تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب : ۴۰۷۲۸۰
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد:

افزایش 64 درصدی حجم آب سد کوثر کهگیلویه وبویراحمد

۰
کبنا ؛مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: حجم آب سد کوثر هم اینک 436 میلیون متر مکعب می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 64 درصد افزایش داشته است.
مهندس علی داودی مهر عصر امروز در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال آبی که از مهر ماه شروع می‌شود تاکنون 507 میلیمتر بارندگی در این منطقه داشتیم در حالیکه ایستگاه‌های باران سنجی آمار بارندگی در 12 ماهه سال گذشته را 210 میلیمتر نشان دادند.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان تصریح کرد: بارندگی‌های سال آبی جدید در سد کوثر باعث بالا آمدن تراز آب این سد به میزان 22 متر شده است.
داودی مهر عنوان کرد: بارندگی چند روز اخیر در این منطقه، 68 میلیمتر بوده و باعث بالا آمدن تراز آب سد کوثر به میزان یک و نیم متر شد که حدود 20 میلیون متر مکعب آب پشت سد، ذخیره شد.
وی اضافه کرد: از ابتدای مهر ماه سالجاری تاکنون 45 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی برای پنج استان جنوبی کشور (فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد)، پنج و نیم میلیون متر مکعب آب کشاورزی، 23 میلیون متر مکعب برای سایر مصارف (زیست محیطی) و یک و نیم میلیون متر مکعب آب در بخش صنعت رهاسازی شد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان در پایان گفت: سد مخزنی کوثر از نوع بنتی وزنی است که طول تاج آن 190 متر و حجم مخزن آن 580 میلیون متر مکعب است که با هدف تامین آب شرب 2 و نیم میلیون نفر از مردم عزیز کشورمان، تامین آب کشاورزی 5700 هکتار از اراضی دشت لیشتر و خیرآباد و همچنین صنعت استان احداث شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

سوریلند
Iran, Islamic Republic of
خبرنهاری کبنا نیوز فعالیت بی وقفه ای در پوشش اشعار شکرعلی دارد.
پایان رقابت، نوبت خدمت

پایان رقابت، نوبت خدمت

 سرانجام ماراتن انتخابات مجلس یازدهم هم به پایان رسید و از ساعات پایانی شب گذشته ناظران ...
صفحه نخست روزنامه های شنبه 3 اسفند ماه 98

صفحه نخست روزنامه های شنبه 3 اسفند ماه 98

صفحه نخست روزنامه های شنبه 3 اسفند ماه 98
منتخبین قم در مجلس شورای اسلامی مشخص شدند

منتخبین قم در مجلس شورای اسلامی مشخص شدند

نامزدهای شورای هماهنگی ائتلاف اصولگرایان در قم، بیشترین آراء ماخوذه را در یازدهمین انتخابات ...