تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷
کد مطلب : ۴۰۲۹۴۸
کبنا گزارش می‌دهد

فیلم| زارعی: پروژه‌هایی بااعتبار 6 میلیارد تومان در سپیدار بویراحمد افتتاح شد

۱
کبنا ؛http://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000402/nf00402948-1.mp4
غلام محمد زارعی امروز در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان بویراحمد، ضمن تسلیت ماه محرم سالروز شهادت اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: امروز پروژه‌های آب‌رسانی و آب آشامیدنی در روستای سپیدار شهرستان بویراحمد به بهره‌برداری رسید که یکی از پروژه‌های مهم بوده و شاید یکی از مطالبات اصلی مردم در این مناطق بوده است.
زارعی افزود: پروژه آب آشامیدنی سپیدار ۱۶ روستا را بااعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیارد ریال تحت پوشش قرار می‌دهد که اقدام بسیار مهمی در تأمین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی این مناطق دارد و همچنین ۲۵۰ هکتار تأمین آب کشاورزی اراضی حوزه کوشک به بهره‌برداری رسید.
وی بیان داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد آب هست اما زمین‌های کشاورزی محدودی داریم که بخشی از اراضی کشاورزی به دلیل قرار گرفتن زمین‌ها در سطح پایین‌دست به‌صورت دیم کشت می‌شد و این اقدام غیراقتصادی بود که تصمیم گرفتیم برای اینکه این اقدام اقتصادی شود و بازده تولید افزایش پیدا کند و اشتغال ایجاد شود، حتماً آب باید به مزارع برسد.
وی در ادامه تأکید کرد: مهم‌ترین روش برای ایجاد اشتغال در مزارع بهره‌برداری در مصرف آب بود که به روش‌های نوین آبیاری این کار انجام می‌شد.
نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا گفت: این معضل را به‌صورت جدی در حوزه کوشک داشتیم که خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای این پروژه هزینه شد و مردم این منطقه از نعمت آب برای توسعه کشاورزی بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: روندی را که پیش رو داریم این است که ما در سال جاری در هر نقطه‌ای از شهرستان‌های بویراحمد و دنا که ظرفیت پروژه‌های مکانیزه یا تحت‌فشار باشد با توجه به تفاهم‌نامه‌ها انعقاد شده تأمین اعتبارات بر عهده وزارت جهاد خواهد بود تا بتوانیم درجایی از آب موجود بهترین بهره‌وری و بازده در اراضی کشاورزی داشته باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین نیز گفت: این تعداد روستا با جمعیت سه هزار و 500 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.
علی‌محمد احمدی افزود: میزان اعتبار اجرای این طرح 35 میلیارد ریال بوده که مراحل اجرایی آن ازجمله 12 کیلومتر خط انتقال آب، احداث سه مخزن ذخیره آب به ظرفیت 250 مترمکعب، احداث ساختمان موتورخانه و حفر یک حلقه چاه به عمق 165 متر بوده است.
احمدی گفت: در دولت تدبیر و امید، خدمات قابل‌توجهی در حوزه آب‌رسانی به روستاها در سراسر کشور و به‌ویژه کهگیلویه و بویراحمد انجام‌شده است.
وی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید تاکنون 54 مجتمع آب‌رسانی بزرگ در این استان به بهره‌برداری رسیده که 582 روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شده‌اند.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت خدمات چشمگیری را در همه عرصه‌ها به‌خصوص درزمینهٔ آب‌رسانی در سراسر کشور ارائه داده است.
همچنین امروز طرح 250 هکتاری آبیاری تحت‌فشار در کوشک بویراحمد با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس و برخی مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
علی‌محمد احمدی استاندار با اشاره به اینکه طرح آبیاری تحت‌فشار روستای کوشک شهریورماه سال گذشته کلنگ زنی شد، گفت: با بهره‌برداری از این طرح زمینه اشتغال برای 50 نفر از فراهم شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اقای زارع
فکر کنم دیگر کار از کار گذشته
اوضاع وفق مرادت نیست
حسین
Iran, Islamic Republic of
باعرض سلام خدمت برادران عزیز ببیننده بخدا قسم یک هفته توی سپیدار بودم ابی دست بشوری نبود حالا لوله خشک خالی.....
محمدی
Iran, Islamic Republic of
آقای زارع دیگر شما رای نخواهید آورد
ولایت مداران
Iran, Islamic Republic of
اقای زارعی شما دوباره انتخابی
جان باختن 19 مسافر در تصادف اتوبوس تهران - کرمان که منجر به حریق شد

جان باختن 19 مسافر در تصادف اتوبوس تهران - کرمان که منجر به حریق شد

این مقام ارشد راهور ناجا با بیان این مطلب که این اتوبوس از تهران به کرمان عازم بود درخصوص ...
دیدار فرستاده ویژه ترامپ با سردار سلیمانی؟!

دیدار فرستاده ویژه ترامپ با سردار سلیمانی؟!

پیشتر روزنامه «الجریده» کویت در گزارشی با عنوان «سلیمانی با مک‌گورک برای رایزنی درباره ...
دختر وزیر دولت یازدهم بازداشت شد

دختر وزیر دولت یازدهم بازداشت شد

سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص پرونده دیگر این فرد گفت: پرونده ۵میلیاردی این فرد که مربوط ...
فایل های مرتبط