تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب : ۳۱۶۷۴۸

گران‌فروشی در مراکز تفریحی قابل توجیه نیست / برخورد با متخلفین

۱
۰
کبنا ؛ نشست آموزشی و توجیهی مدیران و مسئولین واحدهای اقامتی، پذیرایی و مراکز تاریخی این اداره کل پیرامون موضوع نماز برگزار شد.
به گزارش کبنا نیوز، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به نقش گردشگری در درآمدزایی و ایجاد اشتغال، اظهار داشت: ۱۱ درصد اشتغال دنیا در حوزه گردشگری است و ما باید تلاش کنیم سهم خود را از این اشتغال بگیریم.
وی با بیان اینکه حضور گردشگران برای استان ما یک نعمت است، افزود: هر گردشگر خارجی با ورود خود به استان بین هزار تا ۱۵۰۰ دلار هزینه می‌کند و ورود هر ۶ گردشگر به استان می‌تواند یک شغل ایجاد کند.
دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ورود گردشگر داخلی توزیع متوازن درآمدها از یک استان برخوردار به یک استان کمتر برخوردار را در پی دارد، گفت: سالیانه حدود ۳ میلیون گردشگر وارد این استان می‌شود که می‌توانیم آن را افزایش دهیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مراکز ارائه خدمات گردشگری در خط مقدم برخورد با مسافران و گردشگران هستند، گفت: هر چه خدمات ارائه شده توسط این مراکز صادقانه تر و مناسب تر باشد سبب می‌شود گردشگران با رضایت خاطر بیشتری استان را ترک کنند.
باقری با اشاره به اینکه این مراکز با یک تیر چند هدف را نشانه می‌گیرند، عنوان کرد: رفتار مناسب و برقراری ارتباط موثر با گردشگران و ارائه خدمات مطلوب علاوه بر اینکه به ایجاد اشتغال و درآمدزایی در استان کمک می‌کند، نقش مهمی در معرفی فرهنگ استان به سایر نقاط کشور دارد.
وی ابراز کرد: در صورتیکه از مسافران و گردشگران به خوبی استقبال شود مشوقی برای حضور سایر گردشگران در استان خواهد بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه امکانات رفاهی لازم مانند سرویس بهداشتی باید در مراکز ارائه خدمات گردشگری وجود داشته باشد، گفت: نصب بنرهای خوش آمدگویی و تبریک سال نو برای هر واحد اجباری است.
باقری افزود: در هر واحد صنفی باید فضای مناسبی برای اقامه نماز وجود داشته باشد و در این مورد هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.
وی با بیان اینکه نرخ‌های مراکز مختلف نیز مشخص و اعلام شده و در این رابطه هیچگونه گرانفروشی قابل توجیه نیست، گفت: واحدهای ارائه خدمات گردشگری در ارائه غذای سالم به گردشگران و مردم دقت کرده و رعایت بهداشت را به عنوان یک اصل اساسی مد نظر قرار دهند.
دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه واحدهای ارائه خدمات گردشگری باید از به‌کارگیری نیروهای اتباع خارجی خوددداری کنند، ابراز کرد: این واحدها نسبت به تمدید کارت سلامت پرسنل خود اقدام کرده و انضباط کاری را در واحد تحت نظر خود رعایت کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

احسان قاسمی
India
درود بر اقتدار شما
از همه جای کهگیلویه و بویراحمد

از همه جای کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده 8 سال دفاع مقدس گفت: دیروز مقام معظم رهبری اتمام حجت کرد و دیگر نباید با اروپایی‌ها ...
کره شمالی به وعده خود عمل کرد/ نابودی کامل سایت اتمی «پیونگه ری»

کره شمالی به وعده خود عمل کرد/ نابودی کامل سایت اتمی «پیونگه ری»

کره شمالی اعلام کرد سایت اتمی 'پیونگه ری' را طبق وعده از پیش داده شده به طور کامل نابود ...
بازیگر خوش تیپ سعودی از کشور اخراج شد/ او باعث اغوای زنان می شد +عکس

بازیگر خوش تیپ سعودی از کشور اخراج شد/ او باعث اغوای زنان می شد +عکس

عربستان سه شهروند اماراتی را به دلیل این که‌ زیاده از حد لازم «خوش تیپ» بوده و می‌توانستند ...