تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۴۱۰۳۶۶
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد:

آموزش امداد و نجات به تمام سطوح جامعه يك ضرورت است

۰
کبنا ؛مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری 18 دوره تخصصی پایه پیش بیمارستانی ویژه امدادگران و نجات‌گران هلال‌احمر استان از روز شنبه 11 خرداد خبر داد.
امان‌الله جهان‌بین گفت: این دوره‌ها در راستای ارتقاء سطح توانمندی امدادگران و نجات‌گران و آشنایی با اصول و اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث و سوانح در حال برگزاری است و تا قبل از پایان خردادماه به اتمام خواهند رسید.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کهگیلویه و بویراحمد که در جمع فراگیران دوره در شعبه بویراحمد حضور پیدا کردند با اشاره به اینکه این دوره پیش‌نیاز دوره‌های تخصصی پایه امداد و نجات است افزود: سرفصل‌های این دوره به مدت 45 ساعت شامل مدیریت صحنه، آناتومی و فیزیولوژی، مدیریت راه هوایی، تریاژ در حوادث، تروما و ... هست که به صورت همزمان در شش شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد و با استفاده از منابع داخلی این استان در حال برگزاری است. همچنین با توجه به افزایش نقش و حضور فعال خانم‌ها در بحث امداد و نجات، 9 دوره به خواهران تخصیص یافت.
همچنین جهان‌بین از عموم مردم دعوت کرد جهت فراگیری آموزش‌های کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، به شعب جمعیت هلال‌احمر در استان مراجعه کنند تا با فراگیری آموزش‌های لازم، با توجه به اینکه هر فرد بخشی از سیستم مدیریت بحران کشور تلقی می‌شود بتواند به هنگام وقوع حوادث و بلایا از خود و سایر اعضای خانواده خود مراقبت کند. امیدواریم همیشه حادثه و بلا از ما دور باشد ولی در زمان وقوع حوادثی مانند تصادف زلزله، سقوط از کوه و... تنها افراد نزدیک به فرد حادثه‌دیده می‌توانند فوراً امدادرسانی کنند و گاهی حجم صدمات و خونریزی آن‌قدر بالاست که نیاز به امداد فوری جهت جلوگیری از خونریزی بیشتر نیاز است. با فراگرفتن آموزش‌های کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، می‌توانیم از ایراد صدمات جدیدتر جلوگیری کنیم و تا پیش از انتقال به مراکز درمانی، از پیشرفت صدمات و عوارض جلوگیری کنیم.
 
نقش سازمان‌ها و نهادهای امنیتی در بلایای طبیعی
سرهنگ خرم‌‌دل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با مديرعامل محترم جمعيت هلال‌احمر استان دیدار کرد.
در این دیدار تعامل دوجانبه در زمان حوادث و بلایای طبيعي و استمرار اين نوع همکاری‌ها صورت گرفت.
 
مدیرعامل بانک سپه استان با مدیرعامل محترم جمعیت هلال‌احمر استان دیدار کرد.
این دیدار به جهت همکاری و تعامل امورات بانکی جمعیت در حوادث سیل اخیر کشور و نقش ارزنده و قابل‌قبول جمعیت هلال‌احمر صورت گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...