تاریخ انتشار
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب : ۲۵۵۴۷۹

بهره‌برداری از پتروشیمی گچساران تا سه سال آینده(+تصاویر)

۹
۰
کبنا ؛.

وجود ذخایر عظیم نفتی در این منطقه باعث شده تا داشتن صنایع پایین دستی و مرتبط با نفت بتواند گره اقتصادی شهرستان گچساران و شهرهای اطراف را باز کند.

البته تاکنون پیشرفت زیادی در این خصوص در گچساران دیده نشده و هنوز نتوانسته ایم از نفت خامی که از چاه های اطراف این شهر استخراج می‌شوند در قالب تبدیل به فرآورده های نفتی و اشتغال‌زایی بهره چندانی ببریم.
یکی از پروژهایی که از سال ۸۱ در دستورکار مسئولان وقت قرار گرفت و کلنگ آن ۵ سال بعد به زمین زده شده پتروشیمی گچساران است که پس از گذشت ۱۰ سال هنوز پیشرفت قابل چندانی نداشته است.
البته در سال‌های ابتدایی کمبود اعتبار و پس از آن تحریم های کشور مشکلات زیادی را گریبانگیر این پروژه اقتصادی کرد ولی در سالهای اخیر با پیگیری های ویژه نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی رونق به پتروشیمی این شهر برگشته است.
سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اکنون پرسنل در سایت پتروشیمی مشغول بکار هستند.
"عبدالله قربانی" در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از یاسوج ، با بیان اینکه هم اکنون در سه بخش مشغول بکار هستیم، افزود: مخزن های ۳۰ هزار متر مکعبی اتیلن و ۱۷ هزار مترمکعبی اتان توسط شرکت زاگرس نصب سپاهان در حال ساخت است.
وی مهمترین بخش های پتروشیمی گچساران را سیویل و نصب استراکچر عنوان کرد و اظهار داشت: ۷۰ درصد سیویل انجام شده و در حال نصب استراکچر بر روی رکهای پتروشیمی می باشیم.
سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: خنک کننده ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال قالب بندی و آرماتور بندی سازه بتنی هستیم.
قربانی با بیان اینکه در سایر بخش ها نیز مشغول بکار هستیم، افزود: هم اکنون ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در پتروشیمی گچساران شاغل که این افراد شامل مهندسین،کارگران فضای سبز، حراست و آتش‌نشانی هستند.
وی در پاسخ به این سئوال که پتروشیمی گچساران چه موقع به بهره برداری می‌رسد، بیان داشت: با توجه به حجم کار صورت گرفته و حمایت هلدینگ بالادست و نماینده گچساران پیش بینی می شود اگر با مشکلی مواجه نشویم ان شالله این پروژه مهم ظرف سه سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.
قربانی در پاسخ به این سئوال که پالایشگاه بید بلند ۲ که قرار است خوراک پتروشیمی گچساران را تامین کند در چه وضعیتی قرار دارد، گفت: این پالایشگاه در حال ساخت است و تا حدودی از پتروشیمی گچساران جلو است و حدود ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
منبع: ایلنانام شما

آدرس ايميل شما

ندا
Iran, Islamic Republic of
خالی بندی همش خالی بند و دروغ گو هستن ###
اسپری گچساران
Iran, Islamic Republic of
خوش بخال غریبه هایی که میرن توپتروشیمی برای ما گچسارانیها که هیچ سودی نداره فقط بشمارید ببینید چند نفر غریبه بره توپتروشیمی
باشت
Iran, Islamic Republic of
دقیقا تنظیم میکنه تا سه سال اینده که انتخابات مجلس هست و دوباره ابن مردم بدبخت و بیچاره بهش رای بدن. اما بهترین کار رو خودش میکنه و حق این مردم همینه که یکی بیاد بهشون دروغ بگه
علی
Spain
این که میگم سه سال دیگر راه اندازی میشه حتما باید بیدبلند دو هم راه اندازی بشه بعید می‌دونم
شرمت الله
Iran, Islamic Republic of
اسپر حونی درو نکن عزیز
.
Iran, Islamic Republic of
درجواب باشت کامنت۳اصلامطلب راخواندی که چه کسی این حرفهاراگفته مگه دچارتوهم شدی
Iran, Islamic Republic of
به عرض کسانی که به انتظار افتتاح پتروشیمی نشسته اند می رساند هیچ وقت با این وعده وعیدها خودتون را دلداری ندهید. چون اگر روزی روزگاری خدای نکرده پتروشیمی افتتاح شودخود نماینده و فرماندار و شهردار و پیمانکار همگی لیست دارند و از لیست خودشان نیروهاش رو تامین میکنند. در اصل این پتروشیمی به پتروشیمی تاجگردون و شرکا نامگذاری خواهد شد . پس خواهشن اگر با ایشان تعاملی یا رابطه ای ندارید به امید استخدام پتروشیمی ننشینید
همشهری
Iran, Islamic Republic of
انتقال خوراک اولیه پتروشیمی که از پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ تامین شود چه زمانی شروع خواهد شد . چون به خودی خود پروژه بزرگی خواهد بود یعنی خط لوله ای حدود یکصد کیلو متری - عبور از دو رودخانه ماورن و حیر آباد - عبور موانع متعدد جاده آسفالته و تقاطع با خطوط لوله های آب و گاز و نفت ؟
باشت
Iran, Islamic Republic of
به قول حسین پناهی
خدا سر جای خود بنشین براز حق کار خودشو بکنه
دروغ تا به کی ؟!!!! مگه پتروشیمی ی لیوان ابه که بخوری !!!!!
ساده ایم و گول می خوریم و هی به به به به برا آقای ایکس می فرستی
با اعمال و رفتارتان کاری نکنید که فردا بچه های شما نوه های شما از شماها انتقاد توهین امیز بکنند !!!!! خدا سر جای حق نشسته !!!!
تازه افتتاح هم بشه کدام قسمت ؟!!!! فضای سبز ؟ اداری ؟ اتاق نگهبانی؟.......
تازه افتتاح هم بشه برای غیر بومی هاااااااااااا !!!!!
مگه در سد چم شیر شما ها از نیروی بومی استفاده کردید مگه همه از ایذه نبودند مگه از تهران نبودند؟؟؟!!!
حقایق در پشت پرده هست و اینها ظاهر سازی است بهوش باشید اعلام خطر می کنم ساده نباشید لااقل ی کم راه راه باشید...........
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...