بدون اطلاع، کناره‌گیری خود را اعلام کرد و نهایتاً باوجوداینکه بنده قصد کاندیداتوری نداشتم و اعلام کردم که کاندیدا نمی‌شود اما باید «تابع تصمیم جمع باشیم تابع تصمیم جریان باشیم.» برخی جمله «تابع تصمیم جمع باشیم تابع تصمیم جریان باشیم.» را کامل بیان نمی‌کنند و صداقت در کارشان نیست.
همواره می‌گفتم که قصد کاندیداتوری ندارم اما این جریان اصولگرایان باید تصمیم بگیرد، برای اینکه کاندیدا نشوم از یاسوج رفتم و آقایان «خلقی پور»، «حسینی» و «پناهی» دنبال بنده به گچساران آمدند و اصرار بر کاندیداتوری بنده شدند و گفتند که 7 نفر از جریان اصولگرایان برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرده‌اند و خود این یعنی تفرق و تشتت.
10 شرط برای کاندیداتوری گذاشتم؛ شرط اولم انسجام این مجموعه بود به شرطی می‌آیم که همه‌ی کسانی که همه افرادی به عنوان اصولگرایان کاندیدا شده‌اند هماهنگ شوند و حمایت کنند.
شرط دوم هم این بود از همین الآن به فکر دوره بعدی انتخابات باشید.
بعدازاینکه 10 شرط را قبول کردند ساعت 14 از گچساران به سمت یاسوج حرکت کردیم و ساعت 16 در فرمانداری بویراحمد برای انتخابات ثبت‌نام کردم، همه اصولگرایان شروط را قبول کردند به جز «مهدی روشنفکر». ظاهراً هرچه تلاش کردند ایشان قبول نکرد و در جلسه اصولگرایان حضور پیدا نکرد.
افرادی که برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرده بودند با توجه به ضرورتی که برای انسجام وجود داشت آقایان «جانی پور»، «فدایی»، «فرهادی»، «امامی» استعفا دادند.
تمام تلاش اصولگرایان این بود که انسجامی حاصل شود متأسفانه این شرط را تحقق ندادند.
در تمام این دوره‌ها علی‌رغم میل باطنی خودم و تشخیصم که امروزه اطاعت از فرمان ولی حضور در عرصه فرهنگی و فعالیت فرهنگی است. اما بنا به تصمیم جمع و اصرار دوستان من آمدم و شرط گذاشتم که دور بعد به فکر کاندیدای دیگری باشید.
ستار هدایت‌خواه در ادامه به ساز و کار انتخاب کاندیدای نهایی جریان اصولگرایی و شرط و شروطی که آقای روشنفکر نپذیرفت اشاره کرد.
اکثریت به این نتیجه رسیدند که مصلحت این است که اگر «مهدی روشنفکر» کاندیدای این جریان باشد همه از او حمایت کنیم، اگر «هدایت‌خواه» کاندیدا باشد همه بپذیرند با اینکه بنده 12 سال قبل هم هیچ‌وقت قصد کاندیداتوری نداشتم و از 4 سال قبل گفته بودم که کاندیدا نخواهم شد اما برای اینکه صادقانه با «مهدی روشنفکر» رفتار کرده باشیم و فریب در کارهایمان نباشد نیت کرده‌ام بین خودم و خداوند و گفته‌م اگر در این سازوکار بر روی بنده توافق شد من می‌پذیرم. «روشنفکر» پیشنهاد داد که اگر اصولگرایان گفتند نه «روشنفکر» و نه «هدایت‌خواه» روی فرد سوم توافق شود؛ اما باز هم «روشنفکر» شرط و شروط‌های دیگری گذاشت و هرچه اصول‌گرایان اصرار کردند نپذیرفت و اعلام کاندیداتوری کرد.
شورای هماهنگی نیروهای انقلاب برگزار شد و در این نشست 4 احتمال وجود داشت: یک؛ آقای «مهدی روشنفکر» شروط را نپذیرد، دوم: «روشنفکر» کاندیدا شود، سوم: «هدایت‌خواه» کاندیدا شود و چهارم؛ نه «روشنفکر» نه «هدایت‌خواه» و نفر سوم به عنوان کاندیدا معرفی‌ شود.
شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اعلام کردند اصولگرایان باید بین «هدایت‌خواه»، «خلقی‌پور»، «سید مسعود حسینی» و «پناهی» یک نفر را به عنوان کاندیدا مشخص کنند، «خلقی‌پور»، «حسینی» و «پناهی» نپذیرفتند گزینه بعدی «مسعودی» و «امیدی‌پور» هم نپذیرفتند. تصمیم گرفتیم یک گزینه‌ای معرفی‌ شود که خود «روشنفکر» و حامیانش رغبت داشته باشند و قبول کنند.
آقای «کریم فرخیانی» جز گزینه‌های ما نبود اما «سید مسعود حسینی» او را معرفی کردند؛ و متأسفانه بنده ایشان را به عنوان معرفی گزینه اصولگرایان فراموش کردم. «فرخیانی» را تنها سال 90 وقتی‌که کاندیدا شده بودند ملاقات کردم و بعدازآن هیچ ارتباطی نه حضوری و نه تلفنی نداشتم.
«فرخیانی» تماس‌های مکرری با بنده داشتند اما پاسخگوی ایشان نبودم؛ به «سید مسعود حسینی» گلایه کردند که نمی‌توانم با «هدایت‌خواه» ارتباط برقرار کنم.
اردیبهشت‌ماه از کربلا برگشتم و نهایتاً گفتم «فرخیانی» می‌تواند گزینه مناسب حتی برای «روشنفکر» هم باشد بدین ترتیب که از بستگان ایشان هستند و بهتر می‌توانند باهم توافق کنند.
به آقای «فرخیانی» گفتیم به عنوان کاندیدای اصولگرایان با آقای «روشنفکر» گفت‌وگو کنید؛ در گفت‌وگویی که باهمدیگر داشتند آقای «روشنفکر» گفتند همین‌که شما مورد تایید«هدایت‌خواه»، «حسینی» و «خلقی پور» هستید پس قبول دارم و توافق کردند موافق حضور «فرخیانی» شدند.
همه خوشحال بودیم و همان شب جلسه‌ای برای این موضوع داشتیم اما دوستان گفتند «اخوی «روشنفکر» تماس گرفته و گفته آن مسئله منتفی است و دیگر دنبالش نکنید.» و نپذیرفتند.
این اتفاقات کمتر از 2 ماه گذشته اتفاق افتاد.
هدایت خواه در بخش پایانی صحبت‌های خود، در ادامه گفت: آقای فرخیانی یک انسان عاقل و تحصیلات خوب و مرتبطی با نمایندگی مجلس دارند و اتفاقاً حضور یک حقوقدان که سال‌ها هم تجربه کاری دارد، در مجلس می‌توان مثمر ثمرتر باشد در وضع قوانینی که به نفع مردم باشد. قبلاً ایشان به دلیل شرایط کاری خیلی نمی‌توانستند، کاری انجام بدهند ولی الان در کنار مردم هستند و ما هم وی را همراهی می‌کنیم و این مسیر پیشرفت را دنبال می‌کنیم. و نمی‌خواهیم که با دوستان خودمان که در جریان اصولگرایی هستند، رقابت کنیم بلکه ما با جریان اصلاحات که خیلی از مشکلات جامعه ناشی از آنها هستند، رقابت می‌کنیم.
دبیر جبهه فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آقای فرخیانی کارش را شروع می‌کند و ما هم فعالیت‌های او را رصد می‌کنیم و باید ببینم ایشان چه پیشرفت‌های به دست می‌آورند.


کد مطلب: 411233

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/gallery/411233/2/توضیحات-کامل-هدایت-خواه-باره-فرایند-انتخاب-فرخیانی-شرط-شروطی-روشنفکر-نپذیرفت-ماجرای-دیدار

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir