تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹
کد مطلب : ۴۰۷۹۵۵
با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد

یادواره 360 شهید گچساران (+ تصاویر )

۱
کبنا ؛یادواره 360 شهیدگچساران گلگون کفن،6  شهیدگمنام و مراسم پنجمین سالگرد درگذشت حجت الاسلام متقی کاشانی امام جمعه گچساران  با حضور رئیس دفتر مکتب و اندیشه دفاعی اسلام در ستاد کل نیروهای مسلح، امام جمعه گچساران، فرمانده سپاه ناحیه گچساران، فرماندار گچساران، فرمانده انتظامی، رئیس دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب  و جمعی از مدیران شهرستان، خانواده معظم شهداء، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در حسینه ثارالله کانون جوانان بسیج این شهرستان برگزارشد.

سردار عباسعلی فرزندی رئیس دفتر مکتب و اندیشه دفاعی اسلام در ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز در یادواره 360 شهید گچساران که در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه و منزلت شهداء، گفت: شهید یک ملاقات خصوصی دائمی با خداوند متعال ایجاد کرده است و امروز هر آنچه که داریم از برکات خون شهید است.
وی افزود: دراین شهرستان هم جوانانی در ۱۹ آبان ۵۷ در مقابل رژیم طاغوت و برای دفاع از اسلام ایستادگی و مبارزه کردند در حالی که امروز ما وارث بیش از 250 هزار شهید والامقام هستیم و  وضعیتی در جهان برای ما خلق کرده‌اند که این باید این توفیقات را برای خود یک ذخیره بدانیم.
سردار فرزندی اظهارکرد: امروز اگر در دنیا تحول مهمی ایحاد شده است مربوط به ملت ایران است که افتخار صدها هزار شهید والا مقام را دارد و رمز موفقیت یک فرد، یک جامعه و یک امت در این است که مطیع محض ولی خدا باشد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امروز همه دشمنان امت اسلامی با کینه و بغض دشمنی‌شان را به روش‌های مختلف اعلام می‌کنند و اگر امروز این توفیق را پیدا کرده‌ایم که در مقابل هجمه‌ها و ترفتندهای استکبار با عزت و اقتدار ایستادگی و مقاومت کنیم به برکت خون شهیدان است.
سردار فرزندی در ادامه تصریح کرد: دوستان جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط این عالم بارها اعلام می‌کنند که آنچه را که داریم از ملت بزرگ ایران است و برخی از اندیشمندان و صاحب نظران در دنیا هم معتقدند که تحولات جهانی در چند دهه اخیر مربوط به ایران اسلامی و امت مسلمان ایران است.
وی درادامه خاطر نشان کرد: سید حسن نصرالله رهبر مجاهد حزب الله در جایی که رهبر معظم انقلاب حضور داشتند او هم مانند یک بسیجی بر دستان حضرت آقا بوسه می‌زنند و اعلام می‌کنند که دنیا بداند که من هم سربازی از سربازان رهبر انقلاب هستم.
سردار فرزندی درادامه اظهارکرد: دفاع مقدس امتداد نهضت عاشورا است و آثار این حرکت ارزشمند برای تاریخ بشریت است، ما امروز حادثه‌ای را توصیف می‌کنیم مثل روزی در عاشور اکه امام حسین علیه السلام با یاران اندکشان مقابل دنیای کفر ایستادند و به شهادت رسیدند.
وی افزود: امروز همه ما وظیفه‌ای داریم و نیازمندشناخت وضعیت کشور و پیرامون خود هستیم چرا که باید شرایط بین المللی را هم خوب بشناسیم تا بتوانیم به درستی از آرمان‌های انقلابمان صیانت کنیم.
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: شهیدان خونشان را در راه رسیدن به اهداف و آرمان‌های  انقلاب نثار کردند و امروز باید در راه شهیدان به‌درستی قدم بگذاریم  و یک نگاه ارزشی به حرکت انقلاب اسلامی داشته باشیم.
سردار فرزندی درادامه افزود: عاشورا یک فرهنگ است و ما در حقیقت به عنوان وارثان این حرکت چه وظیفه‌ای داریم و در آینده چه برنامه‌ای خواهیم داشت، درحالی که امروز آثار و برکات جانفشانی های شهداء را در تمامی عرصه و دوران‌های منطقه مشاهده می‌کنیم.
وی تصریح کرد: حضرت امام راحل  فرمودندکه انقلاب ما زمینه ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است و حرکت انقلاب اسلامی به سوی تشکیل تمدن بزرگ اسلامی گام برداسته است، امروز باید بدانیم که شهداء به احیای اسلام ناب محمدی (ص) همت گماردند.
سردار فرزندی درادامه گفت: شهیدان الگوی های دوستی و دشمنی در منطقه و جهان را عوض کرده‌اند؛ بالای ۸۰ جریان تکفیری و ۱۵۰ هزار نیروی داعشی به جان یک ملت افتادند و در سوریه مدافعان حرم چه جانفشانی ها که نکردند.
وی تصریح کرد: شهداء محیط منطقه‌ای و جهانی را به نفع اسلام ناب محمدی (ص) دادند و در حقیقت معادله قدرت را در دنیا عوض کردند و اگر امروز رئیس جمهور احمق  آمریکا می‌گوید که بالای ۷ تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه خرج کرده‌اند اما از هراس شبانه و دزدانه وارد منطقه می‌شوند که این همان اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران است.
سردار فرزندی درادامه افزود: همه دنیا آمدند که بشاراسد برود اما ملت ایران اراده کرد که حکومت سوریه بعد از ۸ سال تلاش دشمن بماند، امروز دشمن تلاش می‌کند که حقایق اسلام و جامعه اسلامی را وارونه نشان دهد که همه وظیفه داریم حقایق را درست ارزیابی کنیم.
وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران محور جبهه‌ای قرار گرفته است که در کنار ما جریان‌های مقاومت و آزادی خواهی وجود دارند؛ امروز ظرفیت "حزب الله" بالای صد برابر جنگ ۳۳ روزه است و این از برکات خون شهیدان است.
این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: امرور دشمنان پس از چهل سال وارد یک جنگ ترکیبی و هوشمند شده اندو تلاش می‌کنند با محوریت جنگ روانی تحرکاتی را در فهم مردم و ملت ما ایجاد کند که باید در این زمینه بسیار هوشیار باشیم.
وی درادامه تصریح کرد: این شهرستان 360 شهید تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است و باید تلاش شود تا ده‌ها مستند در این زمینه برای نسل جوان و نیز آیندگان ساخته شود چرا که همه موظفیم تا آثار شهداء را برای همیشه زنده نگه داریم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...