تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۴۰۸۷۰۶
در شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

واکنش استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مطالبات معلمان و کارکنان آموزش و پرورش؛ به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم، شرایط کشور را باید درک کنیم / تجلیل از 22 معلم نمونه استان

۰
کبنا ؛شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استاندار این استان و با حضور معاون سیاسی استاندار، حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار بویراحمد و جمعی از مدیران برگزار شد.
به گزارش کبنا، صبح امروز (سه شنبه 27 فروردین ماه 98) اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید به ریاست علی محمد احمدی استاندار و با حضور مسوولان ارشد استان برگزار شد.
هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در استان خبر داد و گفت: یادواره شهدای فرهنگی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
وی افزود: تجلیل از معلمان نمونه، نصب بنرهای مناسب با هفته معلم در ادارات استان، تخفیف پروانه ساخت و ساز به معلمان از سوی شهردار و ده‌ها برنامه فرهنگی ویژه هفته معلم در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از تجلیل از 22 معلم نمونه استانی در هفته معلم خبر داد و گفت: همچنین 142 معلم نمونه شهرستانی و منطقه‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل خواهیم کرد و 14 معلم نمونه غیرانتفاعی نیز تجلیل می‌شوند.
زارع‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ساماندهی جاده آبشار یاسوج گریزی زد و گفت: بر اساس مصوبات استانی آموزش و پرورش که دارای یک اردوگاه تفریحی در آبشار یاسوج هست، بیش از 3 متر عقب نشینی کردیم و این در حالی است که سایر باغ‌های تفریحی بخش خصوصی این کار را انجام ندادند. اما با این وجود شهرداری یاسوج توقع دارد که ما بیشتر از این عقب نشینی کنیم که در این مورد باید تصمیم کلی گرفته شود.
 یکی از موضوعات که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، بحث مطالبات معوقه معلمان بود که هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در باره آن توضیحاتی داد و علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه باید درک درستی از شرایط کشور داشته باشیم و اظهار داشت: این موضوع یک موضوع ملی است و کل کشور با آن درگیر هست. اما مطالبات معلمان را پیگیری می‌کنیم و به وظیفه‌مان در قبال معلمان عمل خواهیم کرد و به دنبال رفع مشکلات معلمان در این زمینه هستیم.
برخی از کارکنان اداری و معلمان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد می‌گویند: 7 ماهه اضافه کاری آنان پرداخت نشده در حالی در استان‌های دیگر این مطالبه به حق کارکنان پرداخت شده است.
 همچنین حق التدریس و اضافه کاری معلمان غیرموظف نیز 6 ماهه معوق است و معلمی که به صورت دو شیفت فعالیت دارد نیز حق الزحمه آنان 6 ماه بوده که پرداخت نشده است.
همچنین بنا به بررسی‌های انجام شده حق الزحمه امتحانات یعنی نیروهایی که کار برگزاری امتحانات نهایی سوم و پیش دانشگاهی بر عهده دارند از سال 96 تاکنون پرداخت نشده است.
کارکنان اداری آموزش و پرورش می‌گوید: به دلیل اداری شدن ماهیانه 600 هزار تومان از حقوق آنها کم شد و تنها دل خوشی آنان به اضافه کاری بوده که در این صورت مجبور به استعفاء و تدریس در مدارس هستند.
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه هیچ استانی اضافه کار کارکنان اداری را پرداخت نکرده است، گفت: هر فردی بتواند ثابت کند ریالی به استانی بابت این موضوع پرداخت شده جایزه می‌دهیم.
اردشیر یاری افزود: البته این امکان وجود دارد برخی استان‌های برخوردار از جمله البرز با درآمد اختصاصی 40 میلیارد تومان اضافه کار و مطالبات کارکنان را پرداخت کرده باشند.
وی با بیان اینکه استانی همچون البرز با استان بدون درآمدی مثل کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه نیست، ادامه داد: به طور حتم شرایط آموزش و پرورش در سال 98 به مراتب بدتر از سال گذشته است.
یاری تاکید کرد: اجباری برای ماندن هیچ نیروی اداری نیست و اگر سال 98 چشم انتظار اضافه کار بوده یقین داشته باشند شرایط بسیاربدتر است.
نام شما

آدرس ايميل شما

کیوان امینی
United Arab Emirates
خدمت استاندار لایق عرض کنم شرایط کشور حاصل بی تدبیری مدیران متل شماست، شرایط کشور خاص هست شما از خودتون مایه بزارین نه از حقوق فرهنگیان، درثانی این مطالبات مال یکسال گذشته بوده، وقتی حضرت عالی انواع پاداش ها رو از خوشخدمتیه به جیب زدین، ثالثا، مگه این کشور برنامه ریزی نداره که حق یکسال گذشته قشر فرهنگی رو برا مشکلات امروز هزینه کنه؟ لطف کنید ودر مورد فرهنگیان هیچ نظر و پیشنهادی ندین.... از هموطنان عزیز که این کامنتو میخونن خواهش میکنم دست به دست برسونن ... وسلام
امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

این طرح در حالی در مجلس سنا و حال در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است که سه ماه ...
دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دو قطبی کردن جامعه را کاری اشتباه خواند و تاکید کرد: رهبر انقلاب ...
جلادهای هشتگ ساز

جلادهای هشتگ ساز

آن چه شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی نشان داد تنها بخش کوچکی بود از مدارک جدید دستگاه های ...