تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب : ۴۰۳۰۰۶
مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

بی‌توجهی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد (+تصاویر)

۰
کبنا ؛منوچهر محمدی امروز در نشست با روسای نظام صنفی کشاورزی استان که با حضور رییس سازمان نظام صنفی کشاورزی کشور در تعاون روستایی استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین موارد و مقوله‌هایی است که برای کشاورزان و بهره‌برداران فرصتی ایجاد می‌شود تا از حقوق خود دفاع کنند، دسترسی پیداکرده و یا حرفی برای گفتن داشته باشند ایجاد و تأسیس شبکه تشکل است.
محمدی با اشاره به اینکه نظام صنفی کشاورزی چند سال اخیر راه‌اندازی شد، افزود: این نظام می‌تواند راهکار اصلی باشد و فرصتی را ایجاد کند تا تولیدکنندگان بتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند و درعین‌حال فرصتی ایجاد می‌شود که کشاورزان به‌عنوان نماینده تولیدکنندگان از حقوقشان در تمامی دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌نفوذ استفاده کنند.
وی بیان داشت: استان ما یکی از استان‌های است که در بحث کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و با توجه به اینکه ما ارتفاع زیادی از سطح دریا و شرایط اقلیمی داریم بخش کشاورزی یکی از مقوله‌هایی است که در طرح آمایش سرزمین در توسعه استان شناخته‌شده و این بخش می‌تواند بستر صنعتی شدن استان را فراهم کند.
وی در ادامه بابیان اینکه با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های که استان ما در بخش کشاورزی دارد، ایجاد، راه‌اندازی و تقویت بخش کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: یکی از چالش‌های استان ما این است که به‌نظام صنفی کشاورزی توجه نشده و با توجه به اهمیت تأثیرگذاری نظام صنفی اما خیلی خوب به آن توجه نشده است.
مدیرکل تعاون روستایی استان اظهار داشت: شاید در استان کهگیلویه و بویراحمد نظام صنفی کشاورزی می‌توانست ظرفیت‌ها و فرصت‌های قابل‌توجهی را ایجاد کند که درعین‌حال با توجه به شرایط متعدد در نظام صنفی نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کنیم و بخشی از این ظرفیت‌ها در استان مغفول مانده است.
وی بابیان اینکه حدود 5 هزار عضو نظام صنفی استان کهگیلویه و بویراحمد را تشکیل می‌دهند، گفت: ارتباط بخشی و هویت بخشی یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در نظام صنفی در بین بهره‌برداران و دستگاه‌هایی است که این بخش در استان به‌خوبی نهادینه نشده که این به عدم آگاهی در نظام صنفی و بهره‌برداران در حوزه کشاورزی برمی‌گردد.
نام شما

آدرس ايميل شما

ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که برنامه‌ای برای ملاقات با رئیس‌جمهور ایران ندارد.
وزارتخانه‌های بی وزیر

وزارتخانه‌های بی وزیر

بنابراین باید منتظر بود و دید که خبر استعفای و به دنبال آن تکذیب استعفای وزیر صمت تا ...
سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

وی‌در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های اخیر امیرحسین مقصودلو (تتلو) و اینکه آیا پرونده‌ای ...