تاریخ انتشار
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب : ۴۰۷۱۴۵
وضعیت شهر مادوان در گفت‌وگو با داریوش جهانبخش مورد بررسی قرار گرفت

دود نگاه‌های سیاسی و انتخاباتی تنها به چشم مردم مادوان می‌رود

۰
کبنا ؛شهر مادوان با 21 هزار جمعیت چسبیده به شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، متأسفانه کمتر مورد توجه مسوولان ارشد استان قرار گرفته است، اما با این وجود تیم هماهنگ شهرداری و شورای اسلامی شهر مادوان با رایزنی، پیگیری، تعامل و وحدت توانسته‌اند انقلابی در حوزه عمرانی و آبادنی این شهر رقم بزنند به طور که شهرداری مادوان با کمترین اعتبارات، آسفالت معابر و کوچه‌های این شهر را به ایستگاه آخر رسانده است. شهرداری مادوان از شهردار جوان و پای کار بهره می‌برد و در کنار او ریاست شورای اسلامی شهر به عنوان پارلمان محلی که وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت را عهده‌دار می‌باشد را نیز جوانی تحصیل کرده به دوش می‌کشد و این ترکیب هماهنگ و همدل سبب گردیده تا مشکلات مردم بدون هیچ گونه تنش و اختلافات معمول در شوراهای سایر شهرها یکی یکی مرتفع گردد. جهانبش شهردار مادوان بخشی از موفقیت‌هایش را در تعامل و وحدت اعضای شورای اسلامی شهر با خود می‌داند. اعضای شورای اسلامی مادوان در کنار اختلاف نظرهای متفاوتی که در حوزه کاری با هم دارند، اما در پیگیری مسائل، مشکلات مردم و شهر با هم همدل هستند و آنها را می‌توان الگویی برای سایر شوراها دانست.
ابتکار در گزارشی آورده است که مادوان، شهر استثناهاست؛ این را شهردار مادوان گفت و دلیل این حرفش را نداشتن بخشداری در این شهر 21 هزار نفری با توجه به اینکه مادوان، مرکز بخش تعیین نشده تا بخشدار به عنوان نماینده دولت پیگیر کارهای شهر و مردم باشد، نبودن هیچ کدام از دستگاه دولتی در شهر، عدم سرکشی اداری نماینده‌ی مردم در مجلس شورای اسلامی به مادوان و تشکیل جلسه به منظور بررسی مشکلات شهر از سال 95 تاکنون و... می‌داند.
داریوش جهانبخش می‌گوید: حضور نماینده و پیگیری مطالبات به حق مردم از سوی موکلشان حق مسلم مردم است که این امر می‌توانست در حل مشکلات عدیده‌ای این شهر تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی گفت: در حالی مادوان فاقد بخشداری است که شهرهای با جمعیت کمتر، بخشداری دارند و این تبعیضی آشکار در حق مردم مادوان است. شهردار با بیان اینکه با وجود گذشت 40 سالگی از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان ورزش و جوانان استان کوچکترین اقدامی در این شهر انجام نداده است، گفت: مگه می‌شود جوانان یک شهر 20 هزار نفری به خدمات آموزشی، تفریحی و ورزشی نیاز نداشته باشد؟ به گفته شهردار نبود دیگر ادارات و نهادها در شهر مادوان باعث شده که مردم برای دریافت خدمات و امکاناتی که به صورت ذاتی هر شهری باید از آنها برخوردار باشند به شهرداری مراجعه کنند؛ در حالی که انجام همه‌ی خدمات مورد نیاز یک شهر نه در توان شهرداری است و نه جز وظایف ذاتی آن است.
جهانبخش ضمن تشکر از سپاه پاسداران به عنوان تنها نهادی که پیگیر رفع مشکلات شهر مادوان است، اظهار داشت: با پیگیری سپاه پاسداران یک سالن ورزشی برای مادوان راه اندازی شده که جوانان و نوجوانان این شهر در رشته‌های مختلف به صورت نوبتی از این تنها سالن ورزشی شهر 20 هزار نفری مادوان استفاده می‌کنند. او با بیان اینکه کسی که شخصیت حقوقی خود را از مردم گرفته است باید خدمتگزار مردم باشد، تبعیض در اختصاص اعتبارات را نه فقط مشکل شهر مادوان که مشکل همه شهرهای کوچک دانست و بیان کرد: این مسئله در مادوان که شهری مهاجر پذیر است و سر ریز جمعیت یاسوج نیز به این شهر وارد می‌شود از نمود بیشتری برخوردار است.
شهردار مادوان مقررات کهنه و قدیمی، خودساخته و مبتنی بر باورهای فردی طی دوره‌های گذشته را یکی دیگر از مهمترین مشکلات شهرداری در شروع مدیریتش ذکر کرد و ابراز داشت: برای رفع این معضل، مهندسی مجددی در شهرداری راه اندازی شد. حذف کمیته توافقات که به گفته شهردار هیچ مبنا و وجه قانونی نداشت و باعث تبعیض و نادیده گرفتن حقوق شهروندی می‌شد یکی از کارهای صورت گرفته در زمینه مهندسی ساختار اداری شهرداری مادوان است.
شهردار تغییر روند انجام کارها از روزمرگی و وظیفه گرایی صرف، به فرایند محوری را از جمله دیگر تغییرات مثبت انجام شده در ساختار اداری شهرداری برشمرد و گفت: با حذف مقررات خود ساخته، غیر ضروری و دست و پا گیر با جود مشکلات مالی، با استفاده عملی از دو مولفه برنامه ریزی و کنترل، انقلاب عمرانی در شهر آغاز شده است.
پشت پرده مخالفت با طرح هادی مادوان چیست
 جهانبخش، نداشتن طرح جامع با وجود پیگیری‌های مداوم شورای شهر و شهرداری را سر منشا بسیاری دیگر از مشکلات این شهر عنوان کرد. به گفته شهردار طی سالهای اخیر قرار بر تصویب طرح جامع شهر بود؛ اما به دلایل نا معلوم تصویب طرح جامع به بازنگری طرح هادی شهر تغییر کرد و با اینکه از سال 92 اصلاح این طرح در دستور کار دفتر فنی قرار گرفته است؛ اما هنوز نهایی نشده است. جهانبخش اظهار داشت: انتظار داریم دفتر فنی با در نظر گرفتن اصول، هر چه سریعتر این مشکل را حل کند؛ چرا که تعیین تکلیف این مسئله باعث سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌ها و افزایش راندمان کاری می‌شود. شهردار عنوان کرد: با وجود همه این مسائل، در این دوره با تعامل و همراهی شورا و شهرداری به عنوان دو بازوی اجرایی و نظارتی در کنار هم، روند انجام کارها رو به رشد بوده است. جهانبخش تصریح کرد: با تلاش مضاعف همه‌ی مجموعه، اکنون شهرداری مادوان در مرحله گذار از مرحله‌ی ساختاری و زیر ساختی به مرحله‌ی زیباسازی و ایجاد پروژه‌های تفریحی است.
شهرداری مادوان سال 97 چه کرد؟
وی با اشاره به اینکه در سال جاری، 48 هزار متر مربع آسفالت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان انجام شده است، اظهار داشت: با این حجم آسفالت، 99 درصد معابر و خیابانها شهر آسفالت شده و نهضت آسفالت شهر مادوان به ایستگاه آخر رسیده است. زیر سازی 50 هزار متر با اعتبار 250 میلیون تومان، 4 هزار متر جدولگذاری با هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیون تومان،6 هزار متر مربع لکه گیری آسفالت معابر، احداث 500 متر کانال هدایت سیلاب با قطر یک متر و ۲۰ سانت و ارتفاع 5 متر با اعتبار 450 میلیون در راستای هدایت آبهای سطحی و ساماندهی محور خیابان ساحلی و ایجاد حفاظ و نرده گذاری برای این سیل بند به طول هزار متر از دیگر پروژهای انجام شده توسط شهرداری مادوان در سال جاری است. شهردار هزینه اجرای پروژه‌ی نرده گذاری و ایجاد حفاظ برای کانال هدایت سیلاب را 500 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: هدف از انجام این کار ایجاد امنیت شهروندان و جلوگیری از سقوط افراد، اشیا و خودروها به داخل کانال، تعیین حریم آبراه‌ها و زیبا سازی محوطه ساحلی بود.
جهانبخش با بیان این موضوع که بیشتر پروژه‌های انجام شده به صورت امانی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی انجام شده است، اظهار داشت: مدیریت سه عامل زمان، کیفیت و هزینه، رمز اصلی در پیشبرد کارها و انجام امور بوده است.
این مسئول در ادامه به کمبود فضای فیزیکی در ساختمان فعلی شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف ما در شروع مدیریت در کنار افزایش راندمان کاری، رفاه حال مراجعه کنندگان و ایجاد انگیزه در پرسنل زحمتکش شهرداری بود که ناکافی بودن فضای فیزیکی و ساختمان شهرداری با این هدف مغایرت داشت. وی خاطر نشان کرد: در همین راستا پروژه ساخت و احداث ساختمان جدید شهرداری و آتشنشانی در دستور کار قرار گرفت.
 ساختمان جدید شهرداری با پیشرفت فیزیکی 40 درصد با اعتبار یک میلیارد و 500 تومان و زیربنای 3 هزار و 600 متر در حال اجراست. شهردار مادوان در این خصوص گفت: در مرحله اول با توجه به وضعیت اعتباری بنا بر راه اندازی 2 هزار 125 متر مربع از این بنا تا پایان سال 98 است. وی ضمن تشکر از مسئولان ارشد استانی برای همراهی‌های صورت گرفته، عنوان کرد: امیدواریم با تعامل و کمک مسئولان، اعتبار این پروژه تامین شود. به گفته جهانبخش پروژه ساختمان شهرداری از لحاظ نقشه، طرح و کیفیت از بهترین ساختمانهای شهرستان بویراحمد خواهد بود.
جهانبخش میزان بدهی شهرداری در شروع مدیریتش را یک میلیارد و 200 میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: در شروع کار با کسری شدید بودجه مواجه بودیم؛ ولی با دیپلماسی و رایزنی با دستگاههای ذیربط، کمک شورا و مساعدت دولت محترم به خصوص معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری، شهرداری از حالت ورشکستگی خارج و میزان زیادی از بدهی شهرداری پرداخت شد.
شهر مادوان مسیر توسعه‌ و پیشرفتش را پیدا کرده است و همه اعم از مردم و مسوولان باید در این راه گام بردارند و برخی مسوولان برای خدمات رسانی به این منطقه نگاه‌های سیاسی و انتخاباتی را کنار بگذارند. چرا که دود نگاه‌های انتخاباتی و سیاسی تنها به چشم مردم این شهر می‌رود.
نام شما

آدرس ايميل شما

کاکا
Iran, Islamic Republic of
پس دود خیز حضرتعالی برای انتخابات و هزینه کردن ا، جیب مردم به چشم کی میره جناب مهندس
مادوان
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر جهانبخش شهردار قاطع و توانمند مادوان
ص ع
United States
احسن برشما جناب اقای مهندس جهانبخش شهردار محترم شهر مادوان امید واریم بیش از این موفق باشید
شهروند
Iran, Islamic Republic of
اقای جهانبخش فقط به فکر خودشه وخانوادش است سه نفر در شهرداری استخدام کرد که همگی از اقوام درجه یک میباشد
مادوان
Iran, Islamic Republic of
اقای . بس فقط به فکر خانوادش است چهار نفر در شرکت ها شهرداریی استخدام کردم که همگی دمادشون وخواهر زادش میباشد
شطرنج واعظی

شطرنج واعظی

از آنجایی که واعظی خود کاریزمایی برای شرکت به عنوان کاندیدای رئیس جمهوری ندارد به نظر ...
توصیه‌های تغذیه‌ای گروه‌های پر خطر در بیماری کرونا

توصیه‌های تغذیه‌ای گروه‌های پر خطر در بیماری کرونا

کارشناس تغذیه اداره مدیریت نظارت برمواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص ...
یقه آقازاده‌ها را هم می‌گیریم

یقه آقازاده‌ها را هم می‌گیریم

برخی شوتی‌سواران به‌دلیل مشکلات معیشتی در جنوب یا غرب کشور فعالیت می‌کنند که قاچاقچیان ...
اگر شما نماینده مجلس بودید، به تایید اعتبارنامه تاج‌گردون رای می‌دادید؟
بله
خیر