تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۷
کد مطلب : ۴۰۲۱۸۲
به همت شهرداری و شورای اسلامی باشت صورت گرفت؛ 

تجلیل از خبرنگاران شهرستان باشت(+تصاویر )

۶
۰
کبنا ؛به مناسبت روز خبرنگار و به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر باشت از خبرنگاران شهرستان باشت تجلیل شد. 
نادر گرامی رئیس شورای شهر باشت در این نشست که با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از خبرنگاران در محل شهرداری این شهر برگزار شد با تبریک روز خبرنگار، کار خبرنگار را از جهاتی شبیه به کار شورای شهر توصیف کرد و گفت: همانگونه که شورا رابط میان مردم و مسئولین است و مشکلات مردم را به گوش مسئولین می‌رساند کار خبرنگار نیز به نوعی شبیه به کار شورا است و باید مشکلات مردم را بیان و مدیران دارای عملکرد ضعیف را نقد کنند.
وی ادامه داد: هر چند در برخی موارد عواقب ناخوشایندی برای این قشر دارد اما علی رغم اینکه مدعی هستیم باید نقد منصفانه صورت گیرد و این توقع را از خبرنگاران داریم که به دور از هر مسائل و عواقبی که این نقد و مطالبه گری از مسئولین برای آنها دارد بتوانند آنچیزی که حقیقت است را بیان کنند تا در راستای این شفاف سازی و بیان حقایق مشکلات مردم نیز مرتفع شود. 
گرامی ابراز داشت: گاهاً مشاهده می‌شود که برخی از خبرنگاران تنها در اختیارشخص، جریان و یا برنامه خاصی هستند که به نظر می‌رسد این قشر از خبرنگاران رسالت اصلی خود را فراموش کرده‌اند. 
وی با بیان اینکه توقع و انتظار ما دوری از این شیوه و کنار گذاشتن حمایت از برخی مدیران است، افزود: اصحاب رسانه باید به گونه‌ای اخبار را پوشش دهند که هم مشکلات مردم بازگو شود و هم به دلیل محتوای اخبار رسانه آنها مورد استقبال عمومی قرار گیرد. 
رئیس شورای اسلامی شهر باشت در ادامه به مشکلات معیشتی مردم اشاره‌ای داشت و گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر موضوع مشکلات معیشتی مردم است و متأسفانه تا کنون مشاهده نشده که خبرنگاران در این مورد با حضور در بین مردم مشکلات آنها را بیان کنند.
گرامی آسیب‌های اجتماعی را از دیگر معضلات شهرستان باشت عنوان کرد و افزود: طبق آمار شهرستان باشت به نسبت جمعیت بیشترین آمار خودکشی در کشور را به خود اختصاص داده که گاهاً در جلسات شورای فرهنگ عمومی و سایر جلسات این موضوع مطرح می‌شود لذا این موضوع نیازمند واکاوی توسط اصحاب رسانه و مطالبه گری از مسئولین است.
حبیب الله احمدی عضو شورای شهر باشت نیز در این آیین تجلیل با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه ابراز امیدواری کرد که این قشر بتوانند در انجام رسالت خود موفق بوده و بدون هیچ گونه گرایش سیاسی و غیره به انجام وظیفه خطیر خود بپردازند. 
لطف الله موسوی شهردارباشت نیز با تبریک روز خبرنگار و عذرخواهی بابت به تأخیر افتادن این مراسم به دلیل وجود برخی مشغله‌های کار، اظهار داشت: بنا داشتیم که از خبرنگاران شهرستان‌های باشت و گچساران تجلیل نماییم اما به دلیل اینکه ممکن بود عزیزی از قلم بیفتد و موجب رنجش و کدورت شود تصمیم بر این شد که تنها از خبرنگاران شهرستان باشت تجلیل شود. 
گفتنی است در پایان این مراسم از فتح الله پوران پور، ناصر بازپور و خانم سجادی خبرنگاران شهرستان باشت تقدیر شد. 
---------------------------------------
خبرنگار: فتح الله پوران پور 


 
نام شما

آدرس ايميل شما

گچسارانی
Spain
خداوکیلی به عکس ها نگاه کنید ، باید به عکاسش مدال داد،فقط از چهار نفر عکس انداخته! بلاخره از کی تقدیر شده؟!!!
Iran, Islamic Republic of
ای خدای
باوی
Iran, Islamic Republic of
لطف اله پس دو عضو دیگر کجاست؟
Iran, Islamic Republic of
واقعا سی باشت باید .............گریست
عباسی
Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
مدیر محترم سایت کبنا جناب آقای کمایی سلام علیکم
احترامأ، ضمن تبریک روز خبرنگار خدمت حضرتعالی و سایر فعالین این عرصه، لطفا به پاس خدمات جهاد گونه بخش عظیمی از خبرنگاران ، فعالین حوزه های فرهنگی و مطبوعات که بواقع مسئولیت اصلی آگاهی بخشی افکار عمومی و خبر رسانی بموقع و آنی به مسئولان و مردم را بدون هیچ گونه توقع و چشم داشتی بر دوش می کشند تا بعد از سالها خون دل خوردن و تحمل انواع مشقات، امثال شهید صارمی و شهید اوینی را در مسیر اگاه نمودن و بیان واقعیتهای تلخ تقدیم به افکار عمومی جامعه انسانی و ایرانی نمایند لذا در صورت صلاحدید مقاله زیر را به منظور تقدیر از خبرگان و راویان حوزه های ذکر شده منتشر نمائید.
17 مرداد هر سال در ایران بنام روز خبرنگار نامگذاری شده است و مسئولین قوای سه گانه و نمایندگان مجلس دیداری حضوری به منظور تکریم و تقدیراز زحمات آنها برگزار مینمایند و ای کاش بجای این دیدارهای نمادین و تکراری اقدامی عملی جهت برقراری و تامین اعتباری پایدار در خصوص سرانه بیمه خبرنگاران و خانواده هایشان و همچنین تامین امنیت شغلی انها به طوری که هیچ مسئول یا نماینده ای توان و قدرت اسیب رساندن به آنها را به خاطر انجام وظایف محول شده طبق قانون اساسی و قوانین موضوعه مرتبط در خصوص مهمترین بخش مسئولیتشان که همانا شفاف سازی ، نقد عالمانه و دلسوزانه میباشد نداشته باشند و یا مورد تهدید ، گزند و تطمیع قرار نگیرند تا در این راستا بتوانند نقاط ضعف مدیران، مسئولین و نمایندگان مجلس را بدون هیچگونه ترس، واهمه و لکنت زبانی به اطلاع صاحبان اصلی نظام که همانا مردم هستند برسانند.
از نظر توده مردم خبرنگاران چشمان بینای هر جامعه ای در جهت بعد نظارتی عملکردهای مثبت و منفی مدیران و مسئولان هستند که با رعایت قوانین شغلی مربوطه باید بتوانند بدون از هیچگونه ترس، مانع و یا مقاومتی به انجام وظیفه خودشان در دفاع از حقوق حقه مردم بپردازند، نه اینکه بخاطر گرفتن چندرغازی بابت حق اگهی، حق انتشار، فروش روزنامه ومطالعه ان مجبور شوند چشمان خود را ببندند ، زبان را در کام گیرند و بعد هم بخاطر اینکه از قافله ملت عقب نمانند به مصداق ان شعر معروف اشرف الدین قزوینی عمل نمایند ((گر روغن و نان خواهی ، هم کاسه ملت شو خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو )). برعکس، پیشنهاد ما این است که ((خواهی نشوی همرنگ ، رسوای جماعت شو)).
امروزه با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی که مثل طاعون سیاه در همه ابعاد بر تار و پود زندگی مردم ریشه دوانیده است و میتوان از ان به شبیخون اقتصادی نام برد ومتاسفانه توسط کسانی صورت پذیرفته که هیچ احساس مسئولیت قلبی و وابستگی به این آب و خاک نداشته وندارند، خبرنگاران و فعالین فرهنگی همانند سربازان گمنامی که در دفاع از میهن خود حاضرند جان خود را فدا نمایند بیش از پیش وظیفه دارند تا دشمنان درونی و بیرونی ملت ایران را زمینگیر و ناکام نموده و در این راستا اصل منافع و امنیت ملی را که این روزها در گروه امنیت اقتصادی مردم می باشد بر هر مسئول، جریان، گروه و جناحی ترجیح دهند به نحوی که به اصل و اساس میهن اسلامی ایران اسیب و خدشه ای وارد نشود تا در این شرایط خاص اقتصادی که ملت انقلابی ایران را ناراحت و مکدر نموده اند با نشان دادن چهره واقعی مسببان و مفسدان اقتصادی و سارقان واقعی اموال ملت ، بتوانید بخشی از آلام و دردهای مزمن و تحمیلی این شرایط بد اقتصادی را پاک نمایند.
شنیده ایم با پیگیری، سماجت در اجرای قانون و رعایت حقوق مردم خبرنگاران رسانه ها در یکی از کشورهای اروپایی احدی از وزرای دولت را بخاطر 4 بار تماس تلفنی از محل کار با منزلش به جرم استفاده شخصی از تلفن اداره مجبور به عذرخواهی از مردم کشورش نمودند تا در ادامه از مقام خود استعفادهد ولی در ایران زورگیران گردنه های قدرتمند مالی و اقتصادی کشور که متاسفانه بعضی از آین باجگیران آشکارا از وزرای دولت تقاضای رانتهای مالی و مدیریتی برای خود و بستگانشان مینمایند. خبرنگاران شرافتمند و مسئولیت پذیر میبایست با تمام توان در مقابل این اژدهای هفت سر قدعلم نموده تا برای همیشه خود و خانواده هایشان را با دعای خیر ملت بیمه نمایند.لذا بنظر میرسد خبرنگاران وظیفه دارند در این برهه از زمان همانند شهیدان و مجاهدان واقعی دوران دفاع مقدس برای باز نمودن معبرهای پر از مین با چشمانی باز بدون پوشیدن کفش و پوتینی اقدام به خنثی سازی مین های کاشته شده دشمن نمایند تا تمامی راههای خاکی و آسفالت منتهی به این گردنه های پر خطر را از لوث وجود مفسدان اقتصادی پاک نمایند.
با تشکر
خسرو عباسی بویراحمدی
جواد
Iran, Islamic Republic of
سلام .من هم به روز خبر نگار را به خبر نگاران شهر باشت تبریک می گویم .ولی اینقدر فعالیت خبر نگاران در این ضهر کم می باشد که گویا این شهر اصلا خبرنگار ندارد ..در میان مردم نیستند. برنامه ای ندارند برای کار شان .این هم مشکلات برای مردم .و این همه اتفاقات را نمی توانند .گزارش دهند .باید خبر نگاران کلاس بروند وآموزش های لازم را ببینند .خلاصه
۵ عادت مخرب برای مغز

۵ عادت مخرب برای مغز

آسیب‌دیدن مغز می‌تواند زندگی انسان را با تغییرات بزرگی مواجه کند. در شرایطی که برخی عادات ...
عمر مفید ایمپلنت های دندانی ۱۰ سال است

عمر مفید ایمپلنت های دندانی ۱۰ سال است

 امیرحسین نگارش، اظهار داشت: محور اصلی نوزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران موضوعات ...
(تصاویر) بوکسور ۲۱ ساله محجبه آلمانی در کانون توجهات

(تصاویر) بوکسور ۲۱ ساله محجبه آلمانی در کانون توجهات

بوکسور 21 ساله آلمانی که به خاطر اینکه با حجاب تلاش می کند در این ورزش راهش را پیدا کند....