تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
کد مطلب : ۴۱۰۰۵۶
کبنا گزارش می‌دهد

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی کهگیلویه و بویراحمد جلوی استانداری؛ لطفاً ما را از بلاتکلیفی نجات دهید

۲
کبنا ؛ مربیان پیش دبستانی استان کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه 11 خرداد ماه 98 جلوی محل استانداری و آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراض آمیزی کردند.
این مربیان در گفت و گو با خبرنگار کبنا در یاسوج بیان می‌کردند که همانند سایر استان‌های کشور خواهان حق التدریسی و جذب در آموزش و پرورش هستیم.
یکی از این مربیان می‌گوید که بیش از 1400 مربی پیش دبستانی در استان کهگیلویه و بویراحمد که میانگین حقوق آنها 200 هزار تومان است و با این حق چگونه می‌توانیم تدریس کنیم.
وی ادامه داد: موقع حرف زدن، مسئولان از اهمیت و جایگاه پیش دبستانی سخن می‌گویند و بیان می‌کنند که رشد و شکوفایی دانش آموزان به پیش دبستانی ربط دارد. اما یک مربی پیش دبستانی با حقوقی ماهی 200 الی 300 هزار تومان دیگر با چه انگیزه‌ای کار کند.
مربی دیگری بیان می‌کرد: من و خیلی از مربیان متأهل هستند، و عمر خودمان را در این مسیر بدون هیچ گونه بیمه و امنیت شغلی و با حقوق ناچیزی صرف کردم. و الان از مسئولان توقع داریم که پیگیر مطالبات به حق ما باشند.
او می‌گفت: در تمام استان‌های کشور نیروهای مثل ماها جذب آموزش و پرورش شدند به جزء 4 استان که استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این استان‌ها است. و آن هم به این دلیل است که مسئولان ما علی رغم پیگیری و اطلاع از این موضوع هیچ اقدامی در این خصوص نمی‌کنند.
به گزارش کبنا، این مربیان خواستار امنیت شغلی، استخدام در آموزش و پرورش و بیمه بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما

آگاه
Romania
سلام بر عزیزان
شما براساس قانون بلا تکلیف نیستید ...مربیان پیش دبستانی که از منبع دولتی حقوق دریافت کرده و کد پرسنلی داشته باشند در شرایط بکار گیری باشند ولی شما عزیزان همه در مدارس غیردولتی پیش دبستانی کار کردید که دستورالعمل صریحا گفته شامل پیش دبستانی مدارس غیر دولتی نمیشود...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...
پایان سکوت وکیل حسین فریدون

پایان سکوت وکیل حسین فریدون

اين موضوعي است که متاسفانه با ارتباط دادن مسائل بي‌ربط که در اين پرونده نبوده و يا اساساً ...