تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : ۴۰۳۰۷۴
در نشست با هیئت‌های مذهبی شهر یاسوج

پای نهضت سبز زاگرس به پاکسازی مسیر عزاداری حسینی کشیده شد

۰
کبنا ؛مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد سرطان‌زا بودن ظروف پلاستیکی در مصرف نوشیدنی‌های داغ و غذای چرب شده را تائید شده دانست و اظهار کرد: از هم استانی‌ها درخواست داریم در توزیع نوشیدنی‌های گرم از لیوان‌های کاغذی که عاری از هرگونه ضرری است استفاده کنند.
محسن جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: می‌توان هزینه‌ای صرف شده جهت تهیه ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی را به خرید مایحتاج هرچند کوچک برای نیازمندان اختصاص داد تا بخشی از نیاز آنان رفع شود.
دبیر اجرایی تشکل نهضت زاگرس بابیان اینکه هیئت‌ها و تکایا درزمینهٔ آموزش و فرهنگ‌سازی نقش ویژه و مؤثری دارند، گفت: هرساله گروه‌های زیادی بعد از توزیع نذورات اقدام به پاک‌سازی سطح شهر می‌کردند که امسال و برای اولین بار پیشنهاد جلسه هم‌اندیشی با مسئولین هیئت‌ها از طرف نهضت سبز زاگرس داده شد.
امید سجادیان افزود: پیشنهاد موردنظر ازاین‌جهت بود تا علاوه بر فرهنگ‌سازی میان هیئت‌های استان آن‌ها به الگویی برای سایر شهرها و استان‌های کشور تبدیل شوند و علاوه بر این هیئت‌های موفق در این زمینه نیز معرفی شوند.
وی تصریح کرد: در این جلسه هم‌اندیشی که با حضور کارشناسان و اعضای تشکل نهضت سبز زاگرس برگزار شد، پیرامون مضرات استفاده از ظروف یک‌بارمصرف و پخش نذورات مردمی صحبت و تبادل‌نظر شد.
 سجادیان ادامه داد: کارشناسان و اعضای تشکل راهکارها و پیشنهادهایی درباره مدیریت استفاده از ظروف یک‌بارمصرف، استفاده از ظروف گیاهی و همچنین بازگشت به روش‌های قدیمی مصرف به هیئت‌ها ارائه دادند.
دبیر اجرایی تشکل نهضت سبز زاگرس ابراز داشت: هیئت‌های مذهبی استان نیز در این جلسه علاوه بر توضیح درباره اقدامات قبلی خود درزمینهٔ استفاده از ظروف یک‌بارمصرف و نحوه توزیع نذورات، به تشریح برنامه‌های آتی خود درباره مدیریت بهتر این امر پرداختند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
دست شما درد نکنه
درود به نهضت سبز زاگرس
خوشحالم از حضور و فعالیت تون
کشف واکسن HIV توسط متخصصان ایتالیایی

کشف واکسن HIV توسط متخصصان ایتالیایی

متخصصان ایتالیایی موفق شده‌اند واکسنی بسازند که به روند بهبودی کامل بیماران مبتلا به ...
طلاق ازدواج را می‌بلعد

طلاق ازدواج را می‌بلعد

شاید الان وقتش شده که برای چنین معضلی سوال «چه باید کرد» را بار دیگر تک تک شهروندان و ...
تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

بنابر این آنچه که در حال حاضر ضروری به نظر می‌رسد چگونگی مدیریت این تجربه نوین در سطوح ...