کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

اولتیماتوم کاظمی به عمدفروشان؛ فکر می‌کنید من نمی‌دانم بازار سیاه درست کرده‌اید / مجوزهایتان را لغو می‌کنیم

28 آبان 1397 ساعت 13:14

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 5 سال از پروژه ساماندهی عمده‌فروشان می‌گذرد، و هنوز این پروژه در بلاتکلیفی به سر می‌برد.


سید حسین کاظمی صبح امروز در نشست ساماندهی عمده‌فروشان شهر یاسوج که با حضور شهردار یاسوج در سالن امور شهری و شوراهای استانداری برگزار شد، اظهار کرد: به مردم یاسوج قول می‌دهم، همانطوری که وانت‌بارهای میوه‌فروش را جمع کردیم، خیابان 13 آبان شهر یاسوج را ساماندهی می‌کنیم.
کاظمی در ادامه افزود: کار به‌جایی رسیده که مغازه‌ها در وقت شب وسایل خود را برای فروش به وسط خیابان‌ها می‌آورند، این کاسبان پیاده‌روها را اشتغال می‌کنند.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پیاده‌روها عملاً در تصرف مغازه‌داران است، افزود: وظیفه ما ساماندهی شهر هست، پیاده‌روها باید پاک‌سازی شود، مردم حق‌دارند که زندگی کنند و نفس بکشند، و این را باید بدانیم که پیاده‌روها برای عابر پیاده هست نه برای مغازه‌داران.
کاظمی اضافه کرد: بیش از 70 درصد تلفات درون‌شهری به عابران پیاده تعلق دارد، چون ما آمده‌ایم و دکه‌ها را بدون حساب و کتاب به بعضی افرادی داده‌ایم که نه خبری از ترافیک دارند و نه می‌دانند که حقوق مردم و شهروندان چیست؟ خدا شاهد است که دکه‌ها را ساماندهی می‌کنم.
مدیرکل امور شهری و شهرداری‌ها بیان کرد: هر فردی دکانی پررونق در این شهر بازکرده و نقص قانون می‌کند، انصافاً ما می‌توانیم و باید شهر یاسوج را نجات دهیم، اصلاً شأن قاعده و قانون رهاشده است.
کاظمی افزود: سال 92 زمینی در خیابان 13 آبان سروک برای ساماندهی عمده‌فروشان شهر یاسوج اختصاص داده شد و گفته شد که عمده‌فروشان جمع شود و به سروک نقل‌مکان کنند از سال 92 تا 97 الآن 5 سال می‌گذرد این 5 سال را در 365 روز ضرب کنید اگر وی هر روزی یک آجر روی‌هم گذاشته بودید تا الآن تمام‌شده بود و می‌توانستیم در این 5 سال سه پروژه احداث کنیم.
وی ادامه داد: بازار پررونقی آقایان در خیابان 13 آبان برپا کرده‌اند، مگر آقایان فکر می‌کنند که بنده خبر ندارم که آنجا دارند چه‌کاری می‌کنند ساخت‌وساز را رها کرده‌اند و هرکسی دارد خریدوفروش می‌کند، خریدوفروش از هر واحدی 11 میلیون تومان داشتند تا 500 میلیون تومان دارند، خریدوفروش می‌کنند.
ساخت‌وساز رهاشده است و یک بازار سیاه در آنجا راه‌اندازی کرده‌اند، درواقع همان بورس‌بازی زمین و ملک که آقایان به دست گرفته‌اند و شهرداری هم وظیفه‌ی نظارت دارد چون این بازار در حریم شهر یاسوج است.پروانه کسب‌وکار تمدید شد اما ساخت‌وساز باید روال قانونی خود را طی کند.
تا آخر دی‌ماه امسال اگر آقایان برای ساخت‌وساز و ساماندهی خیابان 13 آبان اقدام نکردند و الله تمام مجوزهاشون را لغو می‌کنیم و به همان کاربری اراضی بر می‌گردانیم تا آخر دی‌ماه به عمده‌فروشان در سطح شهر فرصت می‌دهم و بعد از آن برخورد جدی می‌کنم و اگر این مغازه‌ها را تکمیل نکردند قفل روی دکان‌ها می‌زنم و امتیازات آب، برق و گاز را هم قطع می‌کنم و تغییر کاربری از تجاری به زارعی صورت می‌گیرد.
ما را زیر فشار بردند که بهترین زمین‌های کشاورزی سروک را برای عمده‌فروشان شهر یاسوج اختصاص دادید، اما متأسفانه در استان ما خیلی جاها به سمت مصلحت‌گرایی و مالی پرستی آیا 100 متر مغازه 5 سال باید طول بکشد؟
حالا خداوند ترحم کرد و باران بارید اما بخشی از این کارها مسئولین به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و اگر مسئولین به وظایف خود عمل کنند ما هیچ مشکلاتی نداریم.
باید از حقوق مردم دفاع کنم، 5 سال حقوق مردم زیر پا گذاشته‌شده به خاطر چند نفر آدمی که سوداگران و در آنجا منافع چند نفر را به منافع استان و کشور ترجیع می‌دهند.
انصافاً اگر اقدام نکردند شخصاً خودم جلودار می‌شوم، همان‌طور که وانت‌بارها را جمع کردیم با این‌ها هم برخورد جدی می‌کنیم.


کد مطلب: 404653

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/gallery/404653/2/اولتیماتوم-کاظمی-عمدفروشان-فکر-می-کنید-نمی-دانم-بازار-سیاه-درست-کرده-اید-مجوزهایتان-لغو-می-کنیم

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir